Jump to content
Sign in to follow this  
Smartek

Niewidoczność dysków (i pendrive z instalką macOS) pod Cloverem

Recommended Posts

59 minut temu, Smartek napisał:

Skądże, jedną, zintegrowaną z płytą główną. Skąd taki wniosek? 

Wrzuciłeś kexty do trzech różnych rodzin kart sieciowych dlatego pytam.

22 minuty temu, DKnoto napisał:

Wrzuciłeś kexty do trzech różnych rodzin kart sieciowych dlatego pytam.

To nie tak - standardowo dodaję do zestawu UniBootX kexty do najpopularniejszych kart, czyli intela, realteka i atherosa. To wcale nie oznacza, że wszystkie się ładują, ładuje się tylko kexty do karty jaka jest w systemie. Tak jest konstrukcja macOS, zresztą obejrzyj co masz w /S/L/E - masz tam ponad 300 kextów a statystycznie ładuje się tylko ~połowa lub mniej. Tak skonstruowany jest macOS i dzięki temu jeden folder modułów jądra może obsłużyć wszystkie maczki.

Natomiast wracając do tematu, nie rozumiem czemu nie włącza Ci się obraz na monitorze. Dziś usiądę i postaram się zaktualizować UnoBootX.

Będę wdzięczny, gdybyś zerknął czy da się coś tam zrobić. 

Co mogę sprawdzić sam, zanim zaktualizujesz? Wrzucić jakąś wersję LILU lub WEG z podanych wcześniej linków? Jest sens? 
Sprawdzić czy zbootuje z innym configiem (od innej płyty)? Jak dopisać na stałe radpg=15, żeby Clover od razu startował z takimi bootargsami? 

Całe szczęście, że mam sprawdzoną GPU, bo już obstawiałbym, że to ona jest wszystkiemu winna. 

Edited by Smartek

Nie miałem złych intencji w tym pytaniu o karty, myślałem, że kolega sam to przygotował. Ja wybieram zawsze wariant minimalistyczny przy instalacji bo przy maksymalistycznym zawsze coś mi nie grało ;-)