Skocz do zawartości

Dlaczego Apple za dysk SSD 4TB chce aż 13440zł???


bossa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym momencie przesadzasz. Sprzęt Apple nie jest do "dudy".

Miałem już sporo komputerów tej firmy i zawsze dostarczały mi poczucie posiadania czegoś wyjątkowego, do tego stopnia, że nie wyobrażam sobie już pracy na zwykłym-proletariackim PC.

Klasyka...

I jak tu nie zgodzić się z tezą, że użytkownicy Apple to sekta? :roll:

 

Hej, zaczynacie przesadzać. Proszę o wyrażanie swoich opinii w sposób treściwy, używając słów które bez nacechowania pejoratywnego. Jak nie potraficie się wypowiadać elokwentnie, bez atakowania innego użytkownika forum, to będę od razu i bez ostrzeżenia i bez możliwości odwołania banował czasowo lub od razu wywalał z forum.

 

Na tym forum NIE ma miejsca na żaden hejt. Rozumiemy się?

 

Na tym forum ZAWSZE odnosimy się do innego użytkownika z najwyższym szacunkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jeśli to miał być hejt to naprawdę na minimalnym poziomie. Nie bądźmy przewrażliwieni.

 

 

Nie, nie chodzi o przewrażliwienie, po prostu od takiego "minimalnego poziomu" zaczyna się a potem eskaluje. To nie Facebook gdzie zwrot do kogoś "Ty szmato" jest normą w interakcjach, nie mówiąc o gorszych. Tu nie będę tolerował żadnych testów cierpliwości mojej czy kogoś innego. Żadnego testowania mnie kiedy zareaguję, żadnego balansowania na krawędzi. Po prostu tutaj jest:

 

ZERO TOLERANCJI NA HEJT

 

Jeśli komuś to nie pasuje, to wybaczcie, ale droga wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani, przestańmy się gryźć. Po co to komu. I tak nie ma racjonalnego wytłumaczenia ceny małej płytki z elektroniką. Za 13000zł to samochód można wyprodukować w fabryce a nie miniaturowy "chipek" który pomieści magiczne jak na XXI wiek przystało aż 4TB danych.

Wyższej klasy cyfrowa kamera video działająca w pełnym 4K zapisuje filmy tworząc pliki o rozmiarach średnio 120MB=1min. 60minut takiego nagrania waży 7,2GB.

I teraz - dyski HDD odchodzą do lamusa i pomału zostają wypierane przez SSD. Za 10-15lat po HDD śladu nie będzie ale nagrania tworzone przez ludzi zostaną zachowane. Będą sukcesywnie przenoszone na nowsze nośniki (ale weźmy pod uwagę że nikt nie będzie bawił się w jakieś mega korporacyjne archiwizowanie).

W czasie jednego tylko roku nagrywam około 180 godzin nagrań. Wszystkie imprezy, wesela, pogrzeby, życie dzieci, wycieczki, urlopy i masę innych.

Na jeden rok potrzebuję dysku na 180x7.2GB = 1,296TB.

Stare dyski HDD o pojemności 1-2-3-4TB to dyski stare. Dyski zmęczone no bo, istnieje coś takiego jak zmęczenie materiału. Nie ważne jak nowy jest dysk (sklepowo), on i tak ma już kilka lat. Niby nie powinno mieć to wpływu na żywotność ale ma. Stare dyski mające 20,40 czy 100MB sprzed 20 kilku lat nadal hulają. Nowsze mające 250,320,500GB potrafią paść bez powodu po kilku latach niby nie użytkowania. Jakość jest do kitu.

I teraz tak: na jeden rok potrzebuję około 1.2TB. Zaledwie po 3 latach dysk 4TB jest pełniuteńki.

13000zł za dysk na trzy lata?

Ja już dzisiaj mam około 11 dysków a każdy wielkości pow. 1TB i wszystkie pełne - dlatego tak ujadam. Przy tych cenach za 10lat nie będzie na co tego przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal masz pretensję czemu najszybsze możliwie technologicznie rozwiązanie o wielkości 4TB jest droższe od muzealnej technologi dysków magnetyczny z kręcącymi się talerzami.

 

Jaki ma to związek... znów porównujesz F16 do kukuruźnika z 2-giej wojny światowej i narzekasz czemu tyle chcą za niego. Chcą bo mogą, bo są chętni na to, a są bo to technologia w transferze danych szybsza statystycznie 20 razy od dysku talerzowego i 1000 razy w operacjach IOPS. Jeśli tego nie rozumiesz, to widać taki dysk zwyczajnie nie jest dla Ciebie = NIE jesteś w targecie.

 

Chcesz archiwizacji pewnej i szybkiej, kup sobie NAS np 4-ro dyskowy, + 3 lub 4ry dyski, połącz w RAID i dopiero można nazwać to jakąkolwiek archiwizacją, bo to co masz to jest partyzantka. I zapewnia Ciebie, że za cenę takiego 4TB SSD u Apple kupisz parę NASów z dyskami zapewniającymi 30TB dostępnego miejsca. Ty od Ferrari oczekujesz funkcjonalności ciężarówki, wybacz, ale to w ogóle nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam więc @bossa, czy uważasz mój post za hejt? Czy odczuwasz to jako hejt?

Czy naprawdę Ci jest tak ciężko odpuścić? Nie testujemy czy coś ju jest czy nie hejtem. Hejt to też wywoływanie go pisząc pozornie neutralne teksty.

 

 

@314TeR

Tak przy okazji tej wolnej drogi. Gdzie jest możliwość skasowania Użytkownika i accountu, czyli wyjścia z forum?

Ponieważ jest tu już jeden martwy account który założyłem kilka lat temu i po przypomnieniu sobie hasła chętnie bym skasował.

Od tego masz PW. Mogę też połączyć konta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam serio odpowiedzieć? No to odpowiem tak: ja już cały internet uznaję za hejt. Wiem że ciężko będzie to zrozumieć lecz ja jestem z tych co internetu używają od czasu wdzwaniania się przez dial-up gdzie trzeba było wybrać numer dostępowy, poczekać aż nawiąże połączenie i zaloguje do dostawcy. Dopiero wtedy był internet :)

Pamiętam czasy "pięknego" internetu i mogę dziś porównać z "niepięknym" bo taki akurat dzisiaj mamy. Internet w Polsce skończył się jakoś tak mniej więcej w okolicach roku 2010. Nie ma już miejsc w których nie powstaje dym. Polacy pokazali swoje prawdziwe JA. Wybaczcie za szczerość ale wystarczy poczytać komentarze ot by na Youtube i porównać je z komentarzami w innych rejonach świata.

Nie ma sposobu walki z tym zjawiskiem. Nasz naród ma jakieś dziwne podejście bliźnego swego do ... swego. Wydaje mi się też że jest już tak że bez hejtu żyć nie umiemy. Nigdzie nie odpuszczamy. Nie ważne czy to fora czy jakieś portale. Trzeba umieć to wszystko "olać" bo inaczej się nie da. Im młodsza klientela internetu tym gorzej. Dawno temu jeszcze w latach 2000-2005 było cacy. Z ludźmi z roczników od 70 do powiedzmy 85 można było coś jeszcze tworzyć. Panowała jakaś kultura. Potem było już coraz gorzej i trend ten rośnie nadal dlatego fora internetowe opustoszały. Wszędzie jest złość i nienawiść. Jeszcze w roku 2010 byłam w dziesiątkach miejsc (zarejestrowana). Używałam neta po kilkanaście godzin na tydzień. Udzielałam się. Było cacy. Przyszło nowe pokolenie nawiedzonych Moderatorów i Adminów i zabawa się skończyła. Z połowy tych miejsc dostałam kopa (bana) za własne zdanie i za odstawanie od normy. Z czasem odpuściłam i teraz jest tak że może w 3,4 portalach mam login. Znacie portal Windowsmania? Tam to dopiero jest cyrk. Admin ma 21lat :-) Odechciewa się wracać i udzielać. Piszesz że masz problem z Lumią 640 a On Ci pisze że JAK MASZ ZŁOM I CIĘ NIE STAĆ NA LEPSZY ZŁOM TO SIĘ MĘCZ...

Szlag człowieka trafia no bo gdy ja miałam 21 lat - miałam już swoje mieszkanie (na raty z mężem), męża i ... dziecko. Mąż miał 22 i był już taksiarzem w Gdańsku. Dzisiaj młodzi 21 latkowie mają TABLET i nas-ra-ne pod kopułą. Zero woli przetrwania i jakichkolwiek ludzkich, życiowych umiejętności. Internet wtedy dopiero się rodził i powstawał właśnie ten dzisiejszy cyrk. Kolejna sprawa to taka że NET na odcinku ostatnich lat 5 zrobił się MEGA sprywatyzowany. To już nie jest to samo co było na początku. Wiele portali typu forum zdecydowało się na coś takiego jak np. AKCEPTACJA REJESTRACJI przez ADMINA, czekasz kuśśśfaa kilka dni zanim raczą odblokować Ci pisanie na starcie; są też tacy którzy pierwsze 20 czy 30 postów inwigilują (ot by AppleForum). Odechciewa się żyć i ta mądrzejsza połeczność która raczej mało hejtowała - zaczyna odchodzić. Zrobi się za jakiś czas z internetem w Polsce identycznie jak w Portugalii, Hiszpanii czy we Włoszech. Już dziś ebay, gumtree i podobne pustkami świecą. Za 5-10lat internetu już nie będzie wbrew wszelakim pozorom. Będzie to samo co na zachodzie. Znikną tego typu miejsca i po ptakach. Wtedy będzie można reklamować się do woli a i tak nikt tego nie zobaczy. Dzisiejszy internet męczy. To nie jest już nic przyjemnego. Zobaczcie co przygłupy zrobiły z elektrody. Pamiętacie? Nei na temat; nie na temat; ban; kosz, kosz, ban. I co dzisiaj z tego wyszło? Ino to że możesz sobie czekać na konkretne odpowiedzi nawet i kwartał bo w necie sami laicy. Młodzież zrobiła mega burdel. Kiedyś jak ktoś się nei znał to umiał się przyznać. Dzisiaj wszyscy w necie to specjaliści-technicy z kasą i mega olbrzymim ego ale to nie jest najgorsze. Najgorsze jest to że inwigiluje się neta. Fora takowe jak kafeteria czy forum interii. Po prostu usuwa się komentarze i wpisy niepasujące do ogółu. Wystarczy tylko mieć inne zdanie, często tylko: swoje zdanie i zaczyna się jazda.

Gdyby nie praca z video (domowe nagrania) i kontakt z rodziną rozsianą po świecie (skype) to już dawno neta bym nie miała. Kiedyś była stacjonarka i szybkie łącze. Dzisiaj jest internet na kartę w Play :) i wystarcza (taryfa nolimit za 45zł/mc sprzed 4lat). Nie udzielam się już nigdzie i wierzcie mi na słowo honoru że ot by tu w forum - jadę na 1% swoich możliwości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U Ruskich też jest spokój a mi osobiście zdaje się ostatnio dość mocno że hejtuje się tylko Polska i nasze kochane Polaczki.

Proponuję też zakończyć temat bo temat hejtu to temat rzeka. Zawsze kończy się bananami i blokadą wątku a "admina już spina" :mrgreen:

Ale wspomnę jeszcze o krótkiej historii prawie że LIVE:

Wchychodzę wczoraj z marketu z zakupami, pakuję do wozu, obok stoi jakaś padlinka zza miasta, młodziak piłuje ry..a na swoją samicę, patrzę tak na oko, jakieś 20 kilka lat oboje, dama już zapłakana, widać starego siniaka pod nosem, małe dzieci z tyłu, więc podchodzę do szyby i pytam: co tak krzyczysz chłopaku, ona pewnie dobrze słyszy, po co tyle nerwów zaraz...

W odpowiedzi słyszę:  sp...alaj stara k...o na szczaw

Humorzasty ze mnie człowieczek, mam dopiero 4 dyszki, avatar prawdziwy więc widać że chyba nie troll więc...

Masakra prawdziwa z tymi ludźmi. W awersie ryknęłam: dobra, spokojnie pajacu, już odchodzę. I wiecie co?

Nie odpuścił. Wyleciał z łapami ... no i miał pecha bo byłam z mężem umówiona pod marketem, właśnie podjechał, dopatrzył ...

i jak przy... gościa to myślałam że go w pół złamie.

Dopiero po tym fakcie gostek wrócił do normy, czyli podwinął ogonek i nabrał kultury w usta.

 

Śmigam często po Gdańsku, jak się nie leją w SKMce to na ulicach. Teraz to już norma norma - spotkać choć raz dziennie jakieś koguty co się na środku skrzyżowania leją. Powstaje przy tym pytanie: ile jeszcze at Polsce brakuje do Bruklinu - tak abyśmy zamiast się lać zaczęli do siebie strzelać...

 

 

 

Ktoś potrafi znaleźć firmy produkujące chipy (kostki) pamięci tak by sprawdzić jaka jest faktyczna cena w hurcie chipów potrzebnych do budowy dysku SSD? Od kogo bierze chipy Wilk (Goodram) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bossa - tylko to NIC nie wnosi ile co kosztuje. My wszyscy wiemy, że Apple pewnie przywala minimum 500% narzutu na dyski SSD. I tak nic z tym nie zrobisz, bo co da ta wiedza? Będziesz hejtować, że drogie? Tak takie narzekactwo to też hejt.

 

Fakty są takie, jest grupa docelowa co ma środki i kupuje, więc powstają takie konstrukcje. Czi których nie stać, zwyczajnie NIE kupują dysków SSD 4TB, bo dziś 99,9% przeciętnych użytkowników NIE potrzebuje takich SSD do pracy. To takie szukanie przez Ciebie dziury na siłę i udowadniania jakie to Apple jest be bo sobie życzy tyle ile życzy, a i tak jest lepsze zwykłe HP bo jest lepsze bo jest tańsze. Wybacz, ale takie przełożenie nie ma sensu, ponieważ po obu stronach znaku równości NIE ma produktów komplementarnych.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.