Jump to content
JEDI_V

Mojave na ASUS P7P55-M i5-760 HD7770

Recommended Posts

Nastepny krok, postanowilem zainstalowac clovera na dysku, aby system startowal z dysku a nie z klucza, posilkujac sie tym poradnikiem otrzymuje po wpisaniu komendy mkdir /Volumes/efi

otrzymuje odpowiedz Permission denied,  co robie nie tak?

clover configurator tez sobie nie radzi 

17BA5145-7206-40FF-B43E-02449CA3E796.jpeg

Edited by JEDI_V

55 minut temu, 314TeR napisał:

Jak nie radzi, jak masz zamontowaną i masz aktywne "Open Partition".

Ale jej na biurku niebylo, po ktoryms restarcie efi sie pokazala. Problem taki, ze system z dysku nie startuje, miga bialy kursor i tyle.

Po wymianie procka i grafiki postanowilem jeszcze raz zainstalowac system, ale bez powodzenia, w clowerze widac tylko dyski z windowsem, jeden z nich bedzie przeznaczony pod osx, ale nie widac pena z HS, robilem juz nosniki w MBR, GPT i dalej nic.

44715A70-5C5E-42A4-8E71-010CA83AC1F7.jpeg

Niestety nie mam dostepu do maca, Transmakiem pod windowsem. Ale w zeszlym tygodniu instalcja sie powiodla, teraz powtorzylem, bo wymienilem procek,grafike i dysk na ssd.

Koniecznie wirtualna maszyna z dowolnym macOSem i tak przygotowanie pendrive. Miałem identyczną sytuację i to rozwiązało problem, TransMac jest zawodny, jak widać.

Czego nie rozumiesz z tego komunikatu? Na początek sprawdź jakie platformy są wspierane w Mojave (podpowiadam: pierwsza generacja Core iX oficjalnie nie jest). Druga sprawa - Twój problem nijak ma się do tematu, w którym piszesz.

Edited by danielosx86

32 minuty temu, danielosx86 napisał:

Czego nie rozumiesz z tego komunikatu? Na początek sprawdź jakie platformy są wspierane w Mojave (podpowiadam: pierwsza generacja Core iX oficjalnie nie jest). Druga sprawa - Twój problem nijak ma się do tematu, w którym piszesz.

Rozumię komunikat i wiem, że oficjalnie pierwsza generacja iX nie jest wspierana, ale ludzię instalują Mojave na takich platformach.

@AlPaczino , w ktorym miejscu mam dodac te komende, jak pojawi sie komunikat na czarnym ekranie?

W ktorym miejscu, wytlumacz łopatologicznie. Po wpisaniu komendy wczesniejszej bez -v idzie pasek postepu, dochodzi do konca i wszystko znika, ekran jest podswietlony a pen z systemem przestaje migac.

4DAC511F-09DD-436D-8621-CAEFB74748B4.jpeg

Edited by JEDI_V

Po dluzszym czasie instalka zaskoczyla, ale narzedzia dyskowe nie widza dysku do instalacji, wiec jutro ciag dalszy walki. Dzieki za pomoc AlPachino 👍🍺

14 godzin temu, JEDI_V napisał:

Po dluzszym czasie instalka zaskoczyla, ale narzedzia dyskowe nie widza dysku do instalacji, wiec jutro ciag dalszy walki. Dzieki za pomoc AlPachino 👍🍺

Źle przygotowany BIOS - AHCI

Za radą 314TeR zakładam wątek dotyczący mojego konfigu i walki z nim.

1. procesor i5 760

2. płyta asus P7P55-M

3. ram 4GB( 2x2 Kingstone 1333MHz), docelowo będzie więcej

4. grafika Gigabyte HD7770 1GB

5. Pendrive z Mojave 10.14 zrobiony na orginalnym maczku(MB12)

6. UnibootX Clover najnowsza wersja 2019-04-24 zrobiony pod Windowsem programem Win32DiskImager

W zeszlym tygodniu postawilem na tym sprzecie High Sierre( roznica taka, ze procek byl i3 540 i grafika HD6770), wszystko smigalo, ale niedopieszczalem konfigu, bo na dniach mialem upgradowac sprzet do wersji jak wyzej. W biosie:

-AHCI wlaczone

-Intel VT-D-wylaczone

-Legacy Support-wlaczone( w przeciwnym razie nie widac przy rozruchu urzadzen USB)

Obecnie za sugestia kolegi ALPachino clover w Boot Args ma wpis -no_compat_check, wczoraj pojawilo sie jablko, po dluzszym czasie pasek postepu i instalator wystartowal, ale nie widzial dysku Samsunga HDD, wiec od rana dzisiaj walcze ponownie. Jablko, pasek postepu nie dochodzi do konca, wszystko znika i czarny podswietlony ekran, a po kilkudziesieciu minutach pojawia instalator. Po wejsciu do narzedzi dyskowych w celu sformatowania docelowego dysku, narzedzia nie widza, zadnego nosnika, kreci sie kolko i tak juz 4h. Nadmienie, ze przystarcie z F8 w opcji rozruchu widoczne sa wszystkie nosniki, w sumie 4, dwa pendrivy i 2 HDD.

Przy komendzie -no_compat_check -v tryb tekstowy i reszte objawow jak wyzej.

Przeczytalem ten watek, ale w mojej sytuacji nie pomogl, byc moze bede musial sie uzbroic w cierpliwosc jak kolega Smartek i poczekac, albo trzeba cos dopisac w cloverze.

Podpinam się pod temat z podobnym problemem. Płyta Gigabyte H61MA-D3V. W biosie i Cloverze widoczne są wszystkie dyski, w Narzędziu Dyskowym widoczny jest jedynie jeden dysk SSD wewnętrzny z instancją Windowsa. Brakuje dwóch dysków HDD i jednego SSD, na którym chcę zainstalować Mojave. Dodam, że wszystkie poza SanDiskiem SSD (który jest widoczny) są podpięte pod Intela, zaś SanDisk jako jedyny pod Marvell - i jednocześnie jako jedyny widoczny (brakło gniazd).

Kext wspomniany przez Kolegę @javazlaz obecny w odpowiednim katalogu. 

Da się to jakoś ominąć czy lepiej kupić jeden duży HDD na dane i zostawić dwa SSD - jeden z instalką Windowsa i drugi z macOS?