Skocz do zawartości

hackintosh w firmie 2019 / jak to jest w praktyce?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
Od kilku dni robię research w sprawie legalności hackintosha w firmie. Przebrnąłem przez większość dostępnych w internecie wątków i nadal nie mam 100% pewności. Większość wątków pochodzi sprzed kilku lat i wskazuje na to, że LEPIEJ nie używać hacka w celach zarobkowych, ale brak bardziej konkretnych informacji. Postanowiłem założyć nowy wątek i podpytać, czy coś się od tego czasu zmieniło albo czy ktoś z Was miał może jakieś praktyczne doświadczenia (kontrola, ekspertyza prawnika?). Rozważam złożenie hackintosha do pracy, ale tylko jeśli jest będzie to w pełni legalne. Będę wdzięczny za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma obiektywnego opracowania. Jest albo pisane przez prawników z założeniem, że nie można, a skoro nie można, to teraz szukamy argumentów za... a znów trafisz na inne które dowodzą wręcz odwrotnej sytuacji. Komputer możesz kupić, to tylko sprzęt. "Szara strefa" to to czy mogą być jakiekolwiek konsekwencje z używania macOS na komputerze nie Apple. Jedynym zakazem jest zapis w EULA, tylko nie ma jasności czy ten zapis jest zgodny z prawem UE, do tego dochodzi następny "problem" bo system jest bezpłatny, więc nawet jakbyś bardzo chciał, to nawet nie ma go jak "piracić". Ja nie słyszałem aby Apple komuś robiło koło (_|_) z powodu używania czy nawet sprzedaży hackintoshy w UE. W USA to inna sprawa, tam zapisy EULA są wspierane prawem i są wiążące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego fajnie byłoby, gdyby wypowiedziała się jakaś osoba, która miała faktycznie do czynienia z jakimś organem, który mógł podważyć legalność systemu. Mam Macbooka Pro i kupuję legalne oprogramowanie. Jeśli będę musiał, zamówię Maca Mini, ale jeśli to nie jest konieczne, a zapisy z licencji są niezgodne z prawem europejskim, to wolałbym poeksperymentować, kupić płytę z mac OS X i samemu złożyć sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.