Jump to content

Recommended Posts

Jak w tytule, poszukuję - od dawna i bezskutecznie, aczkolwiek przyznam, że nieobsesyjnie, więc mogło mi coś umknąć - programu do stworzenia DVD. Już porzuciłem nadzieję, że uda mi się zastąpić czymś doskonałe DVDstudioPro :( Miałem też nadzieję, że format DVD przeminie zanim zmodernizuję platformę, ale niestety ciągle trzeba robić DVD dla mam, cioć i babć. Dotychczas radziłem sobie utrzymując na komputerze Z87 system Sierra - ostatni na którym DVDSPro jeszcze się da odpalić - na osobnym dysku i odpalałem go tylko jak trzeba było takie DVD zrobić. Ale po zmianie platformy na Z390 już się tak nie da ( chyba?) Tak, wiem że jest tego od zatrzęsienia, ale program o który mi chodzi musi spełniać trzy warunki:

1. Nie kodować plików mpeg2 przygotowanych przez Compressor

2. wykonać płytę/obraz BEZ MENU

3. umieć dodać chaptery we wskazanym miejscu, lub np co 5 minut. lub "czytać" chaptery przygotowane przez Compressor.

Najbliżej tego jest program Leawo DVD Creator z AppStore, ale niestety nie ma opcji dodawania chapterów. Już prawie go kupiłem, ale jeszcze chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Może jest jakiś soft który mi umknął???

Ja kiedyś dużo robiłem w Adobe Encore CS6. Potrafił obsługiwać chaptery z Adobe Premiere lub pozwalał dawać własne. Co prawda program nie jest już rozwijany, ale ciągle można go pobrać jako część Premiere Pro CS6. Ludzie w internetach piszą, że działa pod nawet pod Mojave.

Tak, wiem... ale cała idea przejścia z Windows na MacOS wzięła się u mnie z chęci porzucenia Adobe na zawsze. Jak na razie udało się i od 5 lat nie mam żadnego softu od nich. A wcześniej pracowałem niemal 20 lat na Premiere. Mam jeszcze opcje robienia DVD prosto z timeline FCPX, ale tam też startuje z menu ( pomimo zaznaczenia jego braku).

Zawsze mnie rozwalają takie odpowiedzi...  Jak ktoś chce DVD to ma dostać DVD, słyszałeś o rynku klienta? Kamerzyści weselni nie mają nic do porzucania, bo pracują w formatach HD, więc nagrywają w HD lub 4k. Ale nie o tym jest temat. Zresztą można zamknąć, kupiłem sobie to Leawo więc mam jakąś opcję zrobienia DVD.