Skocz do zawartości

LogiLink USB3.0 + SATA 6Gb/s Combo PCI Express Card


danielosx86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś doświadczenia z kartą PCIe LogiLink PC0059A USB 3.0 + SATA 3?

 

Kontroler USB: Renesas uPD72020

Kontroler SATA: ASMedia ASM1061

 

Specyfikacja: http://www.logilink.com/media/datasheets/PC0059A.pdf

 

Teoretycznie oba chipsety da się odpalić w macOS, ale jak jest w praktyce w takim combo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCIe z M.2 mnie tu nie ratuje, bo i tak nie zbootuje z niego systemu. USB 3.0 i SATA 3 na jednej karcie to dla mnie idealne rozwiązanie, bo mam już 2x SSD Samsunga w kompie, a jedyny port PCIe jest obecnie zajęty przez WiFi, które mogę wywalić i podłączyć się tylko kablem.

 

Na siłę nie będę kombinował, ciekawi mnie tylko czy ktoś już testował tę dość popularną kartę (dostępną bez problemu w Polsce) pod macOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielosx86 - szczerze - na Twoim miejscu nie pakował bym ~160 zł w ratowanie platformy która przestała byś oficjalnie wspierana wraz z 10.14 Mojave.

 

Sprzedaj płytę i CPU a za odzyskane $$$ kup używaną płytę na Z87/Z97 ewentualnie niższym chipsecie pod haswella i jakieś CPU z HD4600. Na płycie będziesz miał nowoczesne rozwiązania względem Sandy Bridge, 6 portów SATA III, sporo portów USB 3.0 i co najważniejsze porządnie działających, jak znajdziesz ciekawą płytę to i nawet slot M.2 będzie (tylko patrz czy na pewno ma on pełną prędkość PCI-E 3.0 x4).

 

Faktycznie może Cię taka modernizacja kosztować więcej niż 160 PLN, ale w zamian dostajesz o wiele bardziej funkcjonalny sprzęt i bezproblemowy w macOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmienię to na Coffee Lake, bez kombinowania ze sprzętem ledwie 2 lata nowszym. Na Mojave też mi nie zależy - mam GTX 1060 6GB + HD2000, więc bez driverów Nvidii daleko nie zajdę ;) Pomysł na dołożenie SATA3 wpadł, gdy dokładałem ostatnio kolejny HDD i musiałem odłączyć napęd CD, bo portów zabrakło ;)

 

Także w tym wątku nie chodziło mi o to co jest wydajniejsze, co bardziej opłacalne itd. tylko czy wspomniana karta działa w macOS czy nie. Póki co, zostawiam jak jest i jeśli H61 w końcu padnie to zmienię na Z370. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wiem czy się odpali ani czy będzie w ogóle działało prawidłowo pod macOS. Działanie USB jest częściowo zależne od identyfikacji, a w Twoim maczek nie miał USB 3.0.

 

Ok, nie ma co deliberować, jak masz ochotę na testy, to po prostu kup i próbuj. Jak odpali to będzie informacja dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@ danielosx86, kupiłeś tę kartę?, bo szukam czegoś do Maca Pro na pci usb 3.0

W niecie znalazlem modele dzialajace ootb, Inateck KT4004  https://www.amazon.co.uk/Support-Inateck-Ports-Expansion-Version/dp/B00HJ1DULE/ref=sr_1_1?keywords=Inateck+KT4004&qid=1562538233&s=gateway&sr=8-1 oraz Sonnettech  http://www.sonnettech.com/product/allegrousb3pcie4port.html

Oba u nas w kraju niedostepne.

Edytowane przez JEDI_V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.