Skocz do zawartości

Jaka karta dźwiękowa?


Rekomendowane odpowiedzi

System: 10.13.6

Płyta główna: ASUS TUF Z370-PRO GAMING

Procesor: Intel Core i7-8700K

Karta graficzna: Grforce nvidia 960

RAM: Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB)

Głośniki: Edifier C3

 

Dźwięk z integry jest strasznie płaski więc potrzebuję karty dźwiękowej do mojego zestawu (słuchanie muzyki). Na starym kompie z windowsem używałem Sound Blaster Audigy 2zs i było nieźle.

 

Znajdzie się coś ciekawego do 200 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek zewnętrzny DAC na USB, np w cenie do okolic 300 PLN jednym z lepszych jest FiiO E10k, nie mniej to wszystko zależy od tego jakie też słuchawki pod nie podłączysz. Ja niedawno zmieniłem FiiO E10 (starsza wersja) na ASUSa Xonara Essence One i muszę powiedzieć, że przepaść między E10 a E1 jest tak wielka jak między integrą a E10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak zagra. Każdy sprzęt czy to głośniki, czy słuchawki powinny być dobierane tak aby grały synergicznie. FiiO E10/10k, to przykład, jest wiele fajnych daców zewnętrznych które zagrają o wiele lepiej niż nawet "gaimngowe" karty muzyczne jak Xonar U5/U7. E1 to inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś bawił się takim czymś? https://redcoon.pl/komputery/karta-dzwiekowa-fx-audio-d302-pro

Mam nieduże kolumienki z mini wieży Sony (wieża umarła - zimne luty, głośniki są sprawne), miejsca nie za dużo, a chciałbym je uruchomić, bo leżą i się kurzą. Żeby obejrzeć film, posłuchać muzyki te 2x20W to aż przesada na moje potrzeby. Bardziej chodzi mi o to czy nie pójdzie z dymem taka zabaweczka po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś bawił się takim czymś? https://redcoon.pl/komputery/karta-dzwiekowa-fx-audio-d302-pro

Mam nieduże kolumienki z mini wieży Sony (wieża umarła - zimne luty, głośniki są sprawne), miejsca nie za dużo, a chciałbym je uruchomić, bo leżą i się kurzą. Żeby obejrzeć film, posłuchać muzyki te 2x20W to aż przesada na moje potrzeby. Bardziej chodzi mi o to czy nie pójdzie z dymem taka zabaweczka po pewnym czasie.

 

Ciekawa konstrukcja.

 

Pewnie szukałeś czy chinole nie robią takich hybryd? Paradoksalnie czasami można dorwać u nich ciekawie wykonane konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem całkiem przypadkiem przeglądając DACi :) Chyba się skuszę na to, jeśli kupię, na pewno napiszę jak to się sprawuje.

 

EDIT:

 

Odebrałem właśnie przesyłkę z D302 Pro, kosztował mnie 279 zł, kupiony w MM, ciężko o jakiś sklep w Polsce, który ma to na stanie. DAC jest malutki, wielkości mniej więcej pada do Xboxa One. Działa od strzału na macOS 10.14 - widoczny jako USB Audio Device. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to na moje potrzeby wystarczająca, za krótko go mam, żeby coś więcej na ten temat powiedzieć.

post-832-0-32399900-1552320329_thumb.jpg

post-832-0-64044200-1552320368_thumb.jpg

post-832-0-13198300-1552320384_thumb.jpg

post-832-0-52806100-1552320443_thumb.png

post-832-0-30850700-1552320767_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.