Skocz do zawartości

OS X na Lenovo X240


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, dostałem od sąsiada takiego oto leciwego laptopa Lenovo X240

 

Ten "leciwy" laptop jest nowszy niż np najbardziej udany macbook pro mid 2012 15" a ma bebechy zbliżone no macbooka Pro 15" mid 2015 retina którego sprzedaż została zakończona dopiero w drugiej połowie 2018... ;)

 

No ale w nomenklaturze PC to faktycznie "leciwy" sprzęt...

 

Do rzeczy - nie wiem czy skutecznie w 100% odpalisz HD4400, w maczkach były CPU z HD4600 i innymi wyższymi wariacjami, nie mniej warto się zainteresować. BCM94352Z z tego co kojarzę to do ruszenia, Realtek trzeba by sprawdzić w wykazie AppleALC, ale może też da radę.

 

PS Sprawdź czy jest techniczna możliwość zmiany CPU na model z HD4600, jakby sprzęt był rokujący, to taka wymiana mogła by umożliwić działanie macOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie ręki uciąć ale obstawiam że na 99% nie zadziała ;-/

https://download.lenovo.com/parts/ThinkPad/x240_fru_bom_20140808.pdf

Na szybko znaleziona lista obsługiwanych kart.

 

PS. Z mojej historii z laptopami Lenovo bez ściągania whitelisty się nie obeszło. O ile w x220 dało się to zrobić z poziomu windowsa to już w x230 trzeba programatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak masz wygodny dostęp do podejścia programatorem, to wcale nie jest to jakaś trudna sprawa. Programator ma tę zaletę, że co nie zrobisz i czego nie będziesz chciał tam wgrać, to zawsze możesz wgrać oryginalny wsad. Proste programatory kosztują od paru PLN, klips to też nie jest latanie w kosmos.

 

http://hamac.pl/topic/14956-idealny-hackintosh-o-specyfikacji-imac-pro-na-asus-ws-x299-pro/?p=134134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios biosem ale prawdopodobnie (nie jestem pewny na 100%) nie wgrasz tego i tak bez programatora (memory protect).

 

Dodatkowo lepszym wyjściem jest przerobienie swojego biosu niż wgrywanie w ciemno czyjeś modyfikacji. 

 

A tak jak napisał admin, nie jest to trudne. Robiłem to z X230, zestaw CH341A + klips wychodzi jakieś 30 zł i jedziesz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby te Biosy są ze strony Lenovo, więc raczej bezpieczne... ale może masz rację, może jednak lepiej kupić ten zestaw za 50 na allegro i samemu zrobić....

 

A co do samej wifi, gdzie najlepiej to kupić bo na allegro DW1830 kosztuje ponad 200 zł... połowa wartości mojego laptopa...

 

W X240 Wszystko pięknie śmiga. Sleep/wake/shutdown/dźwięk... tylko wifi jeszcze muszę ogarnąć.  Także jak ktoś by chciał fajnego 12" lapka z OS X to mogę go z czystym sumieniem polecić. Tani i naprawdę solidny na lata sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze karty oparte na chipsecie BCM94352.

Powinny też dać się odpalić (przepraszam za link do forum tony'iego https://www.tonymacx86.com/threads/broadcom-wifi-bluetooth-guide.242423/#post-1664577 ale jest w miarę opisane jakie karty działają)

 

Co do samego Lenovo - na forum są dwa moje wsady do X220 i do X230, używałem obu, nawet ze stacją dokującą i faktycznie złego słowa nie mogę o nich powiedzieć ale brak mocy na mocniejsze rzeczy i chęć posiadania matrycy FHD zmienił ten stan ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potwierdzę to, co pojawiło się tu na górze - do t440/x240 potrzebny Ci będzie programator by cokolwiek zdziałać. Downgrade UEFI, jeśli masz wersję powyżej 2.40 możliwy tylko z wykorzystaniem programatora.

 

Ale mam info: Podczas zmiany wersji BIOS na starszą wersję w systemie Microsoft Windows 8 / 8.1 / 10 wymagane jest ustawienie “ Secure Rollback Prevention” Aby wyłączyć lub proces flashowania BIOS zostanie zatrzymany z ostrzeżeniem w systemie Windows.

 


Pytanie mam jeszcze co do sleepa... czy w x230 też tak jest. Uśpiłem go na całą noc. Kontrolko na pokrywie przygasała i zapalała się powoli, znaczy że się uśpił (tak myślę ) ale chyba to płytki sen był bo były 75% baterii a po obudzeniu jest już 40% ...

 

albo gdzie szukać błędów,.. w których parametrach...

 


Dźwięk odpaliłem jednak za pomocą: VoodooHDA . Nie udało mi się za pomocą AppleALC, . Problem tylko taki że dźwięk jest jakby o 50% ciszej... Może ma ktoś sprawdzoną metodę na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.