Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją do 10.14.4


kwiatus124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Próbowałem wczoraj zaktualizować macOS do najnowszej wersji, jednak instalacja w pewnym momencie "wykrzaczyła" się. Wgrałem pakiet nowych kextów (z naszego forumowego bootloadera), a na ekranie, w trybie Verbose, cały czas pojawiają się następujące rzeczy i tutaj system nie działa (nie ładuje się dalej):

5316677400_1326980696.jpg

Czy da się go jeszcze jakoś odratować? (Posiadam backup z wersji 10.14.coś, jednak wolałbym go jakoś "odratować").

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem "redukcji" kextów. Potem dodałem te, które mi dałeś i znów to samo - odpalam komputer, wybieram OS, jabłuszko w ułamek sekundy jest załadowane do połowy (wręcz bez ładowania), po czym trwa chwilę normalne ładowanie i "zwiecha" niestety :/

 

Config.plist : http://uploadfile.pl/pokaz/1706008---zyya.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem.

Po pierwsze, okazało się, że po instalacji uaktualnienia przestawiła się "sama" kolejność bootowania - bezpośrednio z dysku, z pominięciem Clovera.

Poprawka spowodowała, że "tekstowa" faza bootowania (verbose) przechodziła poprawnie, ale druga faza (ta z paskiem postępu) zawieszała się na ok. 75%. Próba bootowania instalatora 10.14.4 wywalała się na "unsupported cpu" + "unsupported pch". Tu pomogła aktualizacja Clovera do najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy posiada ktoś może czystą instalkę do wersji 10.14? Znalazłem gdzieś "ruską" wersję, w której nie przechodzi mi weryfikacja, nawet z przytrzymanym Ctrl.. (chciałbym zrobić ręcznie update do 10.14, a potem także ręcznie do 10.14.3 z pakietów od Apple'a).

Pozdrawiam i dzięki za dotychczasową pomoc.

Edytowane przez kwiatus124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry @314TeR, ale wolę mieć pewną wersję systemu (10.14.3), a za niedługo zrobię kopię zapasową. Być może spróbuję zrobić "przeskok" do 10.14.5 lub 6, ale na to będzie trzeba jeszcze trochę poczekać :) teraz mam stabilną, działającą wersję 10.14.3.

A chciałbym zapytać, jak wywalić z Clovera 2 partycje, w sensie FileVault i jakiś Prebooter cośtam?

I czy posiada ktoś może kext odpowiedzialny za działanie USB 3.0 do mojej płyty?

Edytowane przez kwiatus124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.