Jump to content
Sign in to follow this  
AdamiPL

RX Vega 64 MSI vs. Gigabyte vs. Asus

Recommended Posts

Defaultowe ustawienia VGTab zakładają Target Temp na 70 stopni. Oto co jest napisane w poradniku:

once it reaches the target temp set with the VGTab it should maintain that temperature until the GPU load is removed at which point the Fan/Pump speed will decreases as the die temp ramps down until it returns to the idle state.

Niestety u mnie nic takiego się nie dzieje.

Odpalając tą aplikację i generując kext założyłem, że zanim będę modyfikował suwaki na lewo i prawo zobaczę najpierw, jak reaguje na przekroczenie target temp. Wg defaultowego ustawienia w wygenerowanym kexcie wiatrak powinien wejść na obroty ponad 4000. U mnie nic takiego nie następuje. 

Wnioskuję z tego, że kext nie odniósł żadnego wpływu na działanie Vegi.

Testowałem to wczoraj jeszcze bez Lilu i Whatevergreen. Dziś doczytałem, że Whatevergreen jest wskazane do działania razem z kextem z VGTab.

Z tego co czytałem bywa też tak, że przy konstrukcjach egzotycznych, niereferencyjnych, OC VGTab nie zadziała wogóle.

W jaki sposób mogę sprawdziś w ioreg, czy zmiany zostały wprowadzone?

u mnie też na początku nie szło.. ale nie doczytałem tematu do końca.. te wartości z kext'a najlepiej wstrzyknąć do clovera.

https://www.tonymacx86.com/threads/guide-injection-of-amd-vega-power-and-fan-control-properties.267519/

post-2022-0-17112800-1550236585_thumb.png

--

ciekawi mnie dlaczego moja vega jest pod display zamiast GFX0 (mam WeG i lilu) według powyższego linku powinno to załatwić robotę.. nie mam też wpisu PEGP->GFX0 (choć nawet jak miałem to gfxutil nie pokazywał jej pod gfx0) 

post-2022-0-61137500-1550236632_thumb.png

dlatego też pewnie nie pokazuje info w HWMonitorSMC2

post-2022-0-47153300-1550236686_thumb.png

u wielu osób widziałem też vege w liscie PCI

post-2022-0-69832300-1550237359_thumb.png

--

karta pomiając powyższe chodzi już nieźle.. wiatraki skonfigurowane.. właśnie obrabiałem film 4K60 w Davinci lekka korekcja koloru, film trwał 1h 10 minut.. wyrenderowanie 42 minuty 44GB objętość.. :) 

Edited by AdamiPL

jutro obadam... coś może znalazłeś niepokojącego w moim ioreg/config?

Nic super niepoprawnego tam nie ma. (raczej) :-)

Zamień FakeSMC na VirtualSMC i zobacz użycie gpu podczas encode w Monitorze aktywności "Historia GPU". Możesz sprawdzić też iStats

taka ciekawostka.. karta trzyma niższe temperatury na macOS niż na windowsie.. 

na windowsie z odpalonym chromem i paroma kartami temperatura siega 50* na macOS max 30* :o