Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
1. Co myślicie o platformie Z390 + konfiguracji poniżej?

Myślicie, że ta platforma jest dobra pod OS X?


2. Jest dużo przewodników z Gigabytem, wydają się sensowne:
https://github.com/cmer/gigabyte-z390-aorus-master-hackintosh
Wiem, piszecie, że Asus lepszy. Może w ogóle inny producent? 

Jaka płyta najlepsza pod Z390?


- Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS ULTRA
czy lepiej
- Płyta główna Asus ROG STRIX Z390-E GAMING
 
Chyba, że jakiś jakaś płyta z kontroler Thunderbolt 3 i działa to ok? 

3. Procesor
- Procesor Intel Core i9-9900K Octa Core, 5.0GHz,16MB,14nm,BOX (BX80684I99900K)

4. Grafika
- Karta graficzna Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 8GB HBM2 2048 Bit, 2x HDMI, 2x DP
 
Komp będzie pod Resolva, LR, PS. Wiele osób uważa, że pod to nvidia lepsza.
Ze względu na problemy z sterownikami pod nvidią, zastanawiam się nad ATI.
Tu znalazłem ciekawe porównanie kart dla Resolve, ATI nie wypada tak źle.
 
5. RAM
- Pamięć G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 64 GB,3000MHz, CL14 (F4-3000C14Q-64GTZR)

6.
- SSD Samsung 970 PRO 512GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7P512BW)

7. Thunderbolt 3
- Kontroler Gigabyte GIGABYTE ALPINE RIDGE 1.0 Thunderbolt™ 3 Card, Controller - GCALPINER-00G
Chyba, że jakiś kontroler Thunderbolt 3, zadziała na płycie głównej?

8. 
Broadcom BCM94360CS2 WIFI / BT.
Jakaś nowsza karta?
 
9. Monitor LG 31MU97Z-B, za względu na DCP-P3, cenę około 3000zł
https://www.lg.com/pl/monitory/lg-31MU97Z-B
Ktoś ma lepszy pomysł na dobry monitor?

Jakiś lepsze pomysły dotyczące zestawu?

Dzięki za info:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor zepsuł mi się po 1.5 roku użytkowania. Nie do opłacalnego naprawienia.

Stosunkowo niezłe kolory, choć nie najlepsza czerń. ale:

- 4k dostępne wyłącznie przy DP i 60Hz.

- Bardzo trudny dostęp do huba USB i wyłącznika

- Fatalne rozwiązanie z joystickiem, np. aby przełączyć się z jednego komputera na drugi należało wykonać minimum 7 (siedem !) ruchów joystickiem obserwując przy tym ekran. Masakra!

- Kiepski dźwięk. Musiałem korzystać z zewnętrznych głośników.

- Nie mogłem uruchomić aplikacji TrueColor dla Maca (dla Windows OK)

- Nie jest wart pieniędzy, które trzeba za niego zapłacić. Odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł na dobry monitor?

Teraz używam ASUS PB279, ale on ma jakieś problemy z elektroniką, sterowanie też słabe.

 

Nie doradzę Ci niczego. Dobry monitor kosztuje "majątek", tak więc zawsze trzeba pójść na jakiś kompromis. Napisałem o LG 31MU, bo ten miałem i znam; uznałem więc za swój obowiązek ostrzec Cię. Do doradzania na pewno znajdą się inni. Nie brakuje ich tutaj. ;) 

Gdy mój LG zepsuł się i zaistniała konieczność natychmiastowego, tymczasowego zakupu - nabyłem TV Samsung UHD 43" i... mam go do dziś. Jestem wyjątkowo zadowolony. Czerń jest lepsza niż w dużo droższym poprzedniku a niskie częstotliwości odświeżania rekompensuje mi display 43" i dodatkowe, telewizyjne funkcje. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że wchodzić w taki zestaw?
- Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS ULTRA
- Procesor Intel Core i9-9900K Octa Core, 5.0GHz,16MB,14nm,BOX (BX80684I99900K)
- Karta graficzna Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 64 8GB HBM2 2048 Bit, 2x HDMI, 2x DP
- Pamięć G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 64 GB,3000MHz, CL14 (F4-3000C14Q-64GTZR)
- SSD Samsung 970 PRO 512GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7P512BW)
- Kontroler Gigabyte GIGABYTE ALPINE RIDGE 1.0 Thunderbolt™ 3 Card, Controller - GCALPINER-00G
- Broadcom BCM94360CS2 WIFI / BT.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że używa - montowane w MacBookach są nie tylko pamięci flash produkcji Toshiby, ale i również Samsungi. Sam mam w modelu mid 2018 dysk produkcji Samsunga.

 

Racja, ale sens tego co napisałem jest chyba zrozumiały.

 

 

@AlPaczino

 

Wszystko ok, do tego jeszcze jakieś fajne chłodzenie dla CPU i super zestaw. Tutaj jest dokładny przegląd płyty jak ktoś jest zainteresowany:

 

https://www.reddit.com/r/intel/comments/9uz893/buildzoid_pcb_breakdown_gigabyte_z390_aorus/

 

O sytuacji Thunderbolt 3 już pisałem jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście zmienił pamięć z 3000 na 3200, jak pamiętam z specyfikacji pamięci przy zegarze 3000 pracują synchronicznie a przy 3200 synchronicznie, przez co obrazowo "łatwiej" trafiają w takt zegarów.

314TeR. Jak to jest z tym trafianiem w zegar? Czy 2800 też dobrze trafiają? Możesz rozwinąć myśl? Przepraszam, jeśli to głupie pytanie.

 

314TeR. Wiem, że zajmujesz się też kalibracją monitorów, myślisz, że z tych monitorów można coś wycisnąć?

Dell UltraSharp 27'' 4K: U2718Q

Dell 24 Ultra HD 4K P2415Q

Czy to nie ma sensu? Czy lepiej coś innego?

 

Ktoś ma ten monitor? Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reyder co masz na myli fajne chłodzenie dla CPU? Niestety nie składam za często kompów, brak doświadczenia.
Co myślisz o chłodzeniu Dark Rock 4 lub Pure Rock BK009? Teraz używam Pure Rock BK009, jest ciche i wykonane estetycznie.

Czy masz jakiś inny pomysł? 
Ktoś może się wypowiedzieć?

Myślałem o zasilaczu:
Corsair RM750X 750W
Ze względu pół-pasywną pracę. 
Jakiś lepszy pomysł?
 
Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciche i bardzo wydajne chłodzenia robi Noctua - tylko nie każdemu przypasuje ich kolorystyka.

 

Ekonomiczna półka z dobrym stosunkiem ceny do możliwości to SilentumPC.

 

Z pamięciami nie mogę odszukać, kiedyś w internecie czytałem fajnego artykuł. Kiedyś dla DDR3 na forum też był wrzucane fajne porównanie, z którego ewidentnie wychodziło, że najoptymalniej wychodziły pamięci DDR3-2400 Z CL10 a idealnie CL9.

 

Przy pamięciach DDR4 też masz takie "optymalne" wartości. Jedną z nich jest 3200. Pamięci 3000 pracują faktycznie przy zegarze 1500MHz a to się ni jak nie dzieli całkowicie aby uzyskać równą wielokrotność FSB, z tego co kojarzę jest to przy 3000 masz stosunek FSB:DRAM 3:44 z czego wynika, że pamięci zamiast deklarowanych 1500 pracują na ~1466, natomiast przy 3200 masz test stosunek równy: 1:16, więc jak została Ci jakakolwiek intuicja z matematyki, to powinieneś zrozumieć co mam na myśli. Jeśli cykle zegarowe FSB nie pokrywają się z cyklami RAM, to oprócz opóźnien czasów dostępu (CL) masz jeszcze opóźnienia wynikające z braku synchronizacji FSB:RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Są nowe iMac, a ja w niedzielę kupiłem graty. Nie miałem czasu poskładać.
 

i9 9900K, więc to samo co w nowym;)

Kupiłem platformę Z390. Macie pojęcie co będzie w nowych iMacach? Z390? Z270? Płytę mogę jeszcze wymienić.

Z Vegi zrezygnowałem, prądożerne i strasznie się grzeją.

Grafikę mam zamówioną Sapphire RX 590 NITRO+ 8 GB GDDR5 256BIT HDMI/DVI.
Czy czekać na AMD Radeon Pro 580X 8 GB lub AMD Radeon Pro Vega 48 8GB? 
Co to za karty? Nic nie znalazłem w sieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

590 to praktycznie 580 tylko wykonane w 12nm FinFET co pozwala AMD dać w niej większe taktowanie, przez co przekłada się to na lepszą wydajność (~15%) w niektórych przypadkach. Czy czekać ? Zawsze można, przecież zawsze na horyzoncie jest coś nowego, przecież zaraz Navi będzie miało premierę. Po co teraz kupować. Nowe procesory AMD zaraz wejdą na rynek, a może Apple przy swoim nowym, super modularnym MacPro ich użyje ?

 

Vega ma jeszczę jedną wadę, którą jest coil whine. Trafić taką w której to nie występuje jest jest bardzo ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reyder dzięki, czytałem o tych 590, że troche lepiej z wydajnością i prądem, no i Sapphire RX 590 NITRO+ 8 GB podobno działa bezproblemowo.

Zastanawiam się czy Vega 48 się pojawi niebawem i też będzie w 12nm? Myślisz/myślicie, że warto na nią czekać?

 

W sumie, muszę to zacząć składać, brakuje mi tylko grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności Nitro+ 590 to też jest suszarka.. Posiadam nowego RX 590 i czeka na kupca, a ja nabyłem GTX 1070 ti. RX po undervoltingu 74 stopnie w stresie wiatraki 1200 rpm a GTX 60 stopni i 400 rpm. Jeżeli zależy komuś na kulturze pracy to AMD to kompletne szambo w porównaniu do nvidii. Jedyny minus to taki, że nie ma driverow na Nvidie od mojave..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.