Jump to content
Sign in to follow this  
kaka

R9 270x Mojave VGA

Recommended Posts

Witam. Przez ostatni rok bez problemów pracowałem na Sierrze na moim PC:

CPU: i5 4460

MB: GA-H81m-hd3

GPU: R9 270x 2GB

Sierre instalowałem w nietypowy sposób, ponieważ miałem problemy z tworzeniem usb przez vboxa (2 pendrive uceglone) postanowiłem pobrać gotowy obraz usb i go odtworzyć przez Windowsa. Bez konfigurowania config.plist ani wybierania kextow wszystko poszło gładko. Potem na zainstalowanym już OS X zapuściłem Multibeasta. Bez problemu wszystko działało.

Teraz postanowiłem zainstalować Mojave. Miałem już OS X więc zrobiłem to w tradycyjny sposób. Od początku były problemy. Instalka nie chciała zabootowac. Myślałem że to problem kextow czy configu więc grzebałem. Potem odpaliłem przez integre i poszło. Następnie wziąłem się za próby z injectATI i framebufferami. Działa tylko HDMI czyli mój telewizor który podłączyłem bo wyjście dvi w płycie głównej było w innym standardzie niż złącze w moim kablu. Na Sierrze wszystko działało jednak teraz działa tylko na hdmi nawet po ustawieniu fake id i fbname.

Ponadto po którejś dziesiątej próbie zabootowania os x, komputer złapał freeza w momencie wyświetlania logo producenta płyty głównej. Wyjąłem ram i odłączyłem dysk, włączyłem, a następnie włożyłem z powrotem i włączyłem. To rozwiązało problem jednak nadal pojawia się. Wcześniej nie mialem takich problemów. Mam nadzieję że ktoś pomoże i wytłumaczy co jest nie tak i jak powinno być.

Zależy mi na tym aby działał mój monitor pod VGA połączony przez przejściówkę do DVI z kartą graficzną. Jak mówiłem na Sierrze działał więc to raczej możliwe.

Chodzi mi o to żeby dział mi monitor który łącze przez przejściówkę dvi do vga, usb instalacyjne robiłem unibootem i ekran gasł w momencie w którym powinien się pojawić ekran logowania. Na HDMI śmiga na fake id. Chodzi mi o to żeby działało VGA.

Nie będzie Ci działał monitor na VGA. Nie kojarzę aktualnie żadnej karty która by działała z HS lub Mojave na złączu VGA. Jeśli koniecznie musisz zostać przy obecnym monitorze, to lepszym rozwiązaniem jest kupno adaptera DP -> VGA i skorzystanie z niego. Wtedy system myśli, że masz monitor na DP i odpada masa problemów.