Skocz do zawartości

Kilka problemów z macOS Mojave na ASUS P8H61M-LE/USB3


iRissen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na twojej płycie nie powinno być niespodzianek...

 

Masz aktualny BIOS? Spróbuj go przeflashować, nawet jak masz aktualną wersję.

 

Potem ustaw go do domyślnych, wyłącz Fast Boot, jak masz CSM to wyłącz go, system na Other OS... mam nadzieję, że to wiesz, jak nie to to przypominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takiej opcji "MSR" nie ma w BIOS.

 

Na 99% masz blokadę rejestrów MSR w BIOS. Nie masz w BIOSie opcji CFG Lock - więc zapewne ten "CFG Lock" (blokada rejestrów MSR) jest załączona. Nie mniej w configu dla Z77 masz domyślne włączony patch. Ten pach nawet w teorii coś robi, czy dobrze, nie wiem:

0:102  0:000  MSR 0x35               40004
0:102  0:000  MSR 0xE2 before patch 1E008402
0:102  0:000  MSR 0xE2 is locked, PM patches will be turned on
0:102  0:000  MSR 0xCE              00081010_E0012000
0:102  0:000  corrected FLEX_RATIO = 80000
0:102  0:000  MSR 0x1B0             00000000

Niekiedy mimo włączonego patcha, ten patch nie zawsze działa.

 

Możesz się pokusić o spatchowanie BIOS i wgranie zmodyfikowanej wersji.

 

Czy próbowałeś startować instalację w trybie UEFI i Legacy? Może tylko np UEFI nie chce zadziałać.

 

W BIOS masz jeszcze opcje od COMa i LPT - wyłącz oba porty na disable, Masz jeszcze opcje Memmory Remap - sprawdź też oba ustawienia na enable i disable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie legacy dłużej ale ruszyło do głównego okna instalacji lecz jest coś z grafiką( posiadam dwa monitory główny- DVI, drugi- HDMI) na tym połączonym przez HDMI jest szare tło i kursor, na drugim zaś Czarny ekran. Spróbuję odpalić z jednym monitorem. Jednak jeśli istnieje jeszcze jakiś sposób na to aby ruszyło w UEFI, chętnie bym spróbował. Skąd wziąć spatchowany BIOS pod moją płytę?

 

EDIT:

Obraz działa tylko przez HDMI.

post-2584-0-62664700-1546883518_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tamtą instalacją od razu działało na dwoch monitorach. Jaka jest róznica między zainstalowaniem maca w UEFI a Legacy? Ma to jakiś wpływ na ogólne działanie systemu? Będę mógł bootować w dualboocie Windowsa 10 który jest w UEFI mając zainstalowanego maca i Clovera Legacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clover nie odpali Windows zainstalowanego w legacy.

 

Poza kwestiami ideologicznymi, to też parę praktycznych, np natywny zapis do nvram, szybszy start, obsługa poprawna rozdzielczości w cloverze i pewnie jeszcze parę się znalazło. W trybie legacy emulujesz to co masz natywnie w UEFI, czyli start płyty w UEFI, emulacja trybu DOS (legacy) aby odpalić clovera który to znów emuluje tryb UEFI który powinna zapewnić płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zainstalowałem system w legacy. Problemem pozostaje karta graficzna, która działa pod HDMI, a nie działa przed DVI. Jedynym rozwiązaniem jest naprawa tego programowo, gdyż karta posiada 2xDVI 1xHDMI i 1xDP. Jeden monitor używam pod DVI drugi pod HDMI. Gdy podłączam oba naraz oba ekrany są czarne a ten połączony przez HDMI ma czarny ekran i kursor nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.