Skocz do zawartości

Zgrabny notebook z DVD - nie do macOS - budżet ~500PLN


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, moja znajoma miała nieprzyjemną akcję, ponieważ jej syn zabił matryce w jej obecnym sprzęcie, a wymiana zwyczajnie jest nie opłacalna (stare C2D), dlatego obiecałem, że coś znajdę dla niej fajnego, zgrabnego, solidnego... jest tylko właściwie 1 wymaganie musi mieć napęd DVD na który da radę odtworzyć filmy z DVD. Najchętniej coś solidnego klasy Lenovo X230, tylko że ono nie ma DVD... :/

 

Podrzućcie jakieś sensowne modele za czym się rozglądać. Ja nie orientuje się w ogóle w tym segmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@javazlaz te delle też fajne, a coś deczko nowszego, w sumie nie chciałbym schodzić poniżej Ivy Bridge i HD4000 - HD4000 to wg mnie najsłabasz VGA która radzi sobię z aktualnym materiałem Video.

 

Ten sprzęt będzie służył głównie do oglądania filmów itp. Więc dobrze by było aby matryca była dobrej jakości. Wielkość raczej 13-14" - 15" to już za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touchpad jest w xx40 tragiczny, zwłaszcza gdy już wyślizgany przez kilka lat użytkowania. Przyciski pod nim umieszczone dziwnie się wtedy zachowują. Mamy ich w firmie jeszcze dużo i jakoś nie potrafię wyczuć kiedy się wciska lewy a kiedy prawy. Pewniejszy jest touchstick/trackpoint, ale często przez stopień zużycia "przeciąga" kursor do którejś krawędzi ekranu. Co ciekawe, bardziej podatne na tę usterkę są Delle. No i budowa mniej pancerna niż T430, zwłaszcza obudowa matrycy - cieniutka i wygina się jak w nowszych modelach. Natomiast wydajność bardzo przyjemna. T430 będzie lepszy, ma też procesory z serii M a nie ultra niskonapięciowe U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy napęd musi być wbudowany? Mając wcześniej X230 (np. https://allegro.pl/oferta/lenovo-laptop-thinkpad-x230-i5-4gb-320gb-win-7-7350363466) miałem stacje dokującą tego typu: https://allegro.pl/oferta/stacja-dokujaca-ibm-lenovo-x220-x230-dock-dvdrw-6853781045 . Zawsze jak nie jest potrzebna można ją odłączyć i laptop jest wtedy jeszcze mniejszy ;-) A sama stacja nie jest dużo większa niż laptop. No i jak to w Lenovo można wymienić napęd na dysk w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi mieć napęd - to opcja "must have" - dlatego, że na tym będą odtwarzane filmy z DVD - wręcz będzie to podstawowa funkcjonalność. Sprzęt ma być dla dzieciaka 7-8 lat, który poprzedni sprzęt (zgrabne VAIO) zabił rozwalniając matrycę rzucając na glebę i rozwalił matrycę, niestety nie opłaca się się wymiana (~350PLN).

 

Więc szukam czegoś:

Zgrabnego i możliwie małego (podróżnego wręcz) np na wyjazdy.

Idealnie jak najbardziej jakościowo dobrego aby nie rozpadł się po paru dniach w rękach dzieciaka

Idealnie jakby była porządna matryca - ile lepsze pokrycie sRGB tym lepiej.

Mile widziane CPU/GPU pozwalające odtworzyć cały kontent do Full HD włącznie.

 

Dlatego wyszło mi że minimalnie sensownym iGPU jest HD4000 - ten nie ma już problemów z materiałami 24p jak HD3000. dGPU myślę że zupełnie niepotrzebne. Touchpad pewnie będzie używany w minimalnym zakresie, pewnie fajnie jakby dostępność była dobry akumulatorów i aby czas pracy na aku był sensowny.

 

Dzięki za podpowiedź z tym T440p - poszukam, ale nie wiem czy to już nie overkill... aczkolwiek sprzęt który na pewno by starczył dzieciakowi nawet do nauki komputerów za 2-3 lata, aczkolwiek Ivy Bridge też pewnie się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.