Skocz do zawartości

komp do montażu FCPX 2019


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zestaw na Z87 pracuje aż miło, ale nie chciałbym zostać z ręką w nocniku, bo dostaję coraz grubsze pliki do montażu. Miałem pakować do Z87 dysk M2 poprzez adapter, ale wydaje mi się, że sensownie będzie rozejrzeć się pomału za nowszą platformą. Jak wygląda sprawa z Intelami i7 9700k i płytami na Z390. Czy to już jakoś się ustabilizowało, czy też da się postawić "przy dużej dozie samozaparcia" ? Gryphona Z87 wybrałem bo miał być stabilny i tak też jest do dziś. Chciałbym zestaw ( płyta, procesor, pamięć) mocny, stabilny, wydajny, tak żeby był spokój na następne 3-4 lata. Zastanawiam się też nad nowym Mac mini, ale wlutowany dysk.... Co polecacie do ciężkiej pracy z materiałami 4k i FHD 50p na 2019 rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko zależy od budżetu. Jakie chłodzenie, czy HEVC, czy H264, czy oba.  Są użytkownicy, którzy nie stosują kompromisów, a wtedy jest drogo.

Z390 już jest w użytku, miałem styczność z Asusem i Gigabyte. Karta graficzna to nadal problem. RXy są kapryśne a Vegi potrafią hałasować. Jeśli Vega, to polecam tylko jedną w komputerze.

RXy tu jest problem, że najczęściej da się uruchomić HEVC ale już H264 nie chce i odwrotnie. Jeszcze szukamy na czym to polega. Nvida nie polecam ze względu na brak drivera w Mojave.

i9 jest także do ustawienia w hackintoshu.

 

Super, opisałeś się, nabiłeś posta i nic nie napisałeś. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy umiejący czytać ze zrozumieniem wie że pytanie, to to zdanie które kończy się pytajnikiem. Czyli cytując z pierwszego postu:

Czy to już jakoś się ustabilizowało, czy też da się postawić "przy dużej dozie samozaparcia" ?
Co polecacie do ciężkiej pracy z materiałami 4k i FHD 50p na 2019 rok? 

I tyle było pytań. Jakie są Twoje odpowiedzi?

Z390 już jest w użytku...
miałem styczność z Asusem i Gigabyte
i9 jest także do ustawienia w hackintoshu. 

reszta dotyczy różnicy pomiędzy grafikami o które nie pytałem, co wyraźnie zaznaczyłem:

( płyta, procesor, pamięć)

Jak w oparciu o te para odpowiedzi można dobrać zestaw do ciężkiej pracy, nie mam pojęcia. Taką szczątkową wiedzą dysponowałem w momencie zakładania tematu, bo są entuzjaści którzy MacOS postawią nawet na lodówce, więc że się da wiem. Tyle, że pracować na tym może być trudno. A jak być może zauważyłeś temat nie jest w dziale ogólnym, gdzie wystarczą odpowiedzi typu " da się, stawiaj śmiało" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam że gotowce będą - jestem tu od 10 lat i mam piątego hamaka do ciężkiej pracy -  oczywiście "nie dla idiotów" bo przecież nie chodzi o gotowe EFI, ale o płytę+procesor. Nie mam specjalnie czasu na emocjonowanie się nowinkami, bo każdy montażysta z segmentu weselnego w grudniu nie dosypia, ale skoro Intele 9xxx są już w macbookach, to jest szansa na perfekcyjnego hamaca na tym konfigu. Nigdy nie spieszyłem się z zakupem, bo stabilność jest dla mnie podstawowym wyznacznikiem zmiany setupu, i przez 10 lat na tym dobrze wychodziłem. Stąd pytanie... Jaki komp do katowania FCPX-em wybrać na 2019 rok do montażu 4k i FHD. Grafika to RX580 i sprawia się na tyle dobrze, że nie myślę na razie o wymianie. Ale gdyby co to następna jest Vega. To też bedzie zależało od kwoty która wydam na mobo+procek+ RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i7 8xxx nie było w iMacach. Zastanawiałem się nad nim, nawet robiliśmy testy z kolegą z tego forum i wielkiej przewagi nad i7 4790k nie było. Fakt, że kodowaliśmy h264, bo mój do HEVC nie ma wsparcia iGPU, ale czasy renderu były bardzo zbliżone. Teraz upłynęło troche czasu, procki 9xxx pojawiły się w macbookach, więc zakładam, że będzie bardziej kompatybilnie. Wspominałem na poczatku, że brałbym macamini2018, ale do ceny trzeba doliczyć drugie tyle na eGpu+ macierz na TB, więc.. zostaje czekać na sprawdzony konfig pod nowe procesory. Wymieniam setup co 3-4 lata, więc chciałbym coś co wytrzyma tyle przy edycji wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, bo w najbliższym czasie czeka mnie budowa hacka do montażu 4K H264 i HEVC (FCPX lub Resolve) oraz do fotografii (Lightroom i PS) i też jestem ciekawy, czy inwestować w nowe CPU, czy jednak postawić coś starszego, ale sprawdzonego.

 

@Najrad

Mały offtop. Czy polecasz RX580 do powyższych programów? (Nvidia odpada z wiadomych względów - sterowniki) Rozumiem, że skoro na tym pracujesz to działa to stabilnie. Jeśli myślałeś o Vega to o której? I jaki jest realny przyrost wydajności?

I czemu i7, a nie i9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześ vdmesis :)

Tak RX580 jest obecnie ( HS Mojave) bezproblemowa. Po odpaleniu iGPU masz wsparcie intela przy kodowaniu. Jak jest z HEVC nie wiem, mój procek tego nie wspiera. Mój interlokutor twierdzi że się da, ale nie wiem jak tego dokonać. 

Vega, to pieśń przyszłości, na razie mam RX580 i ona by została, chciałbym do płyty+procesor dodać dużo RAM u i na tym się kończą moje plany na 2019. Może jeszcze jakiś NVME na system :) Z procesorami,  to sam nie wiem czy i7 czy i9. Czekam aż ktoś z branży się odezwie, bo praca taka, że lepiej słabszy procesor kupić byle stabilność zachować. W tej chwili zmagam się z niedogodnością aktualizacyjną nowego FCPX. W wersji 10.4.4 przestał mi współpracować z najnowszym Compressorem. Każde "wypchnięcie" timeline do Compressora skutkuje zawieszeniem tego ostatniego. I to ewidentnie wina zaktualizowanego FCPX i Compressora, bo dzieje się to i na Mojave i na HS. A było tak pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale powinniśmy w 2019 roku inwestować w i7 8700k? Czy może lepiej już w i9? Ja już tego 8700k miałem w koszyku w Komputroniku, ale testowaliśmy z kolegą rendery tego samego projektu i wyszło, że czasy są niemal identyczne, więc zostałem na starym setupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdradzę wam tajemnicę. By działał HEVC na RX-ach muszą one być przemianowane na Radeon Pro. Robi się to przy pomocy kexta na przykład, który zmienia propertys.

Niestety zawiesza mi się VideoProc w H264, a że temat dla mnie poboczny to nie miałem jeszcze okazji by to rozgryźć.

 

Off Topic:

Chłopaki pojawia wam się jak ktoś odpowiada ten czerwony numerek?

U mnie jakoś nie chce.

 

A coś więcej? Kiedyś RX był widoczny jako RadeonPro ale już nie pamiętam kiedy i dlaczego. Co do OT to nie mam pojęcia. Przychodzi mi e-mail że ktoś dodał odpowiedź i poprzez email wchodzę bezpośrednio do tematu. Napisz coś, to sprawdzę jak to jest widoczne na stronie głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że temat trochę zdryfował i wciąż nie padły konkrety na temat, czy da się już postawić stabilnego kompa na i7 9700K. :(

Z uwagi na to, że chciałbym zmieścić się z zakupem w tym roku podatkowym, jestem skłonny zaryzykować.

Czy mogę prosić o jakieś typy podzespołów, które chociaż teoretycznie, nie będą wymagały cudów na kiju?

 

To co bym chciał to:

 

CPU - i7 9700K (chyba, że naprawdę jest sens i9)

MOBO - ? (audio i lan nie są istotne, jedno i drugie mogę dołożyć, audio mam po usb, a lan pcie oob)

RAM - 32GB (które DDR4-2666 najlepsze jakość/cena)

SSD NVME - 256GB/512GB na system (ma być szybko :] )

SSD NVME - ma być piekielnie szybko ;) 1TB lub 2x500GB w Apple Software RAID0 dla magazynu roboczego plików video (chyba, że proponujecie jakieś lepsze rozwiązanie) Pliki już po zrobieniu lecą sobie na Synology w RAID 5 więc to jest taki dysk tylko do pracy i pliki mają przebywać tam tymczasowo (może nawet wystarczy 500GB takiej przestrzeni cache)

GPU - RX580 (może taki sprawdzony MSI jaki ma Najrad?)

PSU - Be Quiet, Corsair jaki?

 

Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki szkic (za morele.net):

 

CPU - Intel Core i7-9700K, Octa Core, 4.9GHz, 12MB,14mn, BOX (BX80684I79700K) - 1899 zł
MOBO - Asus ROG STRIX Z390-F GAMING - 1015 zł

RAM - Kingston DDR4, 32GB, 2666MHz, CL13 (HX426C13PB3K2/32) - 1226,88 zł

SSD SYS - Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E500BW) - 559zł

SSD CACHE - Samsung 970 EVO 1TB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E1T0BW) - 1149zł

GPU - Karta graficzna MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB, DL-DVI-D/HDMI*2/DP*2/ATX (RX 580 ARMOR 8G OC) - 1039 zł

PSU - be quiet! Straight Power 11 750W (BN283) - 525,20 zł

 

Jest sens?

Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOBO - idealnie jakbyś znalazł coś jednak z działającym porządnie LANem - każda dokładana karta uszczupla ilość wolnych slotów PCI-E. Idealnie jakbyś znalazł coś z i210 wtedy LAN odpala OOTB i to bardzo dobry LAN.

 

DDR4 - jak chcesz dobrze - to G.SKILL TridentZ 3200 CL14 - te są najszybsze za sensowne (akceptowalne) pieniądze.

 

SSD System - 970 Evo - spoko dysk.

 

SSD Cache - jak będziesz miał dużą ilość zapisów to bym nie szedł w kierunku EVO - w sumie lepiej byś wyszedł jakbyś zamiast 2 dysków M.2 500GB i 1TB wziął np 1TB 970 ale Pro. APFS ma tę ogromną zaletę względem starszych systemów plików, że na jednej partycji możesz założyć 2 volumeny, które dla systemu będą widoczne jako osobne partycje, ale będą współdzieliły tę samą przestrzeń. Dzięki temu nie będziesz miał "spadów" nieużywanych. Jak będziesz potrzebował na system tylko 100GB, to pozostałe 400 będzie leżeć odłogiem, a tak możesz go wykorzystać na Cache.

 

Tak samo unikaj większe ilości dysków PCI-E a tym bardziej tworzenia z nich RAIDa. na Małym gniazdku 1151 i tak wszystkie linie PCI-E do dysków M.2 są wyprowadzone z chipsetu, który to do CPU jest podłączony magistralą DMI o przepustowości cirka porównywalnej z prędkością PCI-E 4x - czyli tyle ile potrafi wziąć jeden dysk M.2 przy pełnym obciążeniu... a gdzie reszta? SATA, LAN, USB...

 

Ostatnio w PSU preferuję Seasonic. I tak w tej firmie powstaje 50% zasilaczy na świecie, więc wolę kupić oryginał Seasonic niż ten sam zasilacz brandowany np logiem Corsair.

 

Obudowa - FD R6 - to klasa sama dla siebie. Inne albo droższe, albo tandetne, albo głośne... tylko ta jedna jest ładna, cicha i kosztuje względnie rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym unikał płyt głównych Asusa, wypromowali się na swojej marce Gaming do tego stopnia, że zaczynają wsadzać gorsze komponenty i sprzedają to jako TOP.

 

Nie wiem jak jest dokładnie z tą płytą co wybrałeś (inna półka cenowa). Jeśli chcesz więcej informacji jest tutaj:  https://www.reddit.com/r/intel/comments/9u5rcv/buildzoid_vrm_explained_on_asus_maximus_xi_hero/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@314TeR

Dziękuję za konstruktywne porady. Zmodyfikowałem listę.

Co myślisz w ogóle o tym pomyśle z 9700K? Bedą schody? ;)

 

CPU - Intel Core i7-9700K - 1999zł

Czy warto myśleć o i9 dla FCPX, Resolve, Photoshop i Lightroom?

 
MOBO - ASUS WS Z390 PRO - 1779 zł
To jest jedyna płyta z i210 i Z390 jaką znalazłem, czy jest naprawdę sens dokładania do płyty 700zł tylko dla LAN? Jeżeli naprawdę warto z innych jeszcze względów to ok natomiast jeśli chodzi tylko o ten zajęty port PCIe to w sumie nie wiem. Nie zamierzam wiele dokładać na PCIe do tego zestawu

 

RAM - G.SKILL 32GB 3200MHz Trident Z CL14 (2x16GB) - 1859zł

 

SSD - Samsung 1TB 970 PRO PCIe x4 NVMe - 1599zł

 

GPU - MSI Radeon RX 580 ARMOR 8GB GDDR5 - 1147 zł

Ta karta jest jeszcze w wersji OC za 1039zł. Trochę taniej, ale nie wiem, czy to OC nie sprawi, że będą kłopoty na MacOS.

 

PSU - Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX - 419zł

Czy brać wersję Platinium za 499zł?

 

 

@reyder

Dzięki z informacje. Zwrócę na to uwagę. Zmieniamy jednak prawdopodobnie płytę na powyższą, więc temat chyba nieaktualny.

 

Może w ogóle iść w MSI np?

Jak macie jakieś typy to poproszę.

Niestety nie znalazłem nic innego na chipsecie Z390 z LANem i210.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vdmesis - przy takich kwotach za CPU i za mobo, oraz faktem, że sprzęt idzie pod Video które z biegiem czasu będzie coraz bardziej zasobożerne, mocno bym się zastanowił nad platformą X299.

 

Ja osobiście mam opory przed pakowaniem się w Z370/Z390 i CFL/CFLR - ponieważ oficjalnie ich Apple nie używa. Fakt - daje się je odpalić i działają stabilnie, ale w głowie wciąż siedzi gdzieś z tyłu, że te CPU NIE są wspierane. Oby w przyszłości nie było jak np z platformą X99 i prockami do niej, których Apple nigdy nie użył i trzeba kombinować patchami w cloverze aby odblokowywać PM, a co za tym idzie pełnie mocy, bo Turbo to też PM.

 

Na 1151 możesz uzyskać maks 8C + HT i to jest sufit, kiedy to na X299 właściwie od 8C zaczynamy rozmowę, a maksymalnie obecnie można mieć nawet 18C. Za np 2 - 3 lata będziesz mógł zmienić CPU np na 12/18C i cieszyć się + 50-100% więcej mocy, cieszyć się 40 paru linii PCI-E w które wsadzisz np RAID z 4-rech dysków M.2 a do tego zapakujesz jeszcze 2 VGA. Np taka ASUS WS X299 PRO ma wszystko praktycznie co człowiek zapragnie od porządnego hackintosha a pod macOS działa stabilnie jak skała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym unikał płyt głównych Asusa, wypromowali się na swojej marce Gaming do tego stopnia, że zaczynają wsadzać gorsze komponenty i sprzedają to jako TOP.

 

Nie wiem jak jest dokładnie z tą płytą co wybrałeś (inna półka cenowa). Jeśli chcesz więcej informacji jest tutaj:  https://www.reddit.com/r/intel/comments/9u5rcv/buildzoid_vrm_explained_on_asus_maximus_xi_hero/

 

To nic złego, że jest 4-ro fazowa sekcja zasilania. Zresztą już wiele lat temu, wiele osób zwracało uwagę, że dokładanie faz zasilania wcale nie przekłada się na wzrost osiągów czy stabilność. Ilość faz zasilania to następny element jaki ma wyróżniać płytę X od płyty Y, uważa się, że im więcej tym lepiej, a to niestety mylne założenie.

 

Jeden z pierwszych linków jakie znalazłem w google na temat faz zasilania - akurat przykład z płyty na X58 - LGA1366:

https://pclab.pl/art45702-3.html

Bardzo ważny układ zasilania CPU jest sterowany przez sześciofazowy kontroler PWM (ang. Pulse-width modulation – 'modulacja szerokości impulsów') firmy Intersil ISL 6336. Sterowanie odbywa się zatem sześciofazowo przy zdublowanych dławikach i kondensatorach. To zdecydowanie wystarczy i nie ma powodów, aby uciekać się do regulacji 16- lub 24-fazowej, a nawet bardziej rozbudowanej. Inna legenda światka „OC”, hipro5, już jakiś czas temu stwierdził, że dobrze zrobione czterofazowe sterowanie napięciem zasilającym CPU jest wystarczające.

 

 

Dla mnie ważniejsza jest jakość podzespołów, wolę 4-ro fazową sekcję zasilania zrobioną na naprawdę dobry podzespołach np kondensatorach gwarantujących 10-12k godzin pracy w 105 stopniach niż marketingowe 8-faz na kondensatorach które mi wyschną po 2,5 roku.

 

Kiedyś też czytałem inne opracowanie pokazujące, że płyta z mniejszą ilością faz zasilania lepiej działała, miała mniejsze tętnienia itp itd, niż konkurencyjne z większą ilością faz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@314TeR

No to co piszesz bardzo dużo zmienia. I przekonuje mnie to co piszesz. Dzięki, bo bym w tym pośpiechu mógł się władować na bardzo drogą minę. ;)

Jak widać mam budżet mniej więcej 8,5k zł. Czy w takim razie radzisz zmienić mobo i cpu na:

Intel i7-7800X 3.50GHz 8MB BOX

ASUS WS X299 PRO (brać PRO, czy PRO/SE? - z tego co widzę to w tej drugiej są inne taktowania RAM trochę i USB3.1 ver 2 no i format płyty CEB zamiast ATX)

 

Ja śledziłem uważnie swego czasu oba wątki o X299 i WS C422 PRO/SE ale potem jak przyszło co do czego to, jak na idealny zestaw pod Hacka, mieliście chyba sporo problemów, żeby wszystko działało jak trzeba. Czy na chwilę obecną zrobienie takiego zestawu wymaga dużego kombinowania, aby działał stabilnie?

Czy w zestawieniu z powyżej wypisanymi komponentami będzie to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to albo ASUS WS X299 PRO (bez dopisków SE), a CPU na jaki budget pozwala. i7-7800X - to 6C, po drodze masz 7820X oba z 28 linii PCI-E. Zabawa się zaczyna od i7-7900X - 10C i 44 linie PCI-E, tylko cena już nie taka jaką byśmy chcieli dać. Ogólnie na start i 6C spokojnie powinno Ci wystarczyć. Owszem, wyjdzie drożej niż CFL na 1151 i będzie wolniej niż 8C na 1151, ale tu masz możliwość rozwoju, którego brak na CFL.

 

Ogólnie kompy platforma na X299 jest spoko - minimum potrzebujesz 10.13.4. Jest też trochę zabawy, polecam wgrać spatchowany bios - rozwiązuje największe bolączki, czyli (MSR i TSC). Obecność USB Flash Back - powinna dać Ci spokój ducha, bo w końcu wgrywać będziesz zmodyfikowany BIOS ;) (tak pamiętam :oops: ).

 

Przeczytaj:

http://hamac.pl/topic/14647-najlepsza-p%C5%82yta-pod-imac-pro-x299/page-2

http://hamac.pl/topic/14956-idealny-hackintosh-o-specyfikacji-imac-pro-na-asus-ws-x299-pro/

 

Dobrym wyborem jest też: PRIME X299-DELUXE. Aczkolwiek lany już nie kompatybilne OOTB, no i masz też trochę świecidełek i zbędnego w macOS szpeju, ale płyta popularniejsza wśród hackintoshowców (pewnie przez świecidełka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic złego, że jest 4-ro fazowa sekcja zasilania. Zresztą już wiele lat temu, wiele osób zwracało uwagę, że dokładanie faz zasilania wcale nie przekłada się na wzrost osiągów czy stabilność. Ilość faz zasilania to następny element jaki ma wyróżniać płytę X od płyty Y, uważa się, że im więcej tym lepiej, a to niestety mylne założenie.

 

Dla normalnego użytkownika nie będzie to miało znaczenia. Buildzoid właśnie w tym filmiku mówi o tym, że Asus próbuje zrobić jak największy zysk, cięciem kosztów podzespołach w tym przypadku tańszych kontrolerach. Więcej faz przekłada się na np na mniej wydzielanego ciepła które musimy odprowadzać. Niektóre płyty główne / grafiki potrafiły wyłączać cześć faz gdy nie było wysokiego obciążenia. Więcej nie zawsze oznacza lepiej, dlatego warto oglądać filmiki z kanału AHOC na youtube. Jest to jedyny taki kanał który dogłębnie sprawdza i ocenia płyty główne od strony technicznej.

 

 

Bardzo ważny układ zasilania CPU jest sterowany przez sześciofazowy kontroler PWM (ang. Pulse-width modulation – 'modulacja szerokości impulsów') firmy Intersil ISL 6336. Sterowanie odbywa się zatem sześciofazowo przy zdublowanych dławikach i kondensatorach. To zdecydowanie wystarczy i nie ma powodów, aby uciekać się do regulacji 16- lub 24-fazowej, a nawet bardziej rozbudowanej. Inna legenda światka „OC”, hipro5, już jakiś czas temu stwierdził, że dobrze zrobione czterofazowe sterowanie napięciem zasilającym CPU jest wystarczające.

 

Trochę głupota. Na samym początku widać, że osoba która to pisała miała mała styczność z elektroniką i opiera się na treści znalezionej w internecie. Nie ma czegoś takiego jak 24 albo nawet 15 fazowy kontroler bez "dablerów". Obecnie na ma takiego kontrolera, który obsłużył by więcej jak 8/10 faz (komercyjnie w płytach głównych, grafikach). Na kartach Nvidii można zobaczyć czasami nawet 16 faz (nie prawdziwe) połączone do 8 fazowego kontrolera.

 

 

Kiedyś też czytałem inne opracowanie pokazujące, że płyta z mniejszą ilością faz zasilania lepiej działała, miała mniejsze tętnienia itp itd, niż konkurencyjne z większą ilością faz.

 

Jest dużo więcej czynników z tym związanych. Sam układ, dystans, jakość użytych podzespołów.

 

 

Główny mój zarzut był pod płyty z średniej pułki Asusa Z390, bo tam przegrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupota. Na samym początku widać, że osoba która to pisała miała mała styczność z elektroniką i opiera się na treści znalezionej w internecie. Nie ma czegoś takiego jak 24 albo nawet 15 fazowy kontroler bez "dablerów". Obecnie na ma takiego kontrolera, który obsłużył by więcej jak 8/10 faz (komercyjnie w płytach głównych, grafikach). Na kartach Nvidii można zobaczyć czasami nawet 16 faz (nie prawdziwe) połączone do 8 fazowego kontrolera.

Myślę ja (bo nie wiem czo autor miał na myśli), że raczej chodziło o takie "przejaskrawienie" tematu. Coś w stylu "pierdyliard" faz.

 

Główny mój zarzut był pod płyty z średniej pułki Asusa Z390, bo tam przegrywają.

Nie przyglądałem się za bardzo Z390 - Apple wciąż olewa ciepłym złotym deszczem ten segment rynku czekając nie wiem na co. Domowe pecety mogą mieć i 6 i 8 rdzeni w względnie "normalnych cenach". Pewnie nie chcą wypuszczać konkurencji dla swojego nieprzyzwoicie drogiego iMacPro. Jakby wypuścili iMaca z CFLR 8C to byłby nie dość że szybszy to i tańszy od iMac Pro 8C za 23 999,00 zł. Kto by wtedy kupował iMac Pro.

 

Niestety następny przykład chorej polityki cenowej Tima Cooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety następny przykład chorej polityki cenowej Tima Cooka.

 

Właśnie, problem w tym, że nich nie można za bardzo wywołać żadnej presji. Gdzie indziej kupisz IMaca albo MAcBooka z macOS ? No właśnie..nigdzie, po co robić konkurencję dla siebie samego. Ludzie z /r/apple i /r/iphone i tak kupią to co jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.