Skocz do zawartości

RX Vega 64 MSI vs. Gigabyte vs. Asus


AdamiPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Defaultowe ustawienia VGTab zakładają Target Temp na 70 stopni. Oto co jest napisane w poradniku:

once it reaches the target temp set with the VGTab it should maintain that temperature until the GPU load is removed at which point the Fan/Pump speed will decreases as the die temp ramps down until it returns to the idle state.

Niestety u mnie nic takiego się nie dzieje.

Odpalając tą aplikację i generując kext założyłem, że zanim będę modyfikował suwaki na lewo i prawo zobaczę najpierw, jak reaguje na przekroczenie target temp. Wg defaultowego ustawienia w wygenerowanym kexcie wiatrak powinien wejść na obroty ponad 4000. U mnie nic takiego nie następuje. 

Wnioskuję z tego, że kext nie odniósł żadnego wpływu na działanie Vegi.

Testowałem to wczoraj jeszcze bez Lilu i Whatevergreen. Dziś doczytałem, że Whatevergreen jest wskazane do działania razem z kextem z VGTab.

Z tego co czytałem bywa też tak, że przy konstrukcjach egzotycznych, niereferencyjnych, OC VGTab nie zadziała wogóle.

 

W jaki sposób mogę sprawdziś w ioreg, czy zmiany zostały wprowadzone?

 

u mnie też na początku nie szło.. ale nie doczytałem tematu do końca.. te wartości z kext'a najlepiej wstrzyknąć do clovera.

https://www.tonymacx86.com/threads/guide-injection-of-amd-vega-power-and-fan-control-properties.267519/

post-2022-0-17112800-1550236585_thumb.png

 

--

 

ciekawi mnie dlaczego moja vega jest pod display zamiast GFX0 (mam WeG i lilu) według powyższego linku powinno to załatwić robotę.. nie mam też wpisu PEGP->GFX0 (choć nawet jak miałem to gfxutil nie pokazywał jej pod gfx0) 

post-2022-0-61137500-1550236632_thumb.png

 

dlatego też pewnie nie pokazuje info w HWMonitorSMC2

 post-2022-0-47153300-1550236686_thumb.png

 

u wielu osób widziałem też vege w liscie PCI

post-2022-0-69832300-1550237359_thumb.png

 

--

 

karta pomiając powyższe chodzi już nieźle.. wiatraki skonfigurowane.. właśnie obrabiałem film 4K60 w Davinci lekka korekcja koloru, film trwał 1h 10 minut.. wyrenderowanie 42 minuty 44GB objętość.. :) 

Edytowane przez AdamiPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.