Skocz do zawartości

IGPU, dGPU na 10.14


Rekomendowane odpowiedzi

Czy na Catalinie zmienił się jakoś sposób uruchamiania iGPU+dGPU? Pytam, bo po trzech dniach pracy nad projektem w FCPX wyrenderowany materiał h264 zawiera glitche. Jest całkiem podobnie jak na w poprzednich moich postach( dotyczących Mojave) w tym wątku, z tym że teraz te glitche są minimalne i występują dosyć rzadko. Podczas pracy na timeline FCPX już widać losowe glitche przy odtwarzaniu materiału, ale liczyłem, że przy eksporcie gotowego pliku ich nie będzie, bo występują losowo i niepowtarzalnie. Niestety gotowy plik je zawiera. W preferencjach FCPX widać że do kodowania i odtwarzania materiału na timeline jest wybrana ( i nie da się tego zmienić) RX580. Nie wiem na ile zmienił się sposób wykorzystania iGPU przez FCPX, ale faktem jest, że podczas kodowania do h264 grafika intela leży odłogiem - przynajmniej tak pokazuje IntelPowerGadget.Czasami ruszy na 0,35GHz. Ten sam projekt kodowany na Mojave obciąża Intela na maxa 1.2GHz non stop. Nie sprawdzałem dokładnie różnicy w czasie kodowania pomiędzy 10.15.1 a 10.14.6, bo wydaje mi się że na obu systemach idzie to szybko i sprawnie, niemniej zrobiłem sobie test Brucea na 10.15.1 i powiem, że nigdy nie miałem tak dobrego wyniku  :D ... 11 sekund, to czas o połowę krótszy niż na 10.14.6. Niemniej mam glitche przy eksporcie co czyni na teraz ten system dla mnie bezużytecznym. Jakieś porady? Sprawdzałem na Clover i na Open Core.
Jeszcze pytanie uzupełniające, czy na OpenCore można stosować bootargumenty z Clovera, czy też są jakieś inne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że setup opiera się o DSDT zrobione pod mój zestaw przez MaLd0n-a z Olarila. Do momentu kiedy dostałem od niego DSDT nie wszystko działało jak trzeba. Config.plist dostałem razem z DSDT. Komp przechodził pięknie wszystkie aktualizacje Mojave i pracował/pracuje pod 10.14 idealnie. Dziś zrobił mi poprawkę DSDT wywalającą ten wpis do audio ( żeby nie było restartu po wybudzeniu).  TU masz całe EFI do przejrzenia. 

config.plist

Edytowane przez Najrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój config jest mocno nieaktualny i nie ma prawa poprawnie działać. Po pierwsze - po co Ci fake ID do grafiki, skoro od 10.14.4 jest natywny support? Po drugie od wielu miesięcy WEG wymaga cloverowego Inject Intel na false i dodawania ig-platform-id metodą, którą podawałem w temacie poniżej (możesz wykorzystać, bo to dokładnie dla iMac19,1 i tej grafiki). Oczywiście cloverowe pole do podawania ig-platform-id powinno pozostać puste, jak i wszelkie inne rzeczy związane z uruchomieniem grafiki Intela.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AppleHDA Patch Assertions --> To nic nie robi, jedynie w rezultacie nie wyświetla się w verbose. Nic nie naprawia.

Prevent AGDP from loading --> Niepotrzebne, WG powinien wszystko zrobić.

Patch na USB --> Niepotrzebne, po co masz w takim razie zrobione SSDT ?

Apple RTC --> Na 90% nie potrzebne, chyba że występuje Bug w BIOS,ale nawet ta opcja chyba tego nie naprawia.

To co wyżej @danielosx86 podał.

 

Mieszasz edytowane DSDT z patchami w Clover... gdzie jest w tym sens ? Jak już chcesz używać customowego DSDT to trzymaj w jednym miejscu wszytko bo się tworzy śmietnik.

///EDIt

 

Dlaczego 2 razy dodajesz _SB.USBX ?

Edytowane przez reyder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Config robiłem jak wyszło Mojave. Zresztą nieważne moja wina, nie miałem czasu śledzić zmian i po prostu uaktualniałem Clovera i kexty z automatu. Czy teraz jest lepiej? Co ewentualnie jeszcze zmienić? 

 

config-kopia.plist

Edytowane przez Najrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację, zmieniłem według Waszych wskazówek i teraz wszystko działa lepiej. Chciałbym docelowo zmienić bootloader na OC, czy moglibyście rzucić okiem na config? Zakładam, że trzeba dodać te wpisy do grafiki i audio które podał danielosx86 ale czy jeszcze coś zaznaczyć/odznaczyć/zmienić?

config.plist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś na bieżąco z rozwojem OC, a chcesz mieć stabilną maszynę do pracy, to na razie lepiej zostać na sprawdzonym Cloverze. Sam jeszcze też nie zdecydowałem się na OC, niech projekt się ustabilizuje. Jedyna rzecz, która może mnie zachęcić do przesiadki w tym momencie, to natywny NVRAM albo rozwiązanie problemu z alokacją pamięci na Z390, żeby pozbyć się slide=0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.