Skocz do zawartości

Uaktualnienie zabezpieczeń 2019-002 dla High Sierra 10.13.6


Rekomendowane odpowiedzi

Równolegle do aktualizacji 10.14.4 pojawiła się aktualizacja zabezpieczeń 2019-002 dla High Sierra 10.13.6.

 

Zrzut ekranu 2019-03-26 o 12.32.41.png

 

Jak przy każdej takiej aktualizacji, podnoszona jest wersja systemu, tu do 17G6029. Użytkownikom kart nvidia wymagających sterowników webowych polecam poczekać dzień dwa, aż ukażą się zaktualizowane sterowniki dla tej kompilacji systemu.

 

EDIT, sterowniki do kompilacji 17G6029 są już dostępne tu: https://images.nvidia.com/mac/pkg/387/WebDriver-387.10.10.10.40.123.pkg

 

UWAGA!

Apple dziś (1.04.2019) wydało uaktualnioną aktualizację zabezpieczeń 2019-002 dla High Sierra 10.13.6. Podnosi ona kompilację systemu do 17G6030 i na razie NIE ma dla niej sterowników webowych nvidii. Jeśli ktoś nie wgrał jeszcze tej aktualizacji, a jest posiadaczem nvidii wymagającej sterowników webowych, to musi się wstrzymać do czasu wydania zaktualizowanego pakietu.

 

EDIT, sterowniki do kompilacji 17G6030 są już dostępne tu: https://images.nvidia.com/mac/pkg/387/WebDriver-387.10.10.10.40.124.pkg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Apple dziś (1.04.2019) wydało uaktualnioną aktualizację zabezpieczeń 2019-002 dla High Sierra 10.13.6. Podnosi ona kompilację systemu do 17G6030 i na razie NIE ma dla niej sterowników webowych nvidii. Jeśli ktoś nie wgrał jeszcze tej aktualizacji, a jest posiadaczem nvidii wymagającej sterowników webowych, to musi się wstrzymać do czasu wydania zaktualizowanego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zrobiłem dziś w nocy próbę instalacji tego uaktualnienia na High Sierra:

  • włączyłem pobieranie;
  • okazało się, że to ponad 1 GB więc zostawiłem komputer i poszedłem na film;
  • po filmie, jakieś dwie godziny, wróciłem do instalacji. System się zablokował i wygasił ekran;
  • nacisnąłem spację i zobaczyłem żółtozielony ekran z przejaskrawionym kursorem myszki;
  • zalogowanie, tak w ciemno, nie powiodło się;
  • zrestartowałem maszynę;
  • w menu Clovera pojawiła się dodatkowa opcja:
  • post-349-0-63322000-1554639338_thumb.jpg
  • system wystartował z niej automatycznie;
  • pojawiła się informacja o instalowaniu uaktualnienia ale w 1/3 paska wszystko się zawiesiło;
  • znów zrestartowałem maszynę ale tym razem wystartowałem z drugiej pozycji, typowej;
  • system wstał, nadal pokazuje że aktualizacja jest do zainstalowania, niestety znów ją próbuje ciągnąć od zera;
  • w menu Clovera została ta dodatkowa opcja instalacji.
Tak to wyglądało u mnie na NUC D54250WYK :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clovera ma uaktualnionego powyżej 4910 chociaż podczas startu pokazuje 4910. Aktualizację robiłem Clover Configuratorem.

 

Zrobiłem mimo wszystko próbę dokończenia tej pierwotnej aktualizacji ale restartowało się dwa razy i dwa razy dostałem podobne komunikaty, że aktualizacja zakończyła się błędem.

 

Pobieram aktualizację od początku i znów mam problem z usypianiem. W preferencjach ustawiłem aby mi się wygaszacz nigdy nie odpalał ale sesja blokuje się po kilku minutach i komputer usypia. Muszę co kilka minut go budzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.