Skocz do zawartości

Toshiba Satellite P750 czy da radę zainstalować Sierra lub nowszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to mój pierwszy post na forum tak więc proszę o wyrozumiałość.

Czy możecie podpowiedzieć odnośnie instalacji hacka na tym laptopie, poniżej podaję parametry. Dodam, że próbuję zainstalować Sierra ale zatrzymuje mi się instalacja jak pojawi się logo Apple.

1. Symbol modelu laptopa/płyty głównej
2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3
3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD).
4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów (jeśli w danym przypadku występuje)
5. Jaka jest karta graficzna oraz (w przypadku notebooków) natywna rozdzielczość matrycy**
6. Jaki jest kodek audio
7. Jaka jest karta sieciowa
8. Jaka jest karta wifi (jeśli w danym przypadku występuje)
9. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym
10. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2.
 

1. Toshiba Satellite P750 / PEQAA

2. Intel Core i5-2410M CPU

3. Intel Cougar Point HM65

4. Standardowy kontroler SATA AHCI

5. Intel HD 3000 + nVidia 540GT 1GB rozdzielczość ekranu to: 1366x768 a matryca 15"

6. Realtek.ALC269

7. Realtek RTL8211/8212

8. Atheros AR9285 802.11b/g/n

9. SATA

10. Oczywiście laptopowe + mogę podłączyć zewnętrzne jak trzeba.

Bardzo proszę o pomoc bo kombinuję od ponad miesiąca i zatrzymuje mi się na logo lub na czarnym ekranie :-((

W załączniku przysyłam Clover może ktoś będzie mógł coś podpowiedzieć i odpowiednio skonfigurować.

Pozdrawiam serdecznie :-)

   
   

 

CLOVER.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie ale bedzie ciezko, gdyz siedzi tam technologia przelaczania kart graficznych nvidii zwana optimus, wiec do odpalenia tylko integra hd3000, ale problem nie rozwiazany do tej pory z ta karta jest taki, ze sieje artefaktamy, wiec to taka sztuka dla sztuki, poszukaj czegos z HD4000 lub wyzszym np.4600, odpalisz najnowszy system Mojave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przesadzasz, HD3000 jest całkiem używalna w macOS, jeśli jest poprawnie uruchomiona. Artefakty czasem się zdarzają, ale im nowszy system, tym jest ich mniej (albo to zasługa nowszych wersji Whatevergreen). Autor tematu ma w tym lapku kompatybilną kartę WiFi, co jest rzadkością. Uniwersalny config pod tę generację: https://github.com/RehabMan/OS-X-Clover-Laptop-Config/blob/master/config_HD3000_1366x768.plist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.