Skocz do zawartości

Problem z Nvidia GTX 880M iMac 27" 2011


KratosMac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Mam problem, wymieniłem swojego starego Radeona na Nvidia GTX 880M ,wszystko działa, ale wydaje mi się ze nie do końca, ponieważ jak włączam grę typu METRO widze intro i później się gra zwiesza.

 

Zastanawia mnie czy nie trzeba dodać Borard ID  karty ,probowałem dodać, ale nie mam pojęcia jak zapisać plik info.plist ,według tego opisu nie chce się nadpisać plik.

 

Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł proszę dać znać. 

 

 

 

Start the computer in safe mode by holding shift.

Get your BoardID by running this command in terminal

echo "<result>$(ioreg -rd1 -c IOPlatformExpertDevice | awk -F'["|"]' '/board-id/{print $4}')</result>"

Open the AppleGraphicsControl Kext using this command

sudo nano /System/Library/Extensions/AppleGraphicsControl.kext/Contents/PlugIns/AppleGraphicsDevicePolicy.kext/Contents/Info.plist

Use the arrow keys to go down until you see <key>ConfigMap</key> followed by a bunch of keys and strings.

LOOK FOR YOUR BOARD ID…

IF IT IS LISTED: Change the string to <string>none</string>

IF IT IS NOT LISTED: Add it in the same format as the ones listed.

Save the file by pressing Ctrl+O, then enter.

Exit by pressing Ctrl+X

Rebuild the kernel cache using the following two commands:

sudo kextcache -system-prelinked-kernel

AND

sudo kextcache -system-caches

Have Fun!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to zmienia, że nie występowała w sprzęcie Apple? Chodzi przecież jedynie o to by działała. 

 

Ale żeby chodziła musisz mieć np VBIOS zgodny z wymaganiami macOS, np musisz mieć sekcję EFI w vromie, a tego w pecetowej karcie nie znajdziesz. Trzeba by modyfikować BIOS karty.

 

Następnie niektóre modele iMaca (identyfikacje) są "zablokowane" na pewne rodzaje kart. W haMacu możesz próbować popchnąć przez lilu i weg, ale na maczku nie wiem czy to zadziała, bo kexty do tego wymagane NIE są podpisane. Można to obejść wyłączając SIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@314TeR
Przejdź trochę wyżej do mojego linka gdzie opisana była ta karta jako działająca na MacOS, więc wszystkie warunki spełnia.
Zresztą u KratosMac także. Jego problem leży gdzie indziej pewnie. Może w za wysokich temperaturach.

 

 

@Altemirabelle wrzucenie pierwszego lepszego linka z czymś co wydaje CI się , że jest gotowym rozwiązaniem do sytuacji jaką masz do czynienia, takiego rozwiązania nie zawsze daje.

 

Link na który się powołujesz opisuje uruchomienie pecetowej karty w 10.11.4. W tej wersji systemu można było jeszcze popchnąć dowolną VGA na identyfikacji iMaca 2011 (z sandy bridge). W późniejszych wersjach macOS odpalić VGA nvidii właśnie na identyfikacji iMac12.x to musisz pacyfikować AppleGraphicsDevicePolicy.kext. Możesz to robić ręcznie wyłączając SIP, albo zdać się na haMacowe WEG z LILU.

 

@Altemirabelle - proszę nie testuj nas. Odnoszę wrażenie, że ostatnio jedynym celem obecności tutaj na forum jest klepanie postów byle coś naklepać. Nie ważne na jaki temat, czy na pewno pomocne czy nie.

 

Wracając do tematu. w iMacu 2011 NIE odpalisz nvidii w aktualnych systemach, bez modyfikacji w/w kexta. Tak samo brak bootscreena może być bardzo uciążliwy. Możesz spróbować uruchomić system w trybie "awarynym" trzymają "shift" i zobacz czy pokaże Ci chociaż desktop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Altemirabelle - przepraszam jeśli tak to odbierasz. Po prostu więcej treści mniej spamu, zamiast komentarzy w stylu "woda wciąż jest mokra", pochyl się nad problemem i zrozum z czego może to wynikać.

 

Autor proszony o uzupełnienie danych. Prosimy o opis jak odpalił, jaki system oraz czy sterowniki webowe zainstalowane.

 

Osobiście podejrzewam, że uruchomienie tej karty w imacu wcale może nie być takie proste. To że komuś świeci desktop nie oznacza, że tak karta będzie działać w 100% poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.