Jump to content
Najrad

Mojave 10.14.4 do pobrania

Recommended Posts

U mnie również aktualizacja bezproblemowa, choć dwa dni wcześniej instalowałem betę i tutaj był wyraźny problem z iTunes. Nowy system zdaje się być odrobinę szybszy, przynajmniej takie wrażenie sprawia.

10.14.4 na oryginalnych macach aktualizuje firmware. Np w cMP 2010 podnoszony jest z 140.0.0.0.0 jaki był aplikowany przy okazji 10.14.1 do 141.0.0.0.0.

Zapewne informacje o zaktualizowane wersjach firmware'ów trafią do clovera na dnich i przydało by się zaktualizować Clovera, lub ręcznie dane SMBIOS.

EDIT - stosowne poprawki są już w kompilacji 4900.

EDIT2 - Oficjalna ostatnia kompilacja to 4895, poniżej skompilowana przeze mnie dziś, wersja 4905 - z domyślnymi parametrami, tak samo jak oficjalne kompilacje

EDIT3 - Jak ktoś używa Intel Power Gadget - to proszę odinstalować - u mnie panikuje w 10.14.4.

@314TeR

Czy jeżeli mam na sztywno w SMBIOS zapisane firmware, bios wersion ( jak na obrazku) itp, to instalacja Clover4905 coś naprawi, czy muszę to sam edytować? Jeśli trzeba samodzielnie, to co zmienić dla iMac 14.2? A w zasadzie na co zmienić :) 

post-743-0-45149200-1553610675_thumb.jpg

Ja zostawiam w SMBIOS tylko Product Name i indywidualne numery seryjne, dzięki temu przy każdej aktualizacji clovera mam pewność, że nimery będą na tyle aktualne na ile są aktualne w cloverze.

Znalazłem jeden problem... Po wybudzeniu ze sleep, co jakiś czas - co ok 30sek,  na 2-3 sekundy wiatraki mojego RX580 ruszają z pełną mocą i hamują do zera. I tak w kółko.

Zmieniło się o tyle, że teraz zanim jeszcze zacznę cokolwiek kodować, czyli przy normalnej pracy z FCPX, zajętość pamięci RX580 sięga niemal 100%. Koduje z pełnym obciążeniem dGPU i ok 25% intela, ale tak mam już od 10.14.3 - RX580 jest wykorzystywany w pełni. 

Edit

Jednak coś się na lepsze zmieniło. Mam takie przejścia w FCPX, glitch transitions, one nawet w trybie "Better Performance" nie chciały się RT odtwarzać bez przerenderowania. Teraz nawet w trybie "Better Quality" śmigają RT.