Jump to content
eMdzeJ

dziwne czcionki po instalacji

Recommended Posts

Cześć

Zainstalowałem mojave na asrock z390 extreme4 (9600k). Instalacja poszła łatwo, jedyne co było potrzebne to poprawka naprawiająca zwalony bios w Asrockach. Poza tym wszystko już prawie odpaliłem.

Dźwięk działa - na głośniki w monitorze po DP

Akceleracja działa na identyfikacji 17,1 bo inaczej są artefakty na ekranie

sieć wifi ruszyła od kopa bo mam zgodną kartę.

wygenerowałem sobie poprawnie seriale i inne. iMessage działa, cloud działa, appstore działa.

To co do zrobienia to odpalenie usb bo usbinjectall krzyczy, że dobił do limitu i olewa inne porty. Przez to musiałem kombinować gdzie włożyć pena z instalką

Nie wiem jak sprawdzić stany procesora i czy działa zrzucanie zegarów. Ale to sobie wygooglam jakoś

To co mi wybitnie przeszkadza to czcionki. Są za małe i strasznie brzydkie. W stosunku do Windows to jak ziemia do nieba :/ szukałem jakiś manuali i dupa zbita, że tak powiem. Monitor mam 1440p, jadę na igpu. Możecie coś podpowiedzieć jak nie ruszając rozdzielczości zwiększyć czcionki? Bo wyczytałem, że się nie da i aż wierzyć się nie chce. Druga sprawa to coś jest nie tak z antyalisingiem albo generalnie z wyświetlaniem czcionek, Są na to jakieś patenty? 

Będę wdzięczny za pomoc bo oślepnę...

EDIT

ładnie zrzuca zegary i przy okazji sprawdziłem, że sleep działa. 

Apple w Mojave wyłączyło subpixel antialiasing, na szczęście da się go włączyć:

https://www.howtogeek.com/358596/how-to-fix-blurry-fonts-on-macos-mojave-with-subpixel-antialiasing/

Przerobiłem wszystkie opcje z wygładzaniem subpikselowym, bez, z każdym z 3 poziomów wygładzania i nadal wygląda niezadowalająco.

kombinowałem też z hidpi i jest trochę lepiej ale spodziewałem się lepszych rozwiązań... no nic, wygląda na to, że będzie trzeba się przyzwyczaić. 

Chyba wiem o co chodzi

post-1089-0-45314000-1544651524_thumb.png

To jest zrzut ekranu zrobiony na Mac OS Mojave.

Bez różnicy czy program jest na pierwszym planie czy pod spodem, tak samo razi w oczy czcionka.

Widać, że nie tylko czcionka systemowa ale i zaszyta w programach jest z kaszaniona po całości.

Nie robiłem więcej testów bo nie miałem czasu ale dużo fajnych funkcji zachęca do przejścia na Mojave 

Ps

..zapomniałem dodać, że wygładzanie jest na 3-im stopniu

Ja się poddałem. Wszystkie aplikacje jakie znalazłem do zwiększania czcionki systemowej nie działają na mojave. Wygładzanie jest zwalone na potęgę co z malutkimi czcionkami staje się mało czytelne. Ustawiłem sobie metodą prób i błędów taką rozdzielczość żeby to jakoś wyglądało ale nie podoba mi się praca nie na natywnej rozdzielczości monitora. Niestety albo mniejsza rozdzielczość albo nie widzę dobrze czcionek systemowych :/ 

Acha jeszcze jedno. Ty masz najnowszy procesor. Jak go masz ustawiony?

Sprawdziłeś jaki identyfikator urządzenia (Device-ID) ma ten UHD630 w twoim procesorze?

Bo ten może nie istnieć w AppleIntelCFLGraphicsFramebuffer.kext.

Dlatego jeśli jest inny jak Apple używa, trzeba wprowadzić do config.plist jako "Fake ID",

a następnie wpisać wartość "ig-platform-id" jako wersję "connectorless-bezłącznikową".

Używam ig-platform-id 07009B3E i device-id 913E0300

Tam jest inne id niż w serii 8000. Działa, jest akceleracja.