Skocz do zawartości

Asus Prime Z390A+i9 9900k zestaw do FCPX


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Najrad - zmień tylko identyfikację na iMac19.1 w configu dla Z270 i zobacz czy wstanie. Będzie fajną bazą do dalszych dziań.

 

W configach dostępnych w necie dla iMacPro bardzo często jest tona niepotrzebnego śmiecia bo script kiddies nie mają bladego pojęcia co i po co i kopiują na oślep a potem cieszą się, że im się odpaliło, a jak się odpaliło to znaczy, że WSZYSTKO musi być już ok... vie np multibeast. to że coś jakkokolwiek odpaliło nie oznacza, że wszystko działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba :

System 10.14.4 instalowany na czysto, ale na Z87.

Przywrócone oprogramowanie asystentem migracji, do stanu jaki mam na Z87.

1.Instalacja Clover 4919 z GitHuba

2.podmiana EFI na otrzymane od Altemirabelle ( w wątku folder udostępniony przez @DKnoto w poście #17)

3.zmiana SMBIOS na iMac 19.1 i korekta uruchamiania Clover Text Only.

4.w BIOS uruchomienie iGPU i ustawienie grafiki na PCIE

Start systemu bezproblemowy.

Audio -działa

Sleep/wake działa

USB działa przed i po spaniu ( nie sprawdzone wszystkie porty)

Karta intela widoczna w iStat, niewidoczna w systemie.

Videoproc :

Wsparcie dla h264 BRAK

Wsparcie dla HEVC JEST

Próba druga

Ten sam EFI co w nr1

Pobranie ze skryptu @reyder specjalnej wersji 10.4.4 (18E2034)

Utworzenie metodą createinstallmedia usb instalacyjnego + instalacja Clovera 4919.

Instalacja Mojave. Proces instalacji bez żadnych niespodzianek. System instaluje się w języku angielskim. 

VideoProc - tak jak poprzednio -brak wsparcia dla h264.

iGPU niewidoczne w systemie, ale Videoproc widzi Intel UHD Graphic 630

Edycja SMBIOS: zamiana pliku config.plist na @314TeR z ostatniego UnibotX i ustawienie w nim smbios iMac 19.1

System wstaje bez problemu,

Videoproc pełna akceleracja h264 i HEVC !!!

Audio działa

Sleep nie działa ( monitor gaśnie, wiatraki pracują) konieczny restart „spod palca”

Wyłączanie komputera nie działa - przechodzi w tryb tekstowy i nie wyłącza się.

 

configplist.zip

post-743-0-78625900-1555319786.png

post-743-0-46615100-1555319797.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Ogarnięte na 90%. Tym razem wziąłem jako podstawę config.plist od Altemirabelle i porównując z podstawowym configiem z UnibotX zdejmowałem kolejno parametry i fix-y. Efekt przyszedł po usunięciu parametru shikigva=1. działa kodowanie h264 ze wsparciem UHD630 - przynajmniej w aplikacji Videoproc. W porównaniu do haswella iGPU dynamicznie wchodzi na zegary podczas obciążenia i opada do zera gdy nie ma żadnego kodowania. Tak pokazuje Intel Power Gadget przy teście Videoproc-em. Przy FCPX odnoszę wrażenie, że Intel ani drgnie iStat i IPGadget pokazują od czasu do czasu minimalne drgnięcia na pół gwizdka iGPU. I teraz nie wiem czy jest jakieś rozwiązanie poprzez dodanie ig-platform-id czy, to raczej FCPX nie jest jeszcze gotowy na iMaca2019? Po przywróceniu asystentem migracji ustawień programów i dokumentów wrócił język polski do systemu - chyba, że przywróciła się również podstawowa wersja systemu 10.4.4, ale Videoproc pokazuje nadal 10.4.4 (18E2034)Teraz czeka mnie mozolne aktywowanie poszczególnych aplikacji kupionych poza appstore a później spróbuję jeszcze odchudzać config.plist

 

@314TeR

Czy powinienem zaznaczyć iniekcję Intela w config.plist czy nie? Próbowałem i tak i tak i nie widzę żeby miało to jakieś znaczenie. Może iniekcji trzeba dokonywać tylko wtedy, gdy podaje się własny ig-platform-id ?

Czy FakeSMC jest w czymś gorsze od VirtualSMC bo chciałbym wrócić do FakeSMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tyłu. FakeSMC (od kozlek) nie bardzo jest rozwijane, VirtualSMC opiekuje się vit9696 (od lilu, applealc, weg, aptiomemoryfix itp itd) czyli obecnie bardzo aktywny i dobry developer sceny OSx86. Niestety w VirtualSMC nie ma wielu pluginów które są w FakeSMC, więcj ka ktoś potrzebuje ich to raczej niech używa FakeSMC, albo przynajmniej sobie samemu porówna. Podstawa czyli emulacja SMC działa i tu i tu, różnica jest w pluginach do monitoringu kart, procesora, płyt.

 

Z igpu było tak, że jak chcesz ją uruchomić tak jak to się robiło z haswelem, to trzeba podać properties w cloverze, odznacza się inject intela i dorzuca WEG. Przy czym iGPU musi być włączona i ustawiona jako secondary, a primary VGA ma być na PCI-E.

 

Druga metoda, to po prostu inject dla intel + weg, iGPU primary, ale wtedy musisz jakikolwiek monitor podpiąć pod iGPU bo na niego będzie leciał bootscreen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twoje "properties" to moje "ig-platform-id"  czy raczej chodzi o "Fake ID w sekcji Devices? Na Haswell mam idealnie odpalone iGPU do pracy z FCPX poprzez podanie odpowiedniego ig-platform-id. Tu wygląda to podobnie, ale niczego nie musiałem robić.w bios ustawiłem first na PCIE, multimonitor na Enable 64Mb ramu,  mam monitor podpięty do RX580, system się uruchamia, iGPU nie widać w systemie, iStat i IPGadget widzą iGPU, jak uruchamiam test w Videoproc to iGPU podnosi się z zera do 1200MHz, no wygląda to lepiej niż na Haswellu, gdzie iGPu stało cały czas na 1,25 GHz, ale mam wątpliwości czy FCPX używa iGPU. Jeszcze posprawdzam kodowanie na jakimś starym evencie, może akurat przykład z kodowaniem BruceX do h264 nie był najlepszym testem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na haswellu tak to załawiam - tył wątek - oswaldini linkował:

  <key>Properties</key>
  <dict>
   <key>PciRoot(0x0)/Pci(0x2,0x0)</key>
   <dict>
    <key>AAPL,ig-platform-id</key>
    <data>
    BAASBA==
    </data>
   </dict>
  </dict>
  
Poza tym kawałkiem nigdzie indziej nie podajesz ig-latform. Wyłączasz inject intel i tylko musisz mieć lilo i weg w kextach, one załatwią resztę.

 

W BIOSie VGA ustawiasz tak jak ustawiłeś, primary VGA na PCI-E a multimonitor na enable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jesteś w stanie coś podpowiedzieć? Od momentu poskładania tego kompa nie miałem czasu, ani śledzić nowych rozwiązań, ani oczyścić config.plist, ani nawet potestować jakoś sensownie. Siedzę na montażu filmów od 7 rano do 22.00 jak kończę to nie bardzo wiem którędy do łazienki. Jak go składałem, to RAM ustawiłem na 2666, a i Vegi też nie mam :) . Chętnie skorzystam z pomocy w wyciągnięciu większej wydajności z tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.