Jump to content
Sign in to follow this  
bogdanh

Różnice pomiędzy hamac na Lenovo T430, a MacBook Pro "Core i5" 2.5 13" Mid-2012

Recommended Posts

Chodzi mi o realne różnice w pracy, czasie pracy baterii...

Parametry sprzętowe oba mają podobne (dla laika).
Z wątków na hamac.pl wynika, że na tym Lenovo może bez większych problemów pracować system Apple.

Nie mogę znaleźć w sieci porównań.

Interesują mnie różnice w wydajności i głównie czas pracy na baterii.

Przewagę sprzętową Lenovo widzę w USB 3, czy możliwości podłączenia stacji dokującej...
Tylko, czy OSX obsłuży te "bejerki" (np. pracę przy zamkniętej pokrywie z zewn. monitorem - czy będzie widzieć stację).

P.s.
MacBook Pro "Core i5" 2.5 13" Mid-2012 podałem przykładowo z powodu procesora i ilości obsługiwanej pamięci.

Zaznaczam, że nie znam się na temacie, a tylko pomogły odrobinę google.

Hackbook to zawsze kompromisy. Jak nie ma musu w postaci - już mam i co się da z nim zrobić, to kupno nie jest wskazane. Zrobienie notebooka aby chociaż znośnie działał macOS to mnóstwo godzin ciężkiej pracy.

Nie miałem T430 ale miałem X230. Tak jak napisał admin, jest z przygotowaniem takiego sprzętu do osx'a trochę roboty. W przypadku lenovo czy to T430 czy moim X230 podstawowa rzecz to WiFi. Musisz wymienić na kompatybilną, montowany Intel jest nie wspierany. Tu robi się zabawa z programatorem, bo inaczej (przynajmniej w przypadku mojej wiedzy na ten moment) nie wgrasz Biosu bez whitelisty do tego modelu. Jak przejdziesz ten etap to jest już dobrze. Nawet na tym forum są moje konfigi do X230: http://hamac.pl/topic/13488-unibootx-clover-lenovo-x230-el-capitan-mo%C5%BCe-zadzia%C5%82a%C4%87-z-tx30/ 

Jak pytasz - miałem do niego stację dokującą z dwoma wyjściami obrazu i wszystko działało poprawnie (na zamkniętej pokrywie). Co do czasu to niestety nie jestem w stanie sobie przypomnieć ale wydaje mi się że coś koło 3h na podstawowej baterii działałem.

Nie miałem T430 ale miałem X230. Tak jak napisał admin, jest z przygotowaniem takiego sprzętu do osx'a trochę roboty. W przypadku lenovo czy to T430 czy moim X230 podstawowa rzecz to WiFi. Musisz wymienić na kompatybilną, montowany Intel jest nie wspierany. Tu robi się zabawa z programatorem, bo inaczej (przynajmniej w przypadku mojej wiedzy na ten moment) nie wgrasz Biosu bez whitelisty do tego modelu. Jak przejdziesz ten etap to jest już dobrze. Nawet na tym forum są moje konfigi do X230: http://hamac.pl/topic/13488-unibootx-clover-lenovo-x230-el-capitan-mo%C5%BCe-zadzia%C5%82a%C4%87-z-tx30/ 

Jak pytasz - miałem do niego stację dokującą z dwoma wyjściami obrazu i wszystko działało poprawnie (na zamkniętej pokrywie). Co do czasu to niestety nie jestem w stanie sobie przypomnieć ale wydaje mi się że coś koło 3h na podstawowej baterii działałem.

A sa/jest jakis karta wifi na usb, ktora w takim hamacku ruszy od kopa?

Od kopa nie. Są wifi na usb z układami Realteka do których musisz doinstalować sterownik i aplikacje do łączenia. Ogólnie „guano”. No ale jak nie ma innego wyjścia to lepsze takie coś niż brak netu.

No to mam wybite z głowy. :) 

Laptopa potrzebuje awaryjnie, bo w domu używam jak na razie Mac Pro. Mam starego MSI, ale ze trzy lata temu próbowałem go zmusić do pracy z OSX - poległem (udało się uruchomić, ale bez dźwięku, bez sleep, itp). Mam tylko dokupioną kartę WiFi, która działała chyba z Capitanem. Przeczytałem wątek http://hamac.pl/topic/15603-zakup-laptopa-pod-mac-os-x/ i stąd pomysł o Lenovo.
Cóż - czyli szukam jakiegoś starszego Macbooka. 

Miałem służbowo T430, nie polecam.

Okropny ekran, słaby touchpad, podświetlenie klawiatury przez jedną diodę koło kamerki.

Wydajnościowo może i OK, ale jeśli chodzi o komfort obsługi to nie ma startu do MacBooka, moim zdaniem.

Za to taki T440 nie ma startu do T430, głównie właśnie przez mizerny touchpad, którego kliknięć nie da się przewidzieć. Prywatnie miałem T400, X201 i T410. Używałem jako służbowe T430, T440 i teraz T480. Ten ostatni naprawdę przyjemny, jednak całość psuje korporacyjny Windows 10... Ale jako sprzęcik do Linuksa ponoć świetny. Muszę kiedyś sprawdzić czy faktycznie T470 i T480 nie mają już whitelisty.

Ze swojej strony dodam, że T400 miał świetną klawiaturę. Od „dwóch laptopów” używam Dell Precision M4600/7730 i ich klawiatury to dno. Bez zewnętrznej klawiatury, myszki i monitora nie daje się tego używać.