Skocz do zawartości

PC pod hamaca do około 2500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Stworzyłem nowy temat, może przyda się jakiejś zbłąkanej duszy, a nie będę zaśmiecał swojego poprzedniego w nieodpowiednim dziale.

Do wydania mam około 2500 zł. Chciałem złożyć PC, który będzie szybki do codziennej, standardowej i komfortowej pracy - bez gier i bez renderów, grafiki itp.
Podjąłem decyzję, że chcę wreszcie "mniejsze pudełko", w związku z czym płyty główne ograniczone do mATX. 

Obudowa to na pewno Bitfenix Phenom - 390 zł
Dysk SSD: Samsung 860 EVO 500GB 2,5" - 390 zł

Więc z 2500 złotych pozostaje 1720 na płytę, procesor i ram.

Moje typy: 
Płyta: ASUS Z87M-PLUS za około 280 zł
Procesor: i7-4790k za około 900 zł

na RAM pozostaje 400 zł, ale tutaj nie mam w ogóle pomysłu?
Chciałbym też jakieś nieboxowe chłodzenie, ale zarówno na nie, jak i na magazyn HDD z plikami przyjdzie pora, gdy pozbędę się obecnego sprzętu i gdy zyskam tym samym trochę gotówki.
Mam też dwa stare SSD, które posłużą mi jako dodatkowe dyski, na jednym będzie Win10 (awaryjnie).

Względnie mogę dołożyć do Gryphona z87 koło 100 zł, ale rzadko bywają używki w sprzedaży, więc nie wiem czy się uda (nowe 500 zł na Allegro).

Edytowane przez Smartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pokroju i5 9400 (lub i5 8400) + mobo na H310/Z390 + 16 GB RAMu DDR4 na pewno się tu zmieści. Będzie co najmniej tak samo wydajne jak i7 4790k, a przy tym jest to bardziej rozwojowa platforma z możliwością wymiany CPU nawet na i9 9900k (8c/16t) w przyszłości. Jakiego rodzaju pracę wykonujesz? Wtedy z pewnością będzie łatwiej coś polecić. Może lepiej będzie zainwestować w dysk M.2 NVMe zamiast dysku na SATA3. Przy okazji, co z zasilaczem? Zauważyłem, że nie uwzględniasz go w kalkulacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwzględniam, ponieważ mam Corsair 450w lub modularnego bequieta 530w. Chyba powinno być ok? iGPU nie musi być kompatybilna, mam HD7770, które śmiga z Mojave. 

Co do pracy to najczęściej RDP przez OpenVPN (które - co ciekawe - mam wrażenie, że pod macOS chodzą sprawniej niż pod win10, ale to może placebo), więc tutaj nic aż tak mocnego nie potrzeba. Do tego filmy (bez 4k) i praca biurowa (excel, calc), w przyszłości Visual Studio MS.

Edytowane przez Smartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.