Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w instalacji na niezwykle problematycznym kompie ;)


darthwaldi85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pięciu dni walczę z Hi Sierrą od Niresh'a gdyż nie posiadam Mac'a :(

Sprzęt:

Xeon 5460

P5Q Pro

Radeon R9 270 2GB - cegła 

GF670 GTX 

10GB DDR2 667

Parę razy udało mi się ją zainstalować, odpalić i później już nie startowała :(

A Sierra śmiga bez problemu choć przy bootowaniu coś się popsuło i bez (-s + exit) nie rusza więc będę musiał ją postawić na nowo

Wracając do Hi Sierry nie mam już żadnych pomysłów a łapałem się wszystkiego :(

Więc jak ktoś ma jakieś rady do tego sprzętu i chce się nimi podzielić to proszę je tu wklepać a ja będę dalej kombinować :D

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Edit: 

Ok HiSierra funkcjonuje ale bez akceleracji i z tym za cholerę nie mogę sobie poradzić oraz partycja EFI przy instalacji się posypała :(

Edytowane przez darthwaldi85
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Mojave działa ok. Choć mam tak samo jak Ty, bo instalując lub aktualizując muszę również uruchamiać w trybie (-s a potem wpisać exit), ale już potem po zakończeniu instalacji/aktualizacji jest ok nie piszę wpisywać tych parametrów. Tak samo miałem nie tylko  z Mojave ale też i z High Sierrą, a z Sierrą już nie pamiętam.

Ja z procesorem Intel Xeon E5410 musze również dodawać taki parametr jak poniżej, podczas uruchamiania systemu. Nie wiem co on naprawia chyba akcelerację grafiki, ale bez niego nie uruchamia się poprawnie. Od kilku lat tak uruchamiam system za każdym razem po wymianie na procesor Xeon. Kartę graficzną nvidia 9400GT mam dodaną poprzez patch w DSDT.aml

Cytat

npci=0x2000

 

Edytowane przez music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.