Skocz do zawartości

Instalacja Clovera i Sierra


tracer87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Posiadam oryginalną instalację macOS Sierra na pendrive, rozumiem że potrzebuję drugi pendrive na instalację clovera ?

Podczas instalowania odpalam bootloader z pendrivem gdzie zainstalowany jest clover, a w drugim złączu USB mam instalację z systemem Sierra ?

Czy nie można tego zrobić na jednym nośniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ma znaczenie, że procesor to seria Arrandel ? Nie powinienem wybrać Legacy ?

 

Jak masz Arandale, to na 99% masz BIOS a nie UEFI i pakowanie Clovera na partycję EFI może być kłopotliwe.

 

Jeśli nie jesteś z jakiegoś powodu zmuszony do użycia jednego pendrive'a, to prościej jest użyć 2. A jak musisz użyć jednego (bo masz np tylko jeden port USB), to wtedy pendrive koniecznie podziel na 2 partycje, przy czym schemat partycji musi być MBR, inaczej niektóre notebooki mają fochy na start z kluczy GUID.

 

Niestety w Disk Utility nowszym niż z 10.10 nie zrobisz takiego klucza, możesz zrobić go w konsoli taką komendą:

diskutil partitionDisk /dev/diskX MBR MS-DOS CLOVER 1g JHFS+ Untitled 0g

Gdzie "diskX" zastępujesz identyfikatorem pendrive. Potem ręcznie instalujesz Clovera na partycję o nazwie "CLOVER" a na "Untitled" odtwarzasz instalację macOS poprzez createinstallmedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, nie chcę śmiecić kolejnym.

Mam Sierrę z Clowerem na jednym pendrivie, ściągnąłem

obraz. rozpakowałem i... mam bo mi się Clower zgłasza przy starcie z pendrivea

(kiedyś już instalowałem, wiem jak wygląda :-) ).

 

Wiem że zależnie od karty graficznej powinienem podmienić na tym pendriwie plik jakiśtam,

(instrukcja) zależnie od posiadanej karty. Spoko. Tylko...  PC nie widzi zawartości tego pendrive'a.

 

Głupie pytanie, ale jak podmienić plik konfiguracyjny?

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.