Skocz do zawartości

Zmiana GeForce'a GT 1030 na Radeon RX580


EscobarPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam działającego hackintosha z systemem macOS High Sierra 10.13.6. Chcę dokonać aktualizacji do macOS Mojave i zakupiłem używanego SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX580, 4GB, DUAL HDMI. Po zamianie kart, kiedy macOS ma wejść w tryb graficzny mam na monitorze różowy obraz i dalej nic nie można zrobić. Jeżeli chodzi o kexty to mam najnowsze Lilu i WhateverGreen. Clover też najnowsza wersja. Czytałem wcześniej, że taka zamiana kart jest w zasadzie bezproblemowa, a u mnie niestety tak łatwo nie jest. Proszę o porady będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wcześniej przed przełożeniem, przełączyłeś sterownik graficzny na domyślny od Apple i następnie odinstalowałeś nVidia Web Drivers?

Jeśli nie jesteś pewny historii tej karty, to sprawdź dodatkowo pod Windows czy BIOS karty nie był modyfikowany (bo te modele często pracowały w koparkach kryptowalut). Jeśli był, to przywróć defaultowy do tej karty.

To są moje przemyślenia od których ja bym zaczął, aczkolwiek moja RX570 ruszyła od razu po włożeniu do kompa (oczywiście po zrobieniu kroków z pierwszego zdania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...dalej nic nie można zrobić - to znaczy co, myszka nie działa, komputer zblokowany?
 
Ze względu na różowy obraz masz może błędny "input color format". W tym wypadku pomoże Force RGB.
 
How to force RGB in Mac OS X:

 

 

Brak Force RGB nie "zawiesza" kompa. Problem identyfikowania monitora jako TV i jak sobie z nim skutecznie poradzić już opisywałem tu na forum: http://hamac.pl/topic/8953-marginesy-przy-bootowaniu-clover%C5%82adowanie-osx-monitor-rozpoznany-jako-tv/?do=findComment&comment=86499

 

@EscobarPL Monitor podpięty po złączu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Altemirabelle, ale o co Ci chodzi bo nie rozumiem? Jedynie poinformowałem, że "różowy" obraz i zawieszenie nie wystepuję z powodu potrzeby tzw "RGB Fix". Spotkałem się z tym problemem dziesiątki razy i tego akurat jestem pewny. Fajnie że próbujesz coś podrzucić, niestety to akurat tu nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem sterownik graficzny na domyślny od Apple, następnie odinstalowałem nVidia Web Drivers i dalej to samo (różowy ekran monitora). Monitor podłączony przez DVI.

Tak wygląda karta pod windowsem, nie wiem jak stwierdzić czy bios jest oryginalny. Proszę też o informację jak wgrać bios oryginalny i skąd go pobrać?

post-3581-0-53322900-1550944073_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikację BIOSU poznasz po zegarach. GPU Clock 1411 MHz i Memory 1750 MHz masz fabryczne zgodne z biosem 015.050.002.001.000000. W tym temacie już nic nie zrobisz. Wersję sterowników sprawdzisz tutaj.

 

Co do różowego ekranu, skoro karta działa w Windows, to pewnie tak jak pisał 314TeR - błąd w systemie lub konfiguracji Clovera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.