Skocz do zawartości

Warszawa-poszukujemy z synem Hack-mentora


bartgo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Szanownych Prosow :)

Mam  12 letniego syna,  ktory bardzo interesuje sie nowoczesnymi technologiami (mlodziezowe kursy digitalu itp). Od  dwoch lat na Mac-ku  mojego przyjaciela, w jego domowym studiu rowniez komponuje i montuje muzyke w Logic Pro X i fajnie mu to wychodzi ;)  Chcemy zbudowac  dla niego stanowisko domowe hackintoschowe konkretnie pod katem takich dzialan i jako, ze nie specjalnie czuje sie na silach (po prostu nie chcialbym go zawiesc) poszukujemy mentora, ktory pomoglby nam w komercyjnym zbudowaniu takiej jednostki. Duzo czytamy  na ten temat u Was na forum, ale rowniez m.in. np. to:

https://www.hackintosh.com.pl/blog/skladamy-profesjonalnego-hackintosha

ale im dalej w las tym wiecej pytan i niepewnosci z tym zwiazanych.

Szczerze przyznam, ze nie jestem osoba biegla w stawianiu czy odzyskiwaniu sprawnosci systemow, ustawianiu biosu, instalacjach, preinstalacjach, postinstalacjach ;) i jest to troche dla mnie temat z gatunku trudno/ciezkich, dlatego chcielismy sie skontaktowac z czlowiekiem oswieconym w tych tematach. Po analizie tematow w sieci, trafilismy na Wasze forum, ktore sprawia wrazenie miejsca, gdzie pasja  i wiedza jest niezaprzeczalnie na pierwszym miejscu i w zwiazku z tym pozwolilismy sobie na napisanie tego posta.

Bardzo dziekuje za ewentualny kontakt i pozdrawiamy serdecznie !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, DKnoto said:

Mój syn ma 13 lat, ja zainstalowałem mu Mojave na NUC D54250WYK. Musiałem tylko wymienić kartę WiFi/BT. Może jakąś nowszą wersję NUCa?

 

dzieki za ciekawa inspiracje!

i tak po prostu urzadzenie ze sklepu , potem instalacja Mojave, bez zadnej ingerencji w hardwear  i do boju ??

a bawi sie synek tez w jakies gierki na NUCu ?? jak to sie sprawuje pod tym katem ?? czy tylko "powazne" tematy go interesuja ??

wielka wartoscia dodana takiej opcji jest jej fenomaenalny stosunek ceny do mozliwosci dzialania w srodowisku macOS i brak problemow z kompatybilnoscia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bartgo napisał:

dzieki za ciekawa inspiracje!

i tak po prostu urzadzenie ze sklepu , potem instalacja Mojave, bez zadnej ingerencji w hardwear  i do boju ??

a bawi sie synek tez w jakies gierki na NUCu ?? jak to sie sprawuje pod tym katem ?? czy tylko "powazne" tematy go interesuja ??

wielka wartoscia dodana takiej opcji jest jej fenomaenalny stosunek ceny do mozliwosci dzialania w srodowisku macOS i brak problemow z kompatybilnoscia.

 

 

Sprzęt używa do przeglądania internetu, słuchania muzyki z iTunes i w planach do Minecrafta. Jeszcze go nie zainstalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, DKnoto said:

Sprzęt używa do przeglądania internetu, słuchania muzyki z iTunes i w planach do Minecrafta. Jeszcze go nie zainstalowałem.

To widze bardzo powazny  i "dorosly" jegomosc z Niego ?

Niestety znam swoje dzieci.

Im by to nie wystarczylo....

jak myslisz (moze wiesz) logic x pro albo adobe premiere "poszloby" na tej maszynie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel NUC i7-7567U na Intel Iris Plus 650 (NUC7I7BNH)

To może być ciekawe jeśli chodzi o NUC ze względu na dosyć mocną integrę.  (Benchmarki pokazują ok 50% wyższą wydajność od HD630).
Na zagranicznych forach podejmowane były pozytywne próby (jak dobrze wyczytałem) uruchomienia OSX na tym modelu

Edytowane przez m8kbv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając Wi-Fi (wlutowane Intela), to jest jeszcze ciekawsza maszynka: https://www.x-kom.pl/p/475883-nettop-mini-pc-intel-nuc-i7-8559u-25sata-m2-box.html

Praktycznie odpowiednik MBP z Touch Barem - ta sama integra, ten sam procesor.

Edytowane przez javazlaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, DKnoto said:

 Xcode, NetBeans, QtCreatora i iMovie

 

solidna porcja pro softu.

chyba najwiecej miejsca potrzebuje iMovie w sumie odpowiednik Adobe Premiere.

PS. w takim razie nie kasuj, wlasnie przypadkiem zrobiles rewolucje, od jutra Twoj syn bedzie innym czlowiekiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bartgo napisał:

chyba najwiecej miejsca potrzebuje iMovie w sumie odpowiednik Adobe Premiere.

iMovie to mocno rozrzutny program. Wgrałem godzinę materiału x264, 2 pliki po 2 GB, i chciałem to połączyć w całość oraz wyciąć reklamy. Po wgraniu i założeniu projektu katalog miał już 18 GB. To samo. jak zrobiłem na Linuksie, przy pomocy ffmpeg i mpv to wraz z plikami pośrednimi i wynikowym miałem mnij niż 10 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, DKnoto said:

@bartgo

Zapomniałem dodać, że do grania ma PS4+VR ;-) Na tego MC się napalił bo chce coś modować a na PS4 kiepsko się to robi.

oo taaak u nas Zajac z Mikolajem tez naznosili gratow na chate [ps4pro,switch,xbox one x] ale jak wiesz wiele tytulow (w szczegolnosci tych strategicznych przede wszystkim] jest niedostepnych na te platformy-tylko PC.

a tak BTW a jak Maly znosi zawroty glowy na VR ?  bo u mnie to troche problem.

10-15 minut i konieczna przerwa. podkreslic musze, ze mnie to w ogole nie martwi a wrecz mam spokoj wewnetrzny , ze dzieciaki nie odplywaj za daleko. automatyczna reglamentacja :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, DKnoto said:

iMovie to mocno rozrzutny program. Wgrałem godzinę materiału x264, 2 pliki po 2 GB, i chciałem to połączyć w całość oraz wyciąć reklamy. Po wgraniu i założeniu projektu katalog miał już 18 GB. To samo. jak zrobiłem na Linuksie, przy pomocy ffmpeg i mpv to wraz z plikami pośrednimi i wynikowym miałem mnij niż 10 GB.

no to macie tych maszynek pare sztuk :-?

tylko mi nie mow, ze masz maszynerie  triple power -- Linux<-->Windows<-->MacOS    to bylyby juz jakies czary...

ponad 8GB oszczednosci, to wlasciwie polowa, niesamowita roznica, jest o co walczyc. nie sadzilem ,ze roznice sa tak duze !

oczywiscie wiadomo, ze Linux jest oszczedny i moglby pracowac jako ksiegowy albo w banku ;-) ale tyle Gigsow  to jest przepasc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bartgo napisał:

a tak BTW a jak Maly znosi zawroty glowy na VR ?  bo u mnie to troche problem.

Ostatnio grał w jakieś ujeżdżanie dinozaurów. Ja byłem pod wrażeniem demo z nurkowaniem.

Co do tytułów to nie wiem, nie wyrażał żadnego zainteresowania graniem na PC szczególnie, że ma do wyboru dwa systemy Linuks lub macOS :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bartgo napisał:

no to macie tych maszynek pare sztuk :-?

tylko mi nie mow, ze masz maszynerie  triple power -- Linux<-->Windows<-->MacOS    to bylyby juz jakies czary...

Kompletnie nie używam Windows jako samodzielnego systemu, jedynie Win7 w maszynie wirtualnej do testowania softu. macOS też głównie w tym samym celu ale ostatnio postawiłem w domu trzy hamaki ;-)

A maszyn to by się generalnie kilka znalazło…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.