Skocz do zawartości

Apple szpieguje czy nie?


bossa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wstęp :-)

Zwiałam z Windows do Linuxa ale nie jest za bardzo cacy. Nadal szukam alternatywnego systemu. W Linux nie bardzo mi się podoba tzw. jakość ogólna. Nawet z grafiką są problemy. Masa programów pod Linuxa wygląda dość dziecinnie (chodzi o GUI i podobne). Już mnie z deka szlag trafia gdy widzę jakiś soft mega przebajerzony kolorowymi ikonkami i pierdolnikami.

Jak nie wiadomo o co chodzi to zerknijcie na oryginalny Microsoft Office 2007 i porównajcie np. z OpenLibre. To samo z Photoshopem w stosunku do Gimpa. No nie idzie się przyzwyczaić gdy siedziało się w Windows od samego początku istnienia Windows.

Linux cacy, idzie to ogarnąć w 2,3 tygodnie. Spodobała mi się robota z terminalem. Ogólnie mówiąc mogło by być no ale... jakość softu sprawia że nie chce się dłużej na tym pracować. Siedziałam na Mint 19.1 Tessa, trochę na Ubuntu/Kubuntu/Xbunt. Liznęłam Archa, Debiana i Gentoo. Po czasie jednak postanowiłam zabawić się z MacOS-X. No i raz udało mi się odpalić Sierrę High na moim HP oraz raz Mojave. No ludzie. Inna bajka. Obraz i cała reszta na ekranie wygląda jak by żyletką była tworzona. Ostrość nie z tej ziemii. Graficznie MacOSx fajnei wygląda. To nie linux z rozmazaną czcionką i z brakiem ostrości (w stosunku do Windows).

 

Alternatywy szukam ze względu na poczynania Microsoftu. Powiem krótko: windows 10 i jego polityka. Wymiotować już się chce.

Obecnie, tymczasowo siedzę na modowanym 8.1PRO (bez defendera, antimalware, sklepu, win update i kilku innych). System w prawdzie działa ale lubi się rozdupczyć bo wiadomo - ten szit nie potrafi żyć bez tego co w niego upchali.

Zdecydowałam się na Hamaka ze względu na MS Office i Photoshopa. Niczego więcej mi nie potrzeba i nie mam już sił użerania się pod Linuxem z PlayOnLinux czy WINE bo to i tak nie działa. Najnowsze WNE w Ubuntu stoi na WindowsXP x86. Żenada. Nic na tym nie działało i działać już nie będzie.

 

 

 

Pytania dnia:

1. Czy w Mojave bądź innych istnieją telemetrie, szpiegi typu zczytywanie kliknięć z klawiatury i podobne?

2. używa się w tym zapory internetowej?

3. używa się programów antywirusowych?

Edytowane przez 314TeR
Proszę NIE pogrubiać niepotrzebnie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Add. Spoiler:

 

Ciekawa historia, ale mocno jednostronna. Siła Linuksa nie polega na jego „dziecinnym”

GUI i pewnie nigdy GUI nie będzie jego mocną stroną. Siła Linuksa to to, że w Linuksie

nikt nie zadaje pytań jaką płytę kupić aby system działał i aby działał wydajnie, długo

i stabilnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.