Skocz do zawartości

HP Zbook 15 - da się odpalić OS X?


marsonpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Właśnie zamówiłem poleasingowego laptopa HP Zbook 15, niestety nie mam go jeszcze więc jedyne co mogę podać to dane z aukcji:

 

HP ZBook 15 Workstation

Procesor:Intel Core i7-4800MQ (Intel Core i7) 2.70Ghz

Grafika: NVIDIA Quadro K1100M (zakładam, że nie do ruszenia)

intel hd graphics 4600

jakieś wifi, zapewne nie do odpalenia no i jakieś audio ;) z tym, że, laptop będzie chodzić po ethernecie a co do audio to i tak będę korzystał z karty na USB, która wiem, że działa pod OS X bo na moim macu mini działa bez problemu więc kwestiami wifi ani audio nie mam zamiaru się przejmować. Pytanie tylko czy da się w ogóle odpalić ten model? Może ktoś miał z nim do czynienia wcześniej? W sumie najważniejsze pytanie czy DisplayPort jest do ruszenia bo lapek będzie podpięty pod monitor zewnętrzny, w ogóle chcę z niego zrobić a-la stacjonarkę, więc zewnętrzny monitor, klawiatura, mysz, ethernet no i  Xonar U7 na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor i ogólnie platforma jest sprzyjająca. Paradoksalnie obecność Quadro K1100M może być atutem, jeśli w komputerze nie ma optimusa a manualne przełączanie kart. Owe Quadro jest na układzie GK107GL a to wariacja Keplera z GForców 6xx, więc karta generalnie kompatybilna z macOS. Oczywiście wszystko zależy czy jest Optimus. Jak jest to niestety tylko HD4600 z CPU będzie do ruszenia.

 

Xonar U7 - zależy którą generację posiadasz karty - jak MK I - to karta ogólnie działa, ale poziomy mikrofonu są zbyt niskie aby nadawały się do używania. MK II nie sprawdzałem osobiście.

 

Reszta - wszystko wyjdzie w praniu. Z notebookami jest tak, że sukces odpalenia rośnie wprost proporcjonalnie od zaparcia i determinacji właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Xonara to nie wiem jaka to karta ale jak wspomnialem działa pod prawdziwym macem mini a mikrofon mam w kamerce na USB więc też do olania temat ;) Nie wiem czy jest optimus czy nie, nie mam jeszcze lapka w rękach, oczywiście po tym jak go dostanę zrobię rozpiskę konfiguracji jak podano na forum

 

P.S wszedłem na stronę HP odnośnie tego modelu i znalazłem coś takiego odnośnie tej grafiki:

 

 

The ZBook 15, 17, and Studio G3 mobile workstations come with Nvidia Optimus Technology, which allows customers to switch between integrated graphics (battery power saving) and discrete Nvidia Quadro graphics (high performance).
Disable Hybrid Graphics in BIOS (G1 and G2)
If you have a G1 or G2 model, use the following steps to disable Hybrid Graphics in the BIOS:
  1. Press the power button to turn off the workstation.
  2. Press the power button again to turn on the workstation, and then repeatedly press the esc key to enter the Startup Menu.
  3. From the Startup Menu, press the F10 key to enter the BIOS setup utility.
  4. Click Advanced.
  5. Select Device Configurations.
  6. Select Hybrid Graphics, and then click Disable.
  7. Click Save, and, when prompted, click Save changes and exit BIOS.

 

Z jednej strony jest napisane, że to optimus ale z drugiej strony wygląda to tak, jakby można było wyłączyć intela i używać tylko nvidii - pytanie czy to wystarczy dla OS X?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.