Jump to content
Sign in to follow this  
De3ny

RX 560 - nie działa podgląd

Recommended Posts

Witajcie,
ostatnio zauważyłem, że nie działa mi podgląd na Mojave, odkąd zacząłem używać RX 560 (ani ten wywoływany spacją ani po dwukrotnym kliknięciu w obrazek/video). Podgląd działa na plikach Apple, np. tych wyjętych z iPhona, pobrane obrazki czy filmy z sieci nie są obsługiwane. Jest na to jakieś "lekarstwo"? 

Zaktualizowałem kexty i dograłem NoVPAJpeg i teraz wszystko ładnie działa. A mam jeszcze pytanie - czy karcie da się ustawić więcej MHz na rdzeniu i pamięciach? Wgrałem modyfikowany BIOS na Windowsie, jednak po zmianie systemu/sterowników, karta przestaje być wykrywana i trzeba używać patcha. Jak to jest w macOS, da się tu jakoś edytować BIOS karty? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, na podgląd iGPU a z BIOSEM karty dziwna sprawa u Ciebie, jak kupiłem podkręconego RX570 i system wstał elegancko ma modyfikowanym BIOSIE. Ja robiłem AMD/ATI ATIFlash pod Windows. Nie znam narzędzia na macOS, ale te które wspomniałem robi swoją robotę dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również robiłem AMD/ATI ATIFlash i w przypadku Windowsa, karta po ponownej instalacji systemu, czy sterownika, miała zegary ustawione na 0 MHz i trzeba było używać patchera. Nie sprawdzałem podkręconej karty na macOS. 

Jak odpalić też iGPU? Wystarczy dać Inject Intel? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie też zegary były na 0 MHz i mi.in. dlatego przywróciłem oryginalny BIOS, aczkolwiek na tych podkręconych High Sierra wstawała normalnie a karta była właściwie rozpoznana. Wydajność po podkręceniu to ok 5% w testach Geekbench 4, ale wentylatory czasami szalały, więc cofnąłem zmiany.

 

Co do iGPU to musisz najpierw upewnić się, że masz ją włączoną w BIOSIE płyty głównej. Ja do włączenia skorzystałem z pomocy tego poradnika (sekcja BIOS Changes) a potem ustawiłem takie wpisy w configu. Nie wrzucałem żadnych dodatkowych kextów. Jako główną grafikę ustawiasz tę na PCIE. Kolejność przy moim problemie opisałem tutaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dałem w Configu Intel, ATI i RadeonDeInit na true i uruchomiłem dodatkowo HD 4600, podgląd działa. Wyrzuciłem NoVPAJpeg.kext i WhateverGreen.kext bo nic nie dawały. Gdy odpalę dwie karty, to Final Cut Pro nie chce się uruchamiać, na samym RX 560 działa poprawnie. Co może być nie tak? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.