Skocz do zawartości

RX Vega 64 MSI vs. Gigabyte vs. Asus


AdamiPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moge kupić w miarę dobrej cenie takie karty:

 

  • MSI RADEON RX VEGA 64 Air Boost 8GB 
  • Gigabyte Radeon RX VEGA 64 GAMING OC 8GB.
  • Asus ROG STRIX RX VEGA 64 8GB OC Graphics Card

Miałem wcześniej RX580 i pozbyłem się go na rzecz GTX1070.. 

RX strasznie głośno wkręcał się na wiatrakach.. GTX siedzi cichutko..

 

Ma ktoś z was którąś kartę z powyższych? Jak one się zachowują w stresie? Straszne odkurzacze?

 

reszta sprzętu w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.. na 18.3 problem z wiatrakami, jpg zaskoczyło przez NoVPA, DRM smigało gdy zacząłem renderować film w davinci resolve przy 57% kompletny freeze systemu.. 

 

Przełączyłem smbios na imacpro 

podglad jpg działa (bez NoVPA), DRM działa, system stabilnie wyrenderował film w davinci (15 minut fhd, korekcja kolorów, kilka warst ) w 15 minut (dobry wynik? - GTX1070 na HS ten sam film mielił - o ile się nie mylę - 25 minut). 

Spokój z wiatrakami.. rozkręciły się troche podczas renderingu i tak trzymały jeszcze pare minut po zakończeniu renderu filmu i się wyłączyły.

 

wynik w Luxmark

post-2022-0-15905600-1550081906_thumb.png

 

geekbench

post-2022-0-39145300-1550082194_thumb.png

 

post-2022-0-57768900-1550082248_thumb.png

 

// laickie pytanie.. procek jest wykrecony na 5GHz, macOS nie powinien tego wyswietlic?

 

zostało chyba tylko USB do ogarnięcia na nowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora, ściągasz to: https://software.intel.com/en-us/articles/intel-power-gadget-20

 

w terminal wpisujesz:

yes > /dev/null & yes > /dev/null & yes > /dev/null & yes > /dev/null &

i patrzysz na wykresy, CPU powinien pracować na MAX mnożniku.

 

aby zakończyć test:

killall yes

Do vegi:

 

https://www.tonymacx86.com/threads/tool-vgtab-control-your-vega-in-macos-without-flashing-the-vbios.268965/

 

Skonfiguruj sobie ją jak chcesz, wyciśniesz pewnie nawet lepszy wynik. Tutaj masz nawet kilka opcji gotowych tylko są pod FE nie 64. https://www.insanelymac.com/forum/topic/325120-vega-frontier-edition-on-high-sierra/?do=findComment&comment=2607731

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @reyder za linki. Faktycznie trzeba z wiatrakami powalczyć, bo u mnie z kolei przy obciążeniu Vega się za bardzo grzeje.

Dochodzi do 87 stopni jak odpalam Luxmark.

Wygenerowałem sobie kext z wartościami domyślnymi wg tego wątku na tonymacx86, ale nie widzę zmian. Trzeba pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic nie zmieniłeś i szukasz zmian ? W ioreg widać będzie czy zmiany są poprawnie wprowadzone (działają).

 

 

Defaultowe ustawienia VGTab zakładają Target Temp na 70 stopni. Oto co jest napisane w poradniku:

once it reaches the target temp set with the VGTab it should maintain that temperature until the GPU load is removed at which point the Fan/Pump speed will decreases as the die temp ramps down until it returns to the idle state.

Niestety u mnie nic takiego się nie dzieje.

Odpalając tą aplikację i generując kext założyłem, że zanim będę modyfikował suwaki na lewo i prawo zobaczę najpierw, jak reaguje na przekroczenie target temp. Wg defaultowego ustawienia w wygenerowanym kexcie wiatrak powinien wejść na obroty ponad 4000. U mnie nic takiego nie następuje. 

Wnioskuję z tego, że kext nie odniósł żadnego wpływu na działanie Vegi.

Testowałem to wczoraj jeszcze bez Lilu i Whatevergreen. Dziś doczytałem, że Whatevergreen jest wskazane do działania razem z kextem z VGTab.

Z tego co czytałem bywa też tak, że przy konstrukcjach egzotycznych, niereferencyjnych, OC VGTab nie zadziała wogóle.

 

W jaki sposób mogę sprawdziś w ioreg, czy zmiany zostały wprowadzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak.. dostałem drugą kartę (mają swoją siedzibe w mieście obok :P i bez problemu wymienili na drugą).. ta już nieco mniej bzyczy.. wrzuciłem do Davinci Resolve materiał z GoPro hero 7 i zacząłem obróbkę.. korekcja kolorów, wyrównanie obrazu, lekka redukcja szumu... film trwał koło 5 minut, render do 4K zajął 15 minut (dobry wynik? w sumie to moje pierwsze styczności z obróbką 4K).. 

ale nie było tak kolorowo.. timeline musiałem zmniejszyć do rozdzielczości fhd tak samo jak podgląd, jak już zakończyłem całą edycję powróciłem do 4K w timeline i taki poszedł render.. gdy przerzuciłem się na chrome, odczułem zamułe interfacu..gdy za bardzo przegiąłem z redukcją szumów podgląd strasznie długo się renderował..

 

 

post-2022-0-50817900-1550167690_thumb.png

 

Podczas renderu

post-2022-0-69805700-1550167809_thumb.png

 

poprzedni radek rozkręcał niemiłosiernie wiatraki.. ten za to trzyma je nieco ciszej.. nie robiłem żadnych patchy jedynie smbios imacpro i shiki-id.

 

Dla testów podony film odtworzyłem w final cut pro.. podobny bo tu nie ma tak fajnego narzędzia do edycji kolorów i usuwania szumów.. podczas podglądu i renderu macOS śmigał żywo, żadnych lagów.. czyli davinci resolve tak zamulał kompa podczas renderu..

 

Jest jakiś program do minitorowania temperatur tej vegi? pluginy do fakesmc nie wykrywaja tej karty.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program do minitorowania temperatur tej vegi? pluginy do fakesmc nie wykrywaja tej karty.. 

 

 

U mnie pokazuje temperaturę GPU.

Używam FakeSMC i pluginów z paczki KGP poradnika dla iMacPro (https://www.insanelymac.com/forum/topic/334343-imac-pro-x299-live-the-future-new-with-macos-1014-mojave-successful-buildsuccessful-guide/)

Nie wiem jakiej dystrybucji on używa, bo faktycznie jak zaktualizowałem FakeSMC do najnowszych Kext Updaterem to przestało pokazywać i temperaturę GPU i sporo innych rzeczy.

post-1479-0-88115100-1550177171_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż cały ioreg. Dodaj jako załącznik.

 

Archive.zip

 

wrzuciłem też config.plist

 

U mnie pokazuje temperaturę GPU.

Używam FakeSMC i pluginów z paczki KGP poradnika dla iMacPro (https://www.insanelymac.com/forum/topic/334343-imac-pro-x299-live-the-future-new-with-macos-1014-mojave-successful-buildsuccessful-guide/)

Nie wiem jakiej dystrybucji on używa, bo faktycznie jak zaktualizowałem FakeSMC do najnowszych Kext Updaterem to przestało pokazywać i temperaturę GPU i sporo innych rzeczy.

o dzięki, zaraz sprawdzę. 

--

 

post-2022-0-62574400-1550178848_thumb.png

 

hmm 86* pokazuje co jest raczej nie realne hehe :) buda zimna jak lud.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.