Jump to content
Sign in to follow this  
rambobambo

ASUS BT-400 - problem z klawiaturą i myszką

Recommended Posts

System: 10.13.6
Płyta główna: ASUS TUF Z370-PRO GAMING
Procesor: Intel Core i7-8700K
Karta graficzna: Grforce nvidia 960
RAM: Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB)

Siemanko
Kupiłem dongle ASUS BT-400 do podłączenia Magic Keyboard i myszki Logi MX Master 2s. Zrobiłem wszystko zgodnie z tym linkiem: https://www.tonymacx86.com/…/native-bluetooth-asus-usb-bt4…/ . Dodatkowo wgrałem kexty BrcmFirmwareData.kext, BrcmNonPatchRAM2.kext i USBInjectAll.kext do katalogu: CLOVER/kexts/Other.

Po każdym restarcie kompa mysz działa normalnie od ekranu logowania ale klawiatura nie daje oznak życia chociaż w ustawieniach wyświetla “Connected”. Żeby zaskoczyła muszę wyjąć i jeszcze raz włożyć dongle. Czasem jak wybudzę kompa to mysz i klawiatura masakrycznie lagują i też pomaga tylko wyjęcie i ponowne włożenie dongle.

Znacie jakiś sposób żeby to ogarnąć?

A teraz przywróć oryginalny kext od BT, zrestartuj i sprawdź czy działa. Wywal też wszystko związane z BT z Clovera. O ile mnie pamięć nie myli, to ten klucz BT powinien działać bez popychania.

Potwierdzam, działa beż żadnego popychania, mam identyczny model. Czasem faktycznie zgubi połączenie po resecie komputera i pomaga wypięcie dongla i ponownie wpięcie, ale u mnie dzieje się tak tylko jeśli przepinam dyski w obudowie lub paruję klawiaturę z innym system działającym w Dual Boot. Lagów nie ma a od czasów zainstalowania Mojave, zaniki połączenia też jakby występują rzadziej. Widać system się "uczy".

No to u mnie niestety nie jest tak kolorowo. Zrobiłem tak jak napisaliście. Przywróciłem stary kext w S/L/E, wywaliłem z clovera kexty od BT i dupsko, nadal to samo. 

Screeny:

http://s2.ifotos.pl/img/kextyjpg_qweqahs.jpg <--- kexty w clover

http://s5.ifotos.pl/img/sysjpg_qweqahw.jpg <--- system report

I jeszcze w załączniku IOBluetoothFamily.kext który mam teraz w S/L/E.

IOBluetoothFamily.kext.zip

A może to nie problem z donglem a klawiaturą lub zapamiętanym ustawieniem BT.

Trzymając lewy shift i alt kliknij na ikonce BT w belce górnego menu i tam będziesz mógł znaleźć opcje resetu urządzeń i ustawień.