Jump to content

Recommended Posts

Wygląda na to, że iMac 2019 to idealna platforma dla hacka:

- i9 9.generacji - wersja desktopowa

- Radek 580X lub Vega 48

- brak T2

Przypomina mi to konstrukcje iMaca 13,2 (wtedy nvidia) , ktora smiga bez jakichkolwiek kombinacji po drodze przy wszystkich aktualizacjach. 

No ma być też wersja z i9, a to już daje pewną wskazówkę.

Nie daje. Sporo mobo na Z370 również wspiera i9. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Apple trzymało się właśnie Z370.

Już ze trzy razy miałem w koszyku podzespoły do nowego iMaca, ale zawsze jak mój Z87 zaczął kodowanie, to myślałem, że jednak jeszcze nie czas :) Tym razem czuję, że będzie OK. Czekam aż ktoś rozkmini nowe iMaki i dobiore taki chipset jak w oryginale. 

No i robi się ciekawie...

Zrzut ekranu 2019-03-19 o 23.01.16.png

Zaimplementowanie i9-9900KF i i5-9600KF wymusi na Apple użycie koderów/dekoderów video wyłącznie z dedykowanej VGA - tu AMD, ponieważ procesory KF nie mają IGPU. Zapowiada się wreszcie porządna baza sprzętowa na haMaci, oby tak samo bezproblemowa jak jest Haswell.

Zaimplementowanie i9-9900KF i i5-9600KF wymusi na Apple użycie koderów/dekoderów video wyłącznie z dedykowanej VGA - tu AMD, ponieważ procesory KF nie mają IGPU. Zapowiada się wreszcie porządna baza sprzętowa na haMaci, oby tak samo bezproblemowa jak jest Haswell.

Dokładnie tak - właśnie dlatego wszystkie iMaczki 21.5" dostały dGPU z MacBooków.

To wyjaśnia zmiany w becie 10.14.4. Wszystkie iMac < 2019 będą nadal korzystać z akceleracji (przy H264/ HEVC) Quicksync Intela. Jeżeli ktoś myśli, że zmiana na encoder VCE (dGPU AMD) da lepsze korzyści niż QS to jest w błędzie. Encoder x264 Intela nadal da lepszy rezultat niż rozwiązania AMD. Więc nie cieszyłbym się z tego. Poza tym sterowniki Appla nadal mają problemy z encoderem VCE przy niektórych kartach AMD, tych starszych. Wszystko zostanie pewnie "doszlifowane" w wersji finalnej 10.14.4.

No ma być też wersja z i9, a to już daje pewną wskazówkę.

Żadnej wskazówki nie daje. Ale patrząc na możliwość rozbudowy RAM w iMaku 2019, to może być Z370, bo ten chipset ma ograniczenie do 64GB.

czy jest jakaś potwierdzona informacja o chipsetach w iMac19,1 (Retina 5K, 27-calowy, 2019 r. - MRQYxx/A, MRR0xx/A, MRR1xx/A) ?

pogrzebałem trochę, ale nikt sensownie nie napisał. 

Tutaj ktos wrzucil dumpa z iMac19,1 i5-8500

https://www.tonymacx86.com/threads/smbios-19-x-imacs-2019.274686/post-1963429

Jesli jest prawdziwy (przynajmniej tak wyglada) to w I/O Kit Registry w galeziach AppleACPIPlatformExpert/PCI0@0/AppleACPIPCI/LPCB@1F mamy Property:

- IOName = pci8086,a306

- name = <"pci8086,a306">

Co wg 

https://pci-ids.ucw.cz/read/PC/8086/a306

daje nam 

Q370 Chipset LPC/eSPI Controller

hmm...

ciekawe czy ten sam jest przy innych prockach i9 - pewnie tak, raczej mobo by nie zmieniali, ale dla 100% pewnosci przydalby sie dump z iMaczka na i9

Tak, w przypadku MRR1xx/A w konfigu z i9 też jest Q370. Niestety, nie mam już tego hardware u siebie i nie jestem w stanie zrobić teraz dumpa, ale zobaczę, czy uda mi się go znów na chwilę ściągnąć do siebie.

Intel przez to odgrzewanie kotletów i problemy z produkcją ma totalny bałagan w ofercie a Apple jest tego ofiarą. Niech wydadzą te desktopowe 10nm i odetną się od Lejków raz na zawsze. Q370 typowo na rynek zintegrowany to i Intelowi to na ręke przy problemach z produkcją. Za pare lat to Apple będzie musiało wypuścić coś z prockami AMD bo Intel nie ogarnie szybko swojego szitu. Tyle miliardów do przodu a jednak do tyłu