Skocz do zawartości

Restarty przy próbie instalacji HS (h110m + i5 6600 + gtx 970)


danieljur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy clover zmienił już skórkę i próbuję wystartować instalację wyświetlają się szybko napisy (jeden z ostatnich to coś z endrandom seed), a następnie następuje komputer samoczynnie się restartuje. Bootuje z flagą nv_disable=1, jestem podłączony do monitora przez HDMI. Używam UniBootX oraz dołączonego do niego configu dla Skylake.

Ma ktoś może jakiś pomysł, co robię nie tak?

Płyta główna: MSI H110M Pro-VD (MS-7996)
Procesor: Intel Core i5-6600
Karta graficzna: nVIDIA GeForce GTX 970
RAM: Kingston DDR4, 8GB, 2133MHz, CL14 (1x8GB)
Karta sieciowa ethernet: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter
Kontroler audio: Realtek RTL8168/8111 
Monitor: 2560x1080 WFHD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na 99% zablokowane rejestry MSR w BIOSie. Masz MSI, te płyty mają domyślnie włączoną opcję CFG Lock. Poszukaj tej opcji, zmień jej ustawienie na przeciwne i instalacja powinna ruszyć. Jak tej opcji nie ma to czeka cię patchowanie BIOS i wgrywanie zmodyfikowanej wersji, albo włączenie opcji KernelPM w configu clovera i próbowanie z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na 99% zablokowane rejestry MSR w BIOSie. Masz MSI, te płyty mają domyślnie włączoną opcję CFG Lock. Poszukaj tej opcji, zmień jej ustawienie na przeciwne i instalacja powinna ruszyć. Jak tej opcji nie ma to czeka cię patchowanie BIOS i wgrywanie zmodyfikowanej wersji, albo włączenie opcji KernelPM w configu clovera i próbowanie z nią.

 

Dziękuję za odpowiedź, wyłączenie tej opcji w BIOS pomogło. Następnie z małymi problemami udało mi się zainstalować system. Teraz mam tylko problem z brakiem Internetu oraz sterownikami do Nvidii, ale najważniejsza część z głowy :)

 

Edit: Nvidia i ethernet z głowy. Niestety dźwięk działa tylko z głośników monitora po HDMI, więc jeszcze z tym troche zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z płyty i łan powinien odpalić automatycznie na UniBootX. A jaki masz układ dźwiękowy.

Realtek ALC887.

Edit: Lan wystarczył restart + restart routera. Mam jeszcze problem z usypianiem, w ogóle nie mogę przejść w stan uśpienia.

Chciałbym jeszcze spytać czy te całe linijki tekstu pojawiające się przed przejściem w tryb graficzny i przy wyłączaniu to jest to u każdego?

Edit2: Dźwięk z karty dźwiękowaj działa, ale jest duuuużo cichszy niż był oryginalnie lub gdy muzyka leci z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio - przetestuj inne numery layout, tu masz listę:

https://github.com/acidanthera/AppleALC/wiki/Supported-codecs

Dla ALC887 masz conajmniej layout 1, 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 18, 33, 50, 99

 

Sprawdź też poziom głośności, może masz zwyczajnie przyciszony dźwięk, macOS standardowo ustawia 50% głośności po instalacji.

 

Usypianie - odepnij co się da, wyłącz budzenie przy dostępie z sieci w preferencjach oszczędzania, sprawdź czy w BIOS masz wyłączony Wake On Lan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usypianie zadziałało przez zmianę w biosie obsługi zdarzeń wake up z BIOS'u na OS.
Dźwięk sprawdzałem i coś musi być nie tak z kartą, ponieważ przy podłączeniu słuchawek z wbudowaną kartą dźwiękową głośność jest na identycznym poziomie jak w Windowsie.
Testowaniu layoutu to tylko inject odpowiedniego ID w Devices -> Audio, pytam czy na pewno dobrze rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żaden z layoutów nie zadziałał, ale pomogło rozwiązanie z zainstalowanie AppleHDA.kext oraz HDAEnabler.kext narzędziem Kext Utility.
Link do pomocnego tematu: https://www.tonymacx86.com/threads/alc887-low-audio.233272/
 

Podsumowując wszystko działa świetnie, a z UniBootX poszło naprawdę sprawnie i na pewno szybciej niż z samym cloverem. Dziękuję za pomoc.

Zrzut-ekranu-2018-12-29-o-22-58-16.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.