Skocz do zawartości

Jak konkretnie przygotować i zainstalować Mac OS na PC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako nowy się przywitam ;)

Panowie przeczytałem kilkadziesiąt wątków, ale tak naprawdę zero konkretnej odpowiedzi.

1. wymagany Pendrive 8GB i co dalej ?

Wim już że rozpakowuje ISO z Clevo i nagrywam Pena tylko co konkretnie robię z obrazem z Mac OS, kopiuje na Pena jako iso/dmg czy tworze drugi pen z tym obrazem z systemem, czy kopiuje katalogi na iso pendrive ? 

Czy może jak wystartuje Clevo to podam ścieżkę do obrazu? konkretnie jak ruszyć instalacji OBRAZU Mac OS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu stałem przed podobnym dylematem, miałem może trochę lżej bo to było moje drugie podejście w życiu do tego tematu. Rozpocząłem zabawę od instalacji High Sierra i Mojave w maszynie wirtualnej - ja robiłem to pod Linuksem ale pewnie pod innymi systemami jest podobnie. Oswoiłem się z systemem, instalacją na klucz, Cloverem itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DKnoto napisał:

Ja mam Clover na USB 1 GB i obraz systemu do instalacji na 8 GB. Instalkę nagrywałem poleceniem:

A gdzie to polecenie wklejam w Clovera czy już w jabłku ?

 

Tu jest setki tematów a zero info jak konkretnie co zrobic. Pytam bo nie chce uwalić partycji z windowsem, czyli na penie z Cloverem odpalam instalkę obrazu z systemem jabłko ? to jest przez jakieś kliknięcie czy polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wypalić z poziomu windowsa to Ci nie pomogę bo mi to było łatwiej i szybciej pobrać VMWare, wrzucić obraz OSX i wypalić tak żeby to miało ręce i nogi. Jak wypalałem zawsze z poziomu windowsa programem TransMac to nigdy ten pendrive nie startował. Samego clovera na windowsie wypalasz Win32 Disk Imager, pobierasz UniBootX, klikasz zapisz w Win32Disk Imager i podajesz źródło .IMG pobranego UniBootX

Edytowane przez mje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sokoleokoo2 napisał:

Tu jest setki tematów a zero info jak konkretnie co zrobic.

 

8 godzin temu, sokoleokoo2 napisał:

Panowie przeczytałem kilkadziesiąt wątków, ale tak naprawdę zero konkretnej odpowiedzi.

Nie chcę być zgryźliwy (a może trochę jednak chcę), ale chyba słabo Ci idzie szukanie informacji. Przeczytaj najpierw ten poradnik z konkretnymi odpowiedziami. Potem pytaj. Jeśli to Twoja pierwsza instalacja, raczej odradzam instalowanie na tym samym dysku razem z Windowsem, chyba że nie zależy Tobie na ewentualnej utracie danych na dysku. Bezpieczniej jest odpiąć przed instalacją wszystkie dyski poza tym, na którym chcesz postawić macOS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tutorialu jest napisane jak to zrobić jak już się to robiło, nawet nie ma wzmianki jak odpalić z pena obraz z instalką i że najlepiej mieć 2 peny czyli ew. 3 peny na jednym windows na 2 Clovera  a na 3 obraz z jablkiem.

Szukam info jak konkretnie odpalić proces instalacji, ale chyba po prostu trzeba zrobić to metodą prób i błędów bo w sumie to nie wiele jest informacji konkretnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kilka lat temu instalowałem OSX pierwszy raz to bez problemu wyciągnąłem wszystkie potrzebne informacje z tego forum... Więc najwidoczniej nie chce Ci się szukać i trochę pomyśleć. Nikt Ci tu nie będzie pomagał z wszystkim od zera. Instalacja samego OSX nie należy do łatwych na zwykłym PC, jeżeli Ty masz już problem z wypaleniem pendrive to co dopiero będzie przy odpowiednim ustawienia clovera. Poszukaj na tym forum, a napewno znajdziesz jak to zrobić z poziomu Windowsa. 

Edytowane przez mje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sokoleokoo2 napisał:

W tym tutorialu jest napisane jak to zrobić jak już się to robiło, nawet nie ma wzmianki jak odpalić z pena obraz z instalką

Strike nr 2. Pierwsze zdanie mówi: "Poradnik przeznaczony dla nie doświadczonych osób, które zaczynają swoją przygodę z hackintoshem"

 

25 minut temu, sokoleokoo2 napisał:

nawet nie ma wzmianki jak odpalić z pena obraz z instalką i że najlepiej mieć 2 peny

Strike nr 3. Masz opisane w punkcie 3 tego poradnika. Więcej informacji nie trzeba bo instalacja więcej nie wymaga. Natomiast w punkcie 1.1h. masz napisane "Wpinamy do komputera inny pendrive (dowolna wielkość)".

Pendrive z Windowsem nie jest Tobie do niczego potrzebny (o ile przez przypadek nie formatujesz sobie dysku, np. nieuważnie czytając komunikaty, które daje Tobie instalator). Ja również tak jak @mje sam instalowałem wyłączeni z informacji z tego forum o nic nie pytając a nie miałem bladego pojęcia wcześniej jak to się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macOS jest przystosowany do instalacji na komputerach Apple. Instalując go na PC musisz się nakombinować i mieć jako taką wiedzę na temat komputerów. Tu nie ma prostych receptur. Chce taką prostą? Idź do sklepu i kup sobie macintosha.

Natomiast jak chcesz postawić macOS to musisz mieć jakie takie pojęcie o komputerach.

Bootloader - czyli największe można powiedzieć kłopot, bo to trzeba skonfigurować, masz przygotowanego gotowca pod najczęściej występujące platformy, w większości jedyna wymagana zmiana, to zmiana nazwy właściwego folderu na nazwę Twojej płyty głównej.

Obraz instalacyjny macOS. I tu faktycznie jest problem, ale on nie wynika z naszej niechęci, a tego, że po prostu zwyczajnie jest to system Apple i jako taki nie możemy go dystrybuować. Parę lat temu po prostu kupowało się płytę z Snow Leopardem 10.6.3 i instalowało się z niej przy użyciu BootCD. Dziś "obrazy instalacyjne" są dystrybuowane tylko poprzez internet, to nieco komplikuje temat. Możesz poszukać na różnych stronach z nie do końca legalnymi rzeczami, albo samemu pobrać np używając VMware. Pierwsza opcja - nie wiadomo na co trafisz, możesz mieć albo uszkodzony obraz, albo wręcz np niespodziankę w środku, druga metoda jest pewniejsza, ale wymaga więcej pracy.

Natomiast jeśli liczysz na rozwiązanie podstawione pod nos, w postaci 3 kliki 2 błyski... to wybacz, ale nie znajdziesz takowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.