Skocz do zawartości

Instalacja Mojave na X5450


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od trzech dni na urlopie postanowiłem zainstalować sobie MacOS, nigdy niestety tego nie robiłem. Ściągnąłem sobie obraz dysku z CLOVER oraz drugi obraz z OSX Mojave (10.14.0). Najpierw miałem problem ponieważ instalacja wieszała mi się na [pci configuration begin], wyczytałem gdzieś, że należy uruchamiać instalator z flagami "-lilubetaall radpg=15 npci=x2000" i tu się zaczął kolejny problem, mianowicie instalator dochodzi do momentu z wierszem unsupported CPU, konsola się czyści i pojawia się czarny ekran  #-o .

 

Czy mógłbym prosić o pomoc w tym temacie?  Pewnie robię coś nie tak albo ta wersja macOS nie wspiera mojego sprzętu  :/  

 

Mój sprzęt:

- CPU: Intel Xeon X5450 (LGA771->LGA775)

- RAM: 8 GB

- GPU: AMD Radeon HD7950

- Płyta główna: ASUS P5Q SE PLUS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany czy odpalisz mojave na tym sprzęcie - bezpieczne maks na start to 10.13.6.

 

Za to 10.13.6 powinieneś odpalić na wypasie, tu masz potrzebne pliki: http://hamac.pl/topic/15529-instalacja-macos-high-sierra-na-asus-maximus-extreme/?p=138191

 

Możesz bazować na w/w zestawie jako startowym. Pisz co dałeś radę zrobić, co nie, pomożemy.

 

EDIT: tak mi się wydawało - CPU nie ma instrukcji SSE4.2. Mimo że masz VGA kompatybilną z mojave, to niestety sterowniki AMD wymagają instrukcji SSE4.2 w CPU, a tych nie masz. Bezpiecznie bierz się za 10.13.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxs 10.12.6 procesoer nie obsługuje niezbednych procedur na wymaganych pszez nowsze wersje maka

 

Nieprawda, czytaj wyżej.

 

Proszę stosować się do zasad pisowni języka polskiego. Od teraz każdy następny taki post bez przestrzegania zasad będę natychmiast kasował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany czy odpalisz mojave na tym sprzęcie - bezpieczne maks na start to 10.13.6.

 

Za to 10.13.6 powinieneś odpalić na wypasie, tu masz potrzebne pliki: http://hamac.pl/topic/15529-instalacja-macos-high-sierra-na-asus-maximus-extreme/?p=138191

 

Możesz bazować na w/w zestawie jako startowym. Pisz co dałeś radę zrobić, co nie, pomożemy.

 

EDIT: tak mi się wydawało - CPU nie ma instrukcji SSE4.2. Mimo że masz VGA kompatybilną z mojave, to niestety sterowniki AMD wymagają instrukcji SSE4.2 w CPU, a tych nie masz. Bezpiecznie bierz się za 10.13.6.

 

Dzięki za pomoc, nie chciałem od razu ryzykować z 10.13. Zainstalowałem 10.12, aczkolwiek mam nadal problem i muszę prosić jeszcze raz o pomoc. Przy uruchamianiu z dysku odpala mi się Clover natomiast klawiatura na USB w ogóle nie reaguje, muszę uruchamiać z Pendrive co jest męczące. Czy po instalacji macOS'a jestem w stanie jakoś na to podziałać? Kolejnym problemem jest karta graficzna, w ustawieniach mam tylko 4MB, przez co system nie działa zbyt płynnie, mógłbym poprosić również w tym zakresie o jakąś wskazówkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie na co ryzykować. 10.13.6 jest obecnie optymalne a i tak maksem dla tej konfiguracji. Do tego w 10.13 ta vga powinna pokazać profity z działającego metal.

 

Najlepiej pobierz sobie z Mac App Store instalacje 10.13 i działaj.

 

Config pod te płytę prawidłowo podłożyłeś?

 

Klawiatura przy starcie z klucza działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 22:00, 314TeR napisał:

Ale to nie na co ryzykować. 10.13.6 jest obecnie optymalne a i tak maksem dla tej konfiguracji. Do tego w 10.13 ta vga powinna pokazać profity z działającego metal.

 

Najlepiej pobierz sobie z Mac App Store instalacje 10.13 i działaj.

 

Config pod te płytę prawidłowo podłożyłeś?

 

Klawiatura przy starcie z klucza działa?

Wcześniejszy system instalowałem (10.12) z jakieś customowej modyfikowanej dystrybucji. Teraz zastosowałem się do poradnika z UniBootX, pobrałem z AppStore system i wgrałem na inny pendrive, niestety nie mogę odczytać nazwy płyty głównej, jest to spowodowane tym, iż mam  problem z klawiaturą, która po bootowaniu UniBootX z klucza nie reaguje na naciśnięcie klawiszy (oczywiście mam klawiaturę pod USB). Mysz pod USB jak najbardziej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, 314TeR napisał:

Zmień port USB do którego jest podpięta klawiatura.

Dzięki pomogło, niestety do następnego kroku.. :(

UniBootX bootuję z flagami: "npci=0x2000 darkwake=1 radpg=15 -v" i wszystko jest okej (bez flagi radpg=15 miałem czarny ekran)

Natomiast jak już wybieram instalację z macOS zaczyna mi ładować instalkę do momentu aż się pojawi czarny ekran.. po 20 minutach nic dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 314TeR napisał:

Nie korzystasz z configu do którego podałem link, to i system nie wstaje. Musisz wgrać tamten config do folderu OEM i zmienić nazwę na nazwę Twojej płyty. Jak tez dostałeś link do opisu. Przeczytaj i jak coś będzie niejasne to wtedy pytaj. 

314TeR bardzo Cię przepraszam, nie zrozumieliśmy się. Myślałem, że chodzi Ci o preboot sprzed wgrania na klucz folderu z konfiguracją (zachowałem wcześniejszy log na wszelki wypadek). Wrzucam jeszcze raz ten plik z logami.

preboot.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 314TeR napisał:

A to monitor cyfrowy? Jesteś pewien? Widziałem kiedyś taki kwiatek, że monitor mimo złącza DVI w "środku" miał aktywny tylko tor analogowy. ?

Dzięki za odpowiedź! Myślę, że powinien być w pełni cyfrowy (ma DVI z HDCP), ale dla pewności podam model: Samsung SyncMaster T190. Wcześniej jak instalowałem dystro od niresha ekran cały czas działał tylko karta była 3 MB.. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, na pewno coś źle robię, ale się nie poddam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zgłupiałem... nie mam pomysłu. Zestaw jaki Ci podesłałem jestem jego pewien niemal na milion %. Niedawno kto inny użył go na innej starej płycie ASUSa i zadziałało. Ja też ma ogromny sentyment do płyt ASUSa z tamtego okresu i dość dobrze je znam. To powinno ruszyć...

Teraz "kopiesz" się z 10.12? czy 10.13? Masz aktualna pewną wersję instalacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.