Skocz do zawartości

problem z intel graphic 5500 na mojave


rapson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, DKnoto napisał:

troszę mało ogarniam o co tam chodzi tzn połączenie lilu i green. Czy mógłbyś pomóc mi wyjaśnić krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DKnoto napisał:

Rozumiem, że zainstalowałem macOS w maszynie wirtualnej na Linuxie i przygotowałeś sobie USB instalacyjne z Cloverem, potem zainstalowałeś system? Czy robiłeś instalację Clovera na dysku docelowym czy startujesz z klucza instalacyjnego?

 

Clover przygotowalem na dysku docelowym rowniez system tez juz mam wgrany. Instalke mam na usbeku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DKnoto napisał:

Masz Clover Configuratora?

Tak mam plus mam tez plistedit w razie potrzeby ale nie zbyt czaje dlaczego po konfiguracji config.plist nadal jest ten blad. Najlepiej jakbyś mógł wyjasnic mi krok po kroku jak naprawic ten blad 

Edytowane przez rapson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To generalnie nie jest błąd. System nie rozpoznaje prawidłowo karty i pracuje w trybie bez akceleracji. To tylko niedogodność ;-)

Musisz przygotować taką konfigurację startową, która wstrzyknie odpowiednie informacje do pamięci i pozwoli systemowi

poprawnie zidentyfikować kartę. Tym się między innymi zajmuje Clover.

Co do tego tego krok po kroku to musisz:

0) Zrób kopię partycji EFI;

1) Usunąć wszystkie kexty z katalogu EFI/CLOVER/kexts/Other wymienione w sekcji Preliminary 1;

2) Wczytać konfigurację i wykonać punkty 2-8 przewodnika;

3) Nie jestem pewien czy trzeba kompilować Lilu i WEG ale ja bym pobrał ostatnie wydania i wgrał do EFI/CLOVER/kexts/Other

4) Potem musisz zidentyfikować procesor, u Ciebie to genracja 5;

5) Ustawiasz typowy framebuffer dla laptopa tak jak podano AAPL,ig-platform-id (laptop): 0x16260006 (default).

Dodatkowych rzeczy nie ustawiaj. Zapisz i przetestuj. Gdyby coś poszło w maliny to wystartuj system Cloverem z klucza i odtwórsz EFI. I skocz do punktu 1 ;-)

 

Edytowane przez DKnoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, DKnoto napisał:

To generalnie nie jest błąd. System nie rozpoznaje prawidłowo karty i pracuje w trybie bez akceleracji. To tylko niedogodność ;-)

Musisz przygotować taką konfigurację startową, która wstrzyknie odpowiednie informacje do pamięci i pozwoli systemowi

poprawnie zidentyfikować kartę. Tym się między innymi zajmuje Clover.

Co do tego tego krok po kroku to musisz:

0) Zrób kopię partycji EFI;

1) Usunąć wszystkie kexty z katalogu EFI/CLOVER/kexts/Other wymienione w sekcji Preliminary 1;

2) Wczytać konfigurację i wykonać punkty 2-8 przewodnika;

3) Nie jestem pewien czy trzeba kompilować Lilu i WEG ale ja bym pobrał ostatnie wydania i wgrał do EFI/CLOVER/kexts/Other

4) Potem musisz zidentyfikować procesor, u Ciebie to genracja 5;

5) Ustawiasz typowy framebuffer dla laptopa tak jak podano AAPL,ig-platform-id (laptop): 0x16260006 (default).

Dodatkowych rzeczy nie ustawiaj. Zapisz i przetestuj. Gdyby coś poszło w maliny to wystartuj system Cloverem z klucza i odtwórsz EFI. I skocz do punktu 1 ;-)

 

Coś po restarcie padlo i przywróciłem do początkowych jakie miałem. Jeżeli można było by prosić o screan po kolei co i jak bo gdzieś wywaliło błędy z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.