Skocz do zawartości

GTX 1060 vs RX 580 od msi?


mje
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam GTX 1060 od strixa, mam zamiar to wymienić na RX 580, aby system był w pełni kompatybilny z mojave. Teraz pytanie, która wersja z RX 580 będzie najmniej problematyczna z tego co tu czytam to chyba wersja od MSI? Na co zwrócić uwagę przy zakupie są jakieś różne kości pamięci które są lepsze np. Hynix vs Samsung tak jak to było przy R290?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie celuję w Asusa Strixa RX 580, a nie Vegi. Myślę również o tym Nitro+, ale również zaciekawił mnie temat RX 590, bo widzę, że ludzie też normalnie to ruszają na macu.. Więc pytanie, bo RX 590 można kupić taniej od RX 580, a jest trochę lepszy. Więc teraz pytanie czy ryzykować z RX 590

 

Chyba jednak zaryzykuję i wezmę RX 590 od Nitro +, ludzie na reddicie pisza, że dziwią się dlaczego ludzie nie biorą RX 590 do macków, jeżeli to jest to samo co RX 580 tylko bardziej wydajniejsze i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX 580 nie różni się specjalnie od RX 590. Przyrost mocy na poziomie 0.5% do 1%, poza mniejszym zużyciem energii, co jest główną wadą kart RX 570 i RX 580. Niestety stosunek ceny do wydajności kart RX 590 jest bardzo niekorzystny i dlatego ludzie ich nie kupują. Jakby nie było to dzisiaj ok 150-200zł więcej za 2kl/sek w Wiedźminie 3 i aż 300zł różnicy w czasie listopadowej premiery. Ot - masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to mam problem. Mojave zainstalowane, tak mi sie wydaje, ze mam ziarnisty obraz. Bez inject ATI widzi grafike jako RX 480, z injectem widzi jako Polaris. SM_Bios nic tu nie ma do rzeczy bo aktualnie jestem na 18,1 próbowałem już iMacPro1,1 jak to inni mają z RX 590

 

 

Jaka powinna być prawidłowa identyfikacja?

 

iGPU mam odpalone w iStatusie normalnie pracuję podczas renderowania w VideoProc, tylko ten ziarnisty obraz.. i identyfikacja karty

 

Ewidentnie coś jest nie tak bo jak odpalę renderowanie w final cut to od razu jest restart kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z rx 580 od XFX. Po starcie systemu karta chodzi dobrze przechodzi text luxmark z wynikiem 15000 punktow. Następnie spada wydajnosc karty w nastepnym tescie do 3000. I taka obnizona wydajnosc juz zostaje w kolejnych testach. Zdaje sie ze czas testu brucex tez wzrasta Ktos wie co to moze byc?

post-498-0-22142300-1551219615_thumb.png

post-498-0-90278100-1551219624_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Altemirabelle Zmieniałem gniazdo HDMI i w monitorze i w karcie graficznej i brak efektu. Wina siedzi ewidentnie po stronie clovera. Załączam swój config.plist jakby ktoś miał jakiś pomysł

 

Po usunięciu kextu Lilu mac widzi grafikę jako Polaris

 

Ale nadal jest coś nie tak ponieważ w CS go 100 fps i freezy pół sekundowe.

config.plist.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Twoje EFI, na początku był problem z USB ale został rozwiązany. Grafika widnieje normalnie jako RX 590, biorę się za jakiś benchmark i rendering i zobaczymy.

Co do tego testu w terminalu cały czas 36stopni, wiatraki na 0% nie wiem czy tak ma być.

 

CS:GO nadal 100 fps i jakieś śmieszne freezy, nie wiem może tak ma być CS odpalony tylko w ramach testu.

 

Wynik w Luxmarku 13K ludzie mają po 15,500+ na nich, wyżej kolega ma 15,200 na RX 580

Geekbench na OpenCL 140k

w Ungine Valley Benchmarku mam zbliżone wyniki do ludzi z rankingu na mojej grafice. 51,5 fps oraz 2150 wynik.

 

Dziwna jeszcze sprawa z automatycznym przyciemnianiem obrazu jak odpalę np. Ciemną stronę to zmienia się automatycznie jasność ekranu, w zakładce "Monitor" nie mam czegoś takiego jak automatyczna jasność, a powinno coś takiego być chyba z tego co czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście po narzucane poprawki które wymaga mój sprzęt. Rendering też dziala wraz z iGPU, oczywiście po dodaniu odpowiedniej sekcji do patchy. Nie crashuje już kompa po uruchomieniu renderowania, rozumiem że też masz coś z rodziny RX? Byłbyś w stanie sprawdzić mi jak działa u Ciebie CS: Go? Czy też z nim szału nie ma.

 

Został mi jedynie problem z ziarnistym obrazem za chiny ludowe nie wiem jak go rozwiązać bo niby nikt się tu z tym nie spotkał na forum dodaję zdjęcie zrobione telefonem, nie wiem czy to zauważysz, na obrazku z enduro to widać.

post-5093-0-12706300-1551293092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście po narzucane poprawki które wymaga mój sprzęt. Rendering też dziala wraz z iGPU, oczywiście po dodaniu odpowiedniej sekcji do patchy. Nie crashuje już kompa po uruchomieniu renderowania, rozumiem że też masz coś z rodziny RX? Byłbyś w stanie sprawdzić mi jak działa u Ciebie CS: Go? Czy też z nim szału nie ma.

 

Został mi jedynie problem z ziarnistym obrazem za chiny ludowe nie wiem jak go rozwiązać bo niby nikt się tu z tym nie spotkał na forum dodaję zdjęcie zrobione telefonem, nie wiem czy to zauważysz, na obrazku z enduro to widać.

Czytalem gdzies, ze od Mojave Apple wylaczylo wygladzanie subpikseli i byc moze to jest powodem ziarnistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie możliwe, że leży ten problem tutaj bo cały czas używałem High Sierry, a z tym przyciemnianie obrazu to jest przez grafikę, bo zainstalowałem windę i to samo jak jest gdzieś ciemno tło to zmniejsza się jasność ekranu.. Dziwna sprawa

 

Edit: Sprawa z przyciemnianie rozwiązana, przed wymianą GPU poleciały ustawienia fabryczne w monitorze i załączył się tryb eco hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem gdzies, ze od Mojave Apple wylaczylo wygladzanie subpikseli i byc moze to jest powodem ziarnistosci.

 

 

Jednak to nie jest powodem tego problemu. Mojave tylko wyłączyło wygładzanie subpixeli na fontach, a ja mam tak na całym monitorze, najbardziej widoczne jest to na obrazkach, na windowsie nie ma tego problemu. Zainstalowałem z ciekawości HighSierre i jest ten sam problem, więc albo problem leży po stronie monitora i rozdzielczości 2560x1080 (na Nvidii tego nie było), albo po stronie źle skonfigurowanego configu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie dopadł cię ten problem:

http://hamac.pl/topic/8953-marginesy-przy-bootowaniu-clover%C5%82adowanie-osx-monitor-rozpoznany-jako-tv/

 

To, że ramek nie masz, nie oznacza, że macOS podaje do monitora prawidłowy sygnał. Z praktyki wiem, że taki trik trzeba stosować na wszystkich monitorach które w EDID zgłaszają dostępność rozdzielczości TV np 1080p i obsługę sygnału YCbCr. Test to tylko wygenerowanie jednego pliku, podrzucasz do właściwego folderu i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@314TeR dzięki wielkie, skrypt pomógł. Dziwne bo monitor był normalnie wykrywany wraz z modelem, ale najwidoczniej przesyłał zły sygnał do GPU.

 

Odrazu całkiem inaczej wykryło go w zakładce Monitor>Kolor

 

Jeszcze jedno pytanko. Czy karta nie powinna być widoczna w zakładce PCI oraz czy jeżeli mam iGPU włączone w biosie i działa ono prawidłowo przy renderowaniu to czy nie powinno być widoczne również w zakładce Grafika?

post-5093-0-16225100-1551736850_thumb.png

post-5093-0-07890900-1551736854_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.