Skocz do zawartości

Czy na takiej konfiguracji coś można zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Przy pomocy AIDA64 wygenerowałem konfigurację mojego Della OpiPlex790. Od dwóch tygodni próbuję na wszelkie sposoby dogadać się z instalacją HakMac-a ale moja wiedza sprzętowa jest chyba za mała aby skonfigurować poprawnie USB z instalacją.

Oto bebechy sprzętu:

 

link do pliku

 


      Typ komputera   Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI       System operacyjny   Microsoft Windows 7 Professional       Dodatek service pack systemu operacyjnego   Service Pack 1       Internet Explorer   xxxxxxxxxxxxxx       DirectX   DirectX 11.1       Nazwa komputera   XXXXXXX       Nazwa użytkownika   BS-XXXXXX       Domena logowania   XXXXXXX       Data / Czas   2019-02-07 / 17:50       Płyta główna:       Typ procesora   QuadCore Intel Core i5-2400, 3200 MHz (32 x 100)       Nazwa płyty głównej   Dell OptiPlex 790       Mikroukład płyty głównej   Intel Cougar Point Q65, Intel Sandy Bridge       Pamięć fizyczna   3241 MB (DDR3 SDRAM)       DIMM2: Wilk Elektronik GR1333D364L9S/4G   4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)       DIMM4: Wilk Elektronik GR1333D364L9S/4G   4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)       Typ BIOS'u   AMI (07/03/2018)       Port komunikacyjny   Port komunikacyjny (COM1)       Ekran:       Karta wideo   Intel® HD Graphics (1462810 KB)       Karta wideo   Intel® HD Graphics (1462810 KB)       Akcelerator 3D   Intel HD Graphics 2000       Monitor   LG L1718S [17" LCD] (162971610)       Multimedia:       Karta dźwiękowa   Intel Cougar Point HDMI @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [b-2]       Karta dźwiękowa   Realtek ALC269 @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [b-2]       Magazyn:       Kontroler IDE   Standardowy kontroler Serial ATA AHCI 1.0       Dysk fizyczny   WDC WD2500AAKX-753CA1 ATA Device (250 GB, 7200 RPM, SATA-III)       Napęd dysków optycznych   PLDS DVD+-RW DS-8A8SH ATA Device (DVD+R9:6x, DVD-R9:6x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)       Status dysków SMART   OK       Partycje:       C: (NTFS)   99935 MB (75194 MB wolne)       D: (NTFS)   135.2 GB (133.6 GB wolne)       Rozmiar całkowity   232.8 GB (207.0 GB wolne)       Urządzenia wejściowe:       Klawiatura   Standardowa klawiatura PS/2       Mysz   Mysz zgodna z HID       Sieć:       Podstawowy adres IP   192.168.1.10       Podstawowy adres karty (MAC)           Karta sieciowa  

Intel® 82579LM Gigabit Network Connection (192.168.1.10)

 

 

Właściwości BIOS'u:       Sprzedawca   Dell Inc.       Wersja   A22       Data wydania   07/03/2018       Rozmiar   10 MB       Wersja BIOSu systemu   4.6       Urządzenia startowe   Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM       Możliwości   Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, Network Service Boot, EDD, BBS       Obsługiwane standardy   DMI, ACPI       Możliwości rozbudowy   PCI, USB       Maszyna wirtualna   Nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najtańszych i sensownych to GT640. Na znanym portalu aukcyjnym nie powinieneś mieć problemu znaleźć taką kartę.

 

Drugie wyjście i wg mnie sensowniejsze to zmiana CPU na taki co ma wbudowaną już HD4000. Pozwoli Ci to zainstalować wyższe systemy niż 10.13.6 a przy okazji nie będziesz musiał kupować VGA. Pytanie tylko czy Twój komputer obsłuży Ivy Bridge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kartę Radeon HD65450, przeczytałem gdzieś, że się może nadać do HighSierra bo z taką wersją OS walczę.

Kolego Estrax czy w ogóle w konfiguracji Dell 790 udało Ci się coś zdziałać czy ten projekt posłać do kosza ze względu na ograniczenia sprzętowe. Jeśli masz jakieś osiągnięcia to czy możesz się podzielić ustawieniami config.plist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Radeon, którego zamówiłeś, to straszny staroć (rebrandowany Radeon HD5450), na dodatek niewspierany w nowszych wersjach systemu niż 10.13.x. Polecam pomyśleć o czymś nowszym, najlepiej już na minimum GCN2.

 

Co do tego Della 990 (MT - czyli model z wysokimi profilami), jakiś czas temu odpaliłem nawet i Mojave na wypasie na nim, jednakże wrzuciłem do niego RX560, więc odpadł problem dGPU. Nie posiadam aktualnie doń konfigu, ze względu na to, że już od kilku miesięcy stoi na nim XPEnology. Myślę, że UniBootX powinien tu pomóc wraz z konfigiem pod Z68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta w ogóle nie ruszy? Chcę na razie doprowadzić do wyjścia z boota do poziomu jakiejkolwiek instalacji OS, bo jak dotychczas wszelkie próby zawodzą. Próbowałem z UniBootX i też nic, tylko przez chwilę ekran startuje w oknie "terminalowym" i potem zwiecha i nic się nie dzieje. Czytałem, że może to być problem z kartą dlatego zamówiłem cokolwiek co może wyświetli coś więcej i instalacja w ogóle się rozpocznie. Jeśli się mylę w moim rozumowaniu to mnie popraw luab sprowadź na ziemię, że to wcale może się nie udać na tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, jak tylko ruszy 10.13 to mi wystarczy. Proszę o podpowiedź z której metody instalacji skorzystać na dzisiaj, znam trzy szkoły: hakintosh polska, hamac.pl i tynamacx86 jak dotychczas, pewnie przez problem z kartą, żaden z tych trzech "sposobów" nie dał pozytywnego rezultatu - czyli jabłuszko z postępującą linią instalacji, nie mówiąc już o uruchomieniu poszczególnych sprzętów audio, Ethernet itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mój wpis, ale już z informacją - RUSZYŁO. Instalacja OS HS powiodła się. Są jakieś błędy podczas startu systemu, boot Clovera z HD się udał (tylko tak ma być , że zawsze przy starcie trzeba klepnąć na  pojawiającym się dysku w Cloverze) , sieć działa, karta muzyczna też coś odtwarza. Jedyny mankament, wiem uprzedzano mnie, to wyświetlania "poklatkowe" np.: już podczas startu systemu do miejsca logowanie, taki "paskowy" przepływ wyświetlanego ekranu, później podczas używania programów po przejechaniu myszą po jakimś menu jest taki efekt zanikania, takiego śladu po myszce. Nie wiem czy to dobrze opisuję i czy ten opis coś komuś powie ale nie wiem jak inaczej to przedstawić. Karta jak wcześniej wypominałem Radeon HD65450.

Wgrałem kext A6000... do tej grafiki ale objawy nie zniknęły. Próbowałem w Displey -> Propertis dokonywać wpisów na podstawie Googla ale nic. Czy jakiś pomysł na ten problem? (wiem inna, lepsza karta :-))))),)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest inne jak sprawdzić, który config.plist się ładuje - a dlaczego takie pytanie - a dlatego, że w TenMac mam jakiś numer seryjny, który jest inny niż w EFI/CLOVER/config.plist w sekcji SMBIOS. Wg instrukcji przegrałem całą zawartość EFI z pendrive i teraz się pogubiłem z którego pliku konfiguracyjnego system korzysta. Czy można to jakoś sprawdzić? Czy poprostu system korzysta w tym momencie tylko z EFI/CLOVER i nie patrzy na katalog, który był tworzony na pendrive z nazwą płyty głównej (jak było w instrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. gdzie się to zapisało, ale w maccomanderze wyszukałem swój dysk o nazwie OSX i tam jest EFI->CLOVER i tutaj jest plik config.plist, tylko jak go otworzy Clover Configurator to każda zmiana w tym plik daje komunikat  

 

You don’t own the file “config.plist” and don’t have permission to write to it.

 

You can duplicate this document and edit the duplicate. Only the duplicate will include your changes.

 

Nie jestem w stanie zamontować akurat tego EFI który jest na partycji OSX  (125GB) tylko montuje się EFI z 200 MB partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie wczytywania kextów. Zrobiłem raport komendą lspci i wyszło, że nie wszystkie kexty, które są w katalogu Clover/kexty są zaczytane. Walczę z kartą Radeon 6450 i chciałbym żeby kext AMDRadeon6000.kext się załadował w nadziei, że rozwiąże problem klatkowania i wolnego odświeżania. Co robię źle? Umieszczałem kext w S/L/E ale to nie przyniosło żadnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TenMac niestety błędna karta AMD Radeon HD 7470 5 MB. Nie wiem dlaczego.
Komenda kexstat pokazała sporo informacji, ponieważ w S/L/E jest od cholery plików. Zastanawiam się co w ogóle jest potrzebne. Niestety brakuje mi wiedzy.

 


Czy nadmiar kextów jest szkodliwy?

 


Komendą kextstat wyświetliłem sobie 135 kextów załadowanych, ale AMD6000....kext brak. Mam go w Clover/kext i włożyłem też do S/L/E ale coś muszę robić źle, że system go nie ładuje. Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.