Skocz do zawartości

Intel i7 na pokladzie


adamvet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Mam mozliwosc zakupu komputera wyprodukowanego przez firme Dell ktory sklada sie z nastepujacych komponentow:

Procesor - Intel Core™ i7 Processor 920 (2.66GHz, 8MB cache, 4.8GT/sec)

Karta graficzna - 512MB ATI Radeon 4850 Graphics card

Pamiec - 4096MB (4x1024) 1067MHz DDR3 Tri Channel

Dysk - 750GB Serial ATA (7200RPM) Hard Drive

Nie wiem nic na temat plyty glowne niestety.

Jestem nardzo zainteresownny tym zestawieniem gdyz jest niewiele drozszy od zestawu ktory mialem sobie sam skompletowac pod OSX system.

Pytanie tylko czy to bedzie pod makowym systemem hulac?

Wiem ze Snow Leopard obsluguje i procesor i pewnie karte. Ale czy zwykle Leo da rade? Martwie sie tez troche plyta glowna o ktorej specyfikacja komputera nic nie mowi:(

 

Jakie sa wasze sugestie??

 

Pozdrawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O leo zwykłym na razie zapomnij...

 

Co do samego procka i7 i Radeonów 48x0 - to dopiero obsługa jest od SNOW 10A222. Poza tym wielka niewiadoma z resztą... jaki chipset, jaki kontroler dysków (SB), jaka karta muzyczna, jaka karta sieciowa, czy BIOS będzie kompatybilny, zdarzają się modele DELL'a które mimo teoretycznej kompatybilności nie chcą działać pod OS X...

 

Jak dla mnie dość duże ryzyko z takim sprzętem... a na 100% przygotuj się na walkę, walkę, walkę i jeszcze raz walkę i to pewnie dopiero ze snow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przerazenie siegnelo zenitu wiec postanowilem zmienic troche plany:)

Po dlugim procesie tentegowania w glowie i spedzeniu troche czasu w sklepach internetowych postanowilem rozpoczac od tego:

Procesor - E8400

Grafika - Asus 9800 GT

Plyta - Gigabyte EP35-DS3L

Obudowa - Antec z zasilaczem 550W

Reszta to juz drobnica jak poamiec (zastanawiam sie miedzy 800 a 1067 MHz), dysk raczej Barracuda 500 GB 7200 obrotow, i jakis wiatraczek na procesor:)

 

Czy taka kombinacja powinna pojsc w miare bezproblemowo??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac nawet o tym nie pomyslalem:)

Ale dobrze slyszec ze to powinno zadzialac w miare bez wiekszych problemow. Pamieci szukam CL4 ale jakos ciezko na tej wsi zwanej UK:) znalezc cos odpowiedniego.

Mam pytanie moze takie glupie ale z powodu posiadania od jakiegos czasu maczkow nie jestem juz w temacie. Czy kupujac procesor wentylator jest dostarczamy wraz z nim czy tez trzeba sie osobno w niego zaopatrzyc. Pamietam ze kiedys wszystko bylo w komplecie a teraz to nie wiem:)

No zobaczym jak juz zamowie komponenty jak sie walka potoczy. Mam nadzieje ze jakos dam rade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.