Jump to content
alastis

Zakup laptopa pod Mac Os X

Recommended Posts

Witam,

Planuje zakupić w miarę taniego starszego laptopa i jak wiadomo musi byc on kompatybilny z Mac OS. Problem w tym że mam niski budżet jakieś 150 GBP czyli jakieś 750 PLN no max 1000. Jakieś pomysły? 

Z góry dzięki

pozdro

Od siebie polecam Dell E6430. Na pokładzie procesor o TDP 35W, wydajniejszy niż nowsze konstrukcje. Bezproblemowa instalacja Mojave, działa wszystko. Jedynie trzeba wymienić Wi-Fi Intela na np. DW1510. 

Od siebie polecam Dell E6430. Na pokładzie procesor o TDP 35W, wydajniejszy niż nowsze konstrukcje. Bezproblemowa instalacja Mojave, działa wszystko. Jedynie trzeba wymienić Wi-Fi Intela na np. DW1510. 

Jak bardzo trudna jest wymiana wifi?

Podepnę się - jak z bateriami w tych wyliczonych modelach? Czyli jaki czas pracy?
P.s.
Nosiłem się z zamiarem kupienia starszego modeli MacBooka, ale teraz tez zastanawiam się nad laptopowym hamaczkiem. :)

Jednak na ogół maja marne czasy pracy...

Jednak na ogół maja marne czasy pracy...

Kupujac uzywanego MB bedziesz mial baterie w stanie agonalnym, jej wymiana na orginal przerasta wartosc sprzetu, zamiennik moze uszkodzic Ci plyte. W PC/hackintoshu baterie do takich macolubnych modeli jak lenove czy dell sa tanie jak barszcz i nie trzeba rozbierac przy tym sprzetu.

Kupujac uzywanego MB bedziesz mial baterie w stanie agonalnym, jej wymiana na orginal przerasta wartosc sprzetu, zamiennik moze uszkodzic Ci plyte. W PC/hackintoshu baterie do takich macolubnych modeli jak lenove czy dell sa tanie jak barszcz i nie trzeba rozbierac przy tym sprzetu.

A tu niekoniecznie bym się wypowiadał tak autorytarnie. Przez moje ręce przewinęło się parę modeli 2011 i 2012 i poza jedną sztuką (~50% pojemności przy 1500 cykli) reszta miał ponad 85%. Mój osobisty MD104 ma ponad 600 cykli i wciąż 94% sprawności fabrycznej.

EDIT: Są aplikacje co potrafią pokazać kondycję akumulatora, np coconut battery.

Akurat do rocznika 2012 wymiana jest dość prosta, wystarczy zwykły krzyżak philopsa PH00 jak pamiętam, gorzej bo trzeba specjalny śrubokręt w kształcie Y, ale też do dostania np na alledrogo.

Akurat w modelach 13" i 15" do ~2012 wymiana akumulatora jest jednak banalna. To jest tylko odkręcenie klapy zwykłym krzyżakiem, a potem baterii używając "7.4 mm Y0 Tri-point screwdriver", jeśli chce się to zrobić idealnie, bez zostawiania żadnych śladów. Składając polecam użyć jakiegoś kleju do gwintów jak np Loctite niebieski aby potem śrubki się same nie wykręcały.