Skocz do zawartości

DVD Creator


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, poszukuję - od dawna i bezskutecznie, aczkolwiek przyznam, że nieobsesyjnie, więc mogło mi coś umknąć - programu do stworzenia DVD. Już porzuciłem nadzieję, że uda mi się zastąpić czymś doskonałe DVDstudioPro :( Miałem też nadzieję, że format DVD przeminie zanim zmodernizuję platformę, ale niestety ciągle trzeba robić DVD dla mam, cioć i babć. Dotychczas radziłem sobie utrzymując na komputerze Z87 system Sierra - ostatni na którym DVDSPro jeszcze się da odpalić - na osobnym dysku i odpalałem go tylko jak trzeba było takie DVD zrobić. Ale po zmianie platformy na Z390 już się tak nie da ( chyba?) Tak, wiem że jest tego od zatrzęsienia, ale program o który mi chodzi musi spełniać trzy warunki:

1. Nie kodować plików mpeg2 przygotowanych przez Compressor

2. wykonać płytę/obraz BEZ MENU

3. umieć dodać chaptery we wskazanym miejscu, lub np co 5 minut. lub "czytać" chaptery przygotowane przez Compressor.

Najbliżej tego jest program Leawo DVD Creator z AppStore, ale niestety nie ma opcji dodawania chapterów. Już prawie go kupiłem, ale jeszcze chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Może jest jakiś soft który mi umknął???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś dużo robiłem w Adobe Encore CS6. Potrafił obsługiwać chaptery z Adobe Premiere lub pozwalał dawać własne. Co prawda program nie jest już rozwijany, ale ciągle można go pobrać jako część Premiere Pro CS6. Ludzie w internetach piszą, że działa pod nawet pod Mojave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem... ale cała idea przejścia z Windows na MacOS wzięła się u mnie z chęci porzucenia Adobe na zawsze. Jak na razie udało się i od 5 lat nie mam żadnego softu od nich. A wcześniej pracowałem niemal 20 lat na Premiere. Mam jeszcze opcje robienia DVD prosto z timeline FCPX, ale tam też startuje z menu ( pomimo zaznaczenia jego braku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie rozwalają takie odpowiedzi...  Jak ktoś chce DVD to ma dostać DVD, słyszałeś o rynku klienta? Kamerzyści weselni nie mają nic do porzucania, bo pracują w formatach HD, więc nagrywają w HD lub 4k. Ale nie o tym jest temat. Zresztą można zamknąć, kupiłem sobie to Leawo więc mam jakąś opcję zrobienia DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, JEDI_V napisał:

Probowales programu Toast?, swego czasu mial nawet wtyczki do obslugi Blueray.

W toast jest aplikacja " My DVD" która ma służyć do masteringu DVD. za cholerę nie mogę ogarnąć jak wyłączyć w niej  menu - może już stary jestem :) . Założenie, że każda płyta DVD mam mieć to ich "klockowate" menu jest słabe. W moim przypadku DVD ma być proste: wkładasz płytę i rozpoczyna się odtwarzanie filmu. Mój workflow wyglada następująco: 

1. montaż i koloryzacja filmu w programie FCPX

2. export timeline FCPX dopliku  H264 - wersja dla odbiorcy końcowego na pendrive.

3. export tego samego timeline do mpg2 za pomoca Compressor ( wsparcie grafiki przy kodowaniu)

4. pliki mpeg2 z Compressora wrzucam do programu do masteringu DVD ( dotychczas był to DVDStudioPro), który tworzy katalogi VIDEO TS ze strukturą płyty DVD

5. Nagranie na płytę.

I teraz chodzi o to, żeby program do masteringu DVD po prostu stworzył z podanego mu gotowego mpeg2 strukturę płyty DVD jak najmniejszym nakładem pracy. Warunkiem bezwzględnym było, żeby nie rekodował raz jeszcze podanego mu mpeg-a, oraz pozwolił dodać chaptery ( rozdziały) i zapisał obraz płyty do ISO lub na dysk w postaci katalogów VIDEO TS. Kupiłem Leavo DVD, bo spełnia dwa z trzech warunków, ale jeśli jest coś co działa lepiej - w sensie szybciej - to chętnie się dowiem. Muszę mieć możliwość wykonania DVD, bo jak klient chce, to ma dostać! A tych programików jest cała masa. Po przetestowaniu kilkunastu, mam wrażenie, że to ten sam silnik, tylko każdy nadaje swojemu produktowi inną nazwę. Mam dosyć testowania triali i postanowiłem zapytać :)  Program, który kupiłem, nie umożliwia niestety dodania chapterów w dowolnym miejscu, ani nawet nie można wskazać że ma tworzyć chaptery np co 5 minut ( niektóre z testowanych apek takie coś mają), a sam ustawia chaptery na końcach dodawanych plików mpeg2. Pomyślałem więc, że jak klient będzie upierdliwy i koniecznie będzie chciał chaptery w ważnych momentach, to będę renderował fragmentami z timeline i wtedy się uda. Ewentualnie dopóki mam jeszcze Asusa Z87, to mogę to zrobić na systemie Sierra i DVDStudioPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby program do dvd nie renderował jeszcze raz mpg2 musi być zgodny z DVD programem

O ile dobrze pamiętam:

compresor neich koduje chyba m2ts zresztą masz gotowe presety DVD w compresorze

wielkość pliku do 4.3 gb, przeplot w dvd programie musi być takk samo ustawiony jak w pliku mpg

rozmiar i format obrazu w programie do dvd musi być identyczny z plikiem z compresora

dźwięk ac3 192 kbit/s

i napewno program utworzy tylko strukture anie będzie renderował jeszcze raz

Zasada jest jedna ustawienia programu muszą być identyczne z plikiem z compresora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, ale się nie spieram. Presety compressora są w miarę ustandaryzowane, więc nie ma o czym pisać, zmieniam jedynie bitrate w zależności od długości projektu. Programy do tworzenia DVD są różne, niektóre mają na sztywno ustawiony bitrate do pełnych wartości : 4;6;7;8 Mb, a niewiele z nich - w zasadzie znalazłem jeden, który zresztą kupiłem - ma opcję typu "priority native codec" która pozwala przyjąć materiał z bitrate jaki ma plik wsadowy. W zasadzie cała reszta liczy po swojemu od nowa. Na pewno nie sprawdziłem wszystkiego, ale wymiękłem po 6-7 programach. Natomiast istotnie nie zwróciłem uwagi na dźwięk i tu mam pewność, że nie robię 192 kbit/s lecz 256, a ponieważ tanie programy nie chcą wczytać m2v+ac3, więc dla nich muszę robić mpeg ze zintegrowanym audio i tu może być istotnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystaj z presetów tylko ustaw bit rate tak żeby plik był 4 gb

a w programie do dvd ustaw przeplot identycznie jak wyrenderowny jest film prawdopodobnie możesz mieć ustowiony na auto w comresorze więdz ustaw 1 pole

i w dvd tak samo i musi iść. Wiem co pisze bo kilka lat temu to przerabiałem. plik mpeg musi być zgodny z dvd poczytaj w googlach

czyli zozdzielczośc 720 / 576
przplot 1 polole tutaj nie mam pewności bo może drugie
bit rate w zależności od pojemności płyty przy 1h filmu bit rate na 9000kbit/s
audio ac3 bit rate 192 kbi/s
plik mpeg zgodny z dvd najlepiej transport m2ts ale nie koniecznie
to tyle co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.