Skocz do zawartości

Mojave na ASUS P7P55-M i5-760 HD7770


JEDI_V
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nastepny krok, postanowilem zainstalowac clovera na dysku, aby system startowal z dysku a nie z klucza, posilkujac sie tym poradnikiem otrzymuje po wpisaniu komendy mkdir /Volumes/efi

otrzymuje odpowiedz Permission denied,  co robie nie tak?

clover configurator tez sobie nie radzi 

17BA5145-7206-40FF-B43E-02449CA3E796.jpeg

Edytowane przez JEDI_V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czego nie rozumiesz z tego komunikatu? Na początek sprawdź jakie platformy są wspierane w Mojave (podpowiadam: pierwsza generacja Core iX oficjalnie nie jest). Druga sprawa - Twój problem nijak ma się do tematu, w którym piszesz.

Edytowane przez danielosx86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, danielosx86 napisał:

Czego nie rozumiesz z tego komunikatu? Na początek sprawdź jakie platformy są wspierane w Mojave (podpowiadam: pierwsza generacja Core iX oficjalnie nie jest). Druga sprawa - Twój problem nijak ma się do tematu, w którym piszesz.

Rozumię komunikat i wiem, że oficjalnie pierwsza generacja iX nie jest wspierana, ale ludzię instalują Mojave na takich platformach.

@AlPaczino , w ktorym miejscu mam dodac te komende, jak pojawi sie komunikat na czarnym ekranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą 314TeR zakładam wątek dotyczący mojego konfigu i walki z nim.

1. procesor i5 760

2. płyta asus P7P55-M

3. ram 4GB( 2x2 Kingstone 1333MHz), docelowo będzie więcej

4. grafika Gigabyte HD7770 1GB

5. Pendrive z Mojave 10.14 zrobiony na orginalnym maczku(MB12)

6. UnibootX Clover najnowsza wersja 2019-04-24 zrobiony pod Windowsem programem Win32DiskImager

W zeszlym tygodniu postawilem na tym sprzecie High Sierre( roznica taka, ze procek byl i3 540 i grafika HD6770), wszystko smigalo, ale niedopieszczalem konfigu, bo na dniach mialem upgradowac sprzet do wersji jak wyzej. W biosie:

-AHCI wlaczone

-Intel VT-D-wylaczone

-Legacy Support-wlaczone( w przeciwnym razie nie widac przy rozruchu urzadzen USB)

Obecnie za sugestia kolegi ALPachino clover w Boot Args ma wpis -no_compat_check, wczoraj pojawilo sie jablko, po dluzszym czasie pasek postepu i instalator wystartowal, ale nie widzial dysku Samsunga HDD, wiec od rana dzisiaj walcze ponownie. Jablko, pasek postepu nie dochodzi do konca, wszystko znika i czarny podswietlony ekran, a po kilkudziesieciu minutach pojawia instalator. Po wejsciu do narzedzi dyskowych w celu sformatowania docelowego dysku, narzedzia nie widza, zadnego nosnika, kreci sie kolko i tak juz 4h. Nadmienie, ze przystarcie z F8 w opcji rozruchu widoczne sa wszystkie nosniki, w sumie 4, dwa pendrivy i 2 HDD.

Przy komendzie -no_compat_check -v tryb tekstowy i reszte objawow jak wyzej.

Przeczytalem ten watek, ale w mojej sytuacji nie pomogl, byc moze bede musial sie uzbroic w cierpliwosc jak kolega Smartek i poczekac, albo trzeba cos dopisac w cloverze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat z podobnym problemem. Płyta Gigabyte H61MA-D3V. W biosie i Cloverze widoczne są wszystkie dyski, w Narzędziu Dyskowym widoczny jest jedynie jeden dysk SSD wewnętrzny z instancją Windowsa. Brakuje dwóch dysków HDD i jednego SSD, na którym chcę zainstalować Mojave. Dodam, że wszystkie poza SanDiskiem SSD (który jest widoczny) są podpięte pod Intela, zaś SanDisk jako jedyny pod Marvell - i jednocześnie jako jedyny widoczny (brakło gniazd).

Kext wspomniany przez Kolegę @javazlaz obecny w odpowiednim katalogu. 

Da się to jakoś ominąć czy lepiej kupić jeden duży HDD na dane i zostawić dwa SSD - jeden z instalką Windowsa i drugi z macOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.