Jump to content
Sign in to follow this  
kwiatus124

Problem z aktualizacją do 10.14.4

Recommended Posts

Witam :)

Próbowałem wczoraj zaktualizować macOS do najnowszej wersji, jednak instalacja w pewnym momencie "wykrzaczyła" się. Wgrałem pakiet nowych kextów (z naszego forumowego bootloadera), a na ekranie, w trybie Verbose, cały czas pojawiają się następujące rzeczy i tutaj system nie działa (nie ładuje się dalej):

5316677400_1326980696.jpg

Czy da się go jeszcze jakoś odratować? (Posiadam backup z wersji 10.14.coś, jednak wolałbym go jakoś "odratować").

Pozdrawiam

Może jakieś sensory do FakeSMC "panikują". Zostaw tylko FakeSMC, Lilu, RealtekRTL8111, SATALegacy. Resztę przenieś do innego katalogu. Sprawdź czy z tą paczką zastartuje i będzie miał sieć.

Spróbowałem wgrać także Clovera w najnowszej wersji. Też nic nie pomogło :/

A może dałoby radę, gdybym zrobił pendrive'a z Sierrą (z wirtualnej maszyny) i wtedy spróbował odzyskać system (bodajże 10.14.1) z dodatkowego dysku, z kopii zapasowej? Może tak było by lepiej?

Miałem ten sam problem.

Po pierwsze, okazało się, że po instalacji uaktualnienia przestawiła się "sama" kolejność bootowania - bezpośrednio z dysku, z pominięciem Clovera.

Poprawka spowodowała, że "tekstowa" faza bootowania (verbose) przechodziła poprawnie, ale druga faza (ta z paskiem postępu) zawieszała się na ok. 75%. Próba bootowania instalatora 10.14.4 wywalała się na "unsupported cpu" + "unsupported pch". Tu pomogła aktualizacja Clovera do najnowszej wersji.

A czy posiada ktoś może czystą instalkę do wersji 10.14? Znalazłem gdzieś "ruską" wersję, w której nie przechodzi mi weryfikacja, nawet z przytrzymanym Ctrl.. (chciałbym zrobić ręcznie update do 10.14, a potem także ręcznie do 10.14.3 z pakietów od Apple'a).

Pozdrawiam i dzięki za dotychczasową pomoc.

Edited by kwiatus124

Tylko, że to nie ma sensu.

Clover, config i kexty powinny być aktualne, to aktualizacja idzie od razu do wersji aktualnej, bez kombinowania. Dobrze przygotowany haMac ma działać i zachowywać się jak Mac.

Sorry @314TeR, ale wolę mieć pewną wersję systemu (10.14.3), a za niedługo zrobię kopię zapasową. Być może spróbuję zrobić "przeskok" do 10.14.5 lub 6, ale na to będzie trzeba jeszcze trochę poczekać :) teraz mam stabilną, działającą wersję 10.14.3.

A chciałbym zapytać, jak wywalić z Clovera 2 partycje, w sensie FileVault i jakiś Prebooter cośtam?

I czy posiada ktoś może kext odpowiedzialny za działanie USB 3.0 do mojej płyty?

Edited by kwiatus124

2 godziny temu, kwiatus124 napisał:

A chciałbym zapytać, jak wywalić z Clovera 2 partycje, w sensie FileVault i jakiś Prebooter cośtam?

Jeśli chcesz to ukryć to w sekcji GUI jest grupa Hide:

<key>GUI</key>
        <dict>
                <key>Hide</key>
                <array>
                        <string>Preboot</string>
                </array>

Witam. 10.14.5 też nie weszła - ale to zlekceważmy, nie będę się z tym babrał.

Chciałbym Was zapytać, czy będzie kiedyś dostępna czysta instalka wersji ostatecznej 10.14?

Pozdrawiam, dzięki za dotychczasowe wsparcie :)