Skocz do zawartości

MacBook Pro Mid 2012 Jaki ram? 16GB


mje
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do MBP MID 2012 - sam korzystam z Corsair CMSA16GX3M2A1600C11 - z innymi modelami miałem czasami jakieś problemy. Z tymi MBP 2012 chodzi stabilnie.

Repasting w tym modelu to absolutny obowiązek:

Właściwie po 2-3 latach oryginalna pasta przestaje działać, dosłownie kamienieje. Konstrukcja radiatora jest tak zaprojektowana, że nie jest to idealnie sztywne połączenie z cpu i jeśli dojdzie do "zerwania" skamieniałej pasty między CPU a Radiatrem, to odprowadzenie ciepła zaczyna mocno kuleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co najwyższą temperature Mac osiągnął przy pobieranie Mojave z AppStore, bo aż 90 stopni. Nawet w LuxMarku i Cinbenchu tyle nie osiągnął bo max 80 st. Czekam aż przyjdą mi śrubokręty i wymienię pastę na Thermal Grizzly Kryonaut i zobaczymy czy będzie jakaś poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mje napisał:

wymienię pastę na Thermal Grizzly Kryonaut

Ta pasta wg mnie nie nadaje się do takich urządzeń. To są pasty pod ekstremalny OC. O wiele lepiej zwykła Arctic MX-2 się sprawdzi. Ta pasta nie traci właściwości bardzo długo, nawet producent deklaruje ~8 lat jak kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mje napisał:

Wyczyszczony cały układ, pasta wymieniona na MX-2. Pasta raczej nie była wymieniana od 2013 roku, bo był kamlot. Temperatury w LuxMarku zbite z 86 stopni do 77 bez FanControla. :)

I rewelacja, nie dość że ciszej chłodniej będzie, to jeszcze powinien szybciej działać. Zadowolony?

MX-2 dobrze się wg mnie sprawdza w tym setupie, ona nie "kamienieje" a to istotne bo ten układ radiator/cpu/gpu nie jest idealnie sztywny i mogą następować minimalne przemieszczenia go względem krzemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem zadowolony. Podobno MX-2 pogorszył się względem poprzednich lat, bo jest bardziej gęsty, tak wyczytałem bo myślałem o Arcticu 5, a jakby ktoś szukał śrubokrętów precyzyjnych to polecam Xiaomi Wiha, po prostu LUX śrubokręty jak w tej cenie. Wszystko od Apple można nimi rozebrać bez problemu. Oczywiście przy zakupie Macbooka typ mi powiedział, że pasta była wymieniana i Mac jest przygotowany do sezonu. Jak odkręciłem pokrywę to tylko od tej strony był wyczyszczony, a od strony CPU była warstwa kurzu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości wymieniłem pastę ponownie z MX-2 na Grizzly Krynout i jestem zaskoczony. W spoczynku na pulpicie na MX-2 temperatura na rdzeniu nie spadała poniżej 50 stopni, a teraz na Krynout mam 39 stopni na pulpicie?????? Wymieniłem ze względu, że na YouTube jak oglądałem to wszyscy albo wymieniali na Grizzliego albo na płynny metal. Poniżej zamieszczony screen z renderowania video 1080p

Zrzut ekranu 2019-05-04 o 13.56.31.png

Edytowane przez mje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idle nie jest dla mnie wykładnikiem, a obciążenie. Wystarczy, że miałeś zimny komputer, albo np jakaś aplikacja poprzednio Ci obciążała w tle i już masz kilkanaście stopni różnicy. Z praktyki wiem, że Mac Booki osiągają stabilne 60-65 stopni w idle.

Nie ma też aż 11 stopni różnicy między MX-2 a Grizzly Kryonaut - w praktyce to będzie coś koło 2 - 3 stopni. MX-2 to porządna pasta, zwyczajnie dostajesz jej najwięcej za jednostkę PLN, a przy okazji jest bardzo przyzwoita. Nie jest też tajemnicą, że są pasty o wiele lepsze, ale też jak pewnie sam zauważyłeś o wiele droższe.

Najważniejsze, że jesteś zadowolony po repastingu i pod obciążeniem utrzymujesz temperatury poniżej 100 stopni, wtedy na pewno nie dojdzie do throttlingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.