Jump to content
Sign in to follow this  
hibiskus

Instalacja macOS - prośba o weryfikacje podzespołów.

Recommended Posts

Chciałbym na tym zestawie „postawić” hackintosha - iMessage, przeglądarka i czasami jakieś małe pliki Word. 

Czy opłaca mi się męczyć? Nie chce teraz kupować MacBooka i nie spieszy mi się z kupowaniem lepszych
podzespołów pod Haka, a potrzebuje okna na świat, które połączy się przy okazji z telefonem. 

Płyta główna: Gigabyte GA-H61M-DS2 DVI

Procesor: QuadCore Intel Core i5-2400, 3300 MHz

Karta graficzna: Intel HD Graphics 2000

RAM: 4GB DDR3 1600MHz SDRAM

Karta sieciowa: Realtek RTL8168/8111

Dźwięk: Realtek ALC887

Postawić się da, ale są co najmniej dwa "ale":

1) Konieczne będzie dorzucenie dGPU, bo zintegrowana grafika (HD2000) nie ruszy.

2) Ze względu na CPU, maksymalna wersja systemu dla tego sprzętu to High Sierra (10.13.x). Mając grafikę kompatybilną z Metal 2 (dokładając dGPU lub wymieniając CPU na taki z HD4000) można kombinować z SMBIOSem iMac13,x (Ivy Bridge) i odpalić Mojave.

Reasumując, wprawdzie sprzęt po modernizacji byłby kompatybilny, jednakże koszty modernizacji mogą przekroczyć aktualną wartość tego sprzętu, dlatego lepszą opcją jest zaopatrzyć się w cokolwiek na minimum Haswellu (z HD4600), z przynajmniej 8 GB RAM i SSD.

Postawić się da, ale są co najmniej dwa "ale":

1) Konieczne będzie dorzucenie dGPU, bo zintegrowana grafika (HD2000) nie ruszy.

2) Ze względu na CPU, maksymalna wersja systemu dla tego sprzętu to High Sierra (10.13.x). Mając grafikę kompatybilną z Metal 2 (dokładając dGPU lub wymieniając CPU na taki z HD4000) można kombinować z SMBIOSem iMac13,x (Ivy Bridge) i odpalić Mojave.

Reasumując, wprawdzie sprzęt po modernizacji byłby kompatybilny, jednakże koszty modernizacji mogą przekroczyć aktualną wartość tego sprzętu, dlatego lepszą opcją jest zaopatrzyć się w cokolwiek na minimum Haswellu (z HD4600), z przynajmniej 8 GB RAM i SSD.

Jeżeli muszę modernizować to odpadam. Poczekam 2 msc i kupę "bardziej" dedykowane pod to sprzęty :). Dziękuje bardzo za odpowiedź.

Dorzuć VGA i stawiaj 10.13 lub 10.14 - mam od wielu lat H61 z i5-2300 i ile razy chciałem zmienić, tyle razy nie widziałem w tym większego sensu, skoro działa dobrze i stabilnie. Do zastosowań jakie wymieniłeś - super sprawa, nawet jakbyś miał utknąć na 10.13. Nie dajmy się zwariować z "koniecznością" corocznego upgrade'u systemu.