Skocz do zawartości

WWDC 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Tegoroczna konferencja jak dla mnie to spory krok do przodu, zwłaszcza dla iPada, który zyska sporo funkcjonalności.Wreszcie zbliży się do bycia awaryjnym zamiennikiem dla lapków.  Sprzątowo nie wiem co o wszystkim myśleć. Nowy MacPro to tak na prawdę stary Mac Pro z PCIE i fajnymi rozszerzeniami ;) Sporo mocy i dyskusyjny design. Jest małe światełko w tunelu że jednak Apple zniesie bana na NVIDIĘ skoro będziemy mogli wsadzić "wszystko" ;) 

Sporo nowych funkcji w każdym flagowym sofcie. Zapraszam do dyskusji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPad jest nadal zabawką przeznaczoną dla rozrywki i zmiana nazwy systemu nic tutaj nie zmienia.

Nvidia RIP, Apple pofatygowało się aby stworzyć specjalne ASCII aby ośmieszyć ostatnią implementację RT Cores , która odtwarza płynnie jedynie jeden materiał 8k RAW RED przy 70, 80% obciążeniu.

Cytat

6k for an 8 core CPU a rx580x and a 256GB SSD. That's the apple I know

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowy iOS, cieszy możliwość przejścia z centrum sterowania do ustawień, nowy wygląd ustawień głośności, ciemny tryb (chociaż na iPhone 8 pewnie nie ma sensu go używać) i to chyba tyle. IPad OS też na plus, myślę że dedykowany team i nowy iOS dla iPada będzie mógł w końcu usprawiedliwić Pro w nazwie. Chociażby obsługa myszki i możliwość podłączenia pendrive’a to już coś. 

Jesli chodzi o Maca Pro, w porównaniu z obecnym to jednak zdecydowanie zmiana na korzyść. Martwi 256GB SSD w standardzie - trochę żałosne przy obecnych cenach. No i Radeon 580x w bazowej wersji. Same możliwości sprzętu robią wrażenie. Mi osobiście wygląd nawet się podoba. Chociaż starsze maki pro, przed smietniczkiem, wyglądały lepiej. Sprzętu raczej nigdy używać nie będę, zdecydowanie nie jestem targetem, ale miło znów zobaczyć potężnego Maca.

A tak z innych nowości - używam iClouda na co dzień, możliwość udostępnienia katalogów wreszcie się pojawiła!

A nowy Mac OS... hmm w pamięci utkwiło mi nowe Photos, pozbycie się iTunes (yes!) i to chyba tyle. A i jeszcze Catalyst, zobaczymy czy apki z iPada zdadzą egzamin. 

Także tegoroczne WWDC ogólnie na plus. Chociaż mam wrażenie, że Apple pod rządami Tima jakoś niebezpiecznie podbija wciąż ceny nowych produktów. Próg wejścia w ekosystem Apple (Mac + iPhone) jest bardzo wysoki. Z chęcią wymienił bym już iPhona 8 ale ceny od X w górę to już dla mnie dużo za dużo :( 

Wybaczcie błędy, piszę z tel :) 

Edytowane przez pasazer13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasazer13 przeciez tam jest TB3, to ma kolosalna przepustowosc, podstawowy dysk jest na system i programy, po TB3 mozesz sobie podpiac bardzo szybki dysk o duzej  pojemnosci za ulamek ceny u Apple, z gotowym projektem w kieszeni mozesz sie przemiescic i podpiec gdziekolwiek, bez wozenia ze soba 18 kilogramowej tarki na ser ?, mysle, ze Apple wlasnie dlatego tak to rozwiazalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JEDI_V napisał:

przeciez tam jest TB3, to ma kolosalna przepustowosc

Tak "kolosalna" przepustowość to 40Gb/s (gigabitów/sekundę) - w praktyce się przekłada na maks ~2GB/s (gigabajtów/sekundę). Testy niestety są brutalne dla TB3, fizyczny dysk M.2, ja testowałem Samsunga 970 Pro 2TB w obudowie TB3. Realne 2GB/s na TB3 vs 3,5GB/s na PCI-E 3.0 4.x tego samego dysku na PCI-E- widzisz różnicę? A już wchodzi PCI-E 4.0 i dyski PCI-E są ograniczone obecnie NIE technologią kości pamięci czy kontrolera a magistralą.

Znów odnoszę wrażenie, że Mac Pro jeszcze nie wyszedł, ale tak długo knuli jak go zbudować, że jak wreszcie wychodzi to właściwie jest przestarzały.

Lada moment będzie premiera nowych CPU AMD ROME, ma być na bazie nowej architektury ZEN 2. Jednostki mają mieć maks 64C/12T i będzie można je połączyć parami i otrzymać monstrum 128C/256T. Nawet pojedynczy ROM na ZEN 2 w postaci 1 x 64C zmiażdży tego Xeona 28C, a co jeśli połączyć 2 takie ROME w jednym Mac Pro.

Mi się wydaje wręcz absurdalne w tej sytuacji rynkowej, że z jednej strony Apple zakochane jest w VGA AMD, a z drugiej strony NIE używa obecnych procesorów AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 15:42, pasazer13 napisał:

A nowy Mac OS... hmm w pamięci utkwiło mi nowe Photos, pozbycie się iTunes (yes!) i to chyba tyle. A i jeszcze Catalyst, zobaczymy czy apki z iPada zdadzą egzamin. 

Mnie cieszy szczególnie cieszy otwarcie Apple TV, zarówno w macach jak i telewizorach Samsunga. W końcu można klonować ekran bez tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.06.2019 o 11:59, 314TeR napisał:

Mi się wydaje wręcz absurdalne w tej sytuacji rynkowej, że z jednej strony Apple zakochane jest w VGA AMD, a z drugiej strony NIE używa obecnych procesorów AMD.

Apple za dużo zainwestowało w promocję Thunderbolta. Co prawda Apple ma połowę udziałów w tym przedsięwzięciu ale gdzieś czytałem,  że nie może się dzielić z konkurencją Intela. Także to pewnie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 23:26, piker napisał:

Apple za dużo zainwestowało w promocję Thunderbolta. Co prawda Apple ma połowę udziałów w tym przedsięwzięciu ale gdzieś czytałem,  że nie może się dzielić z konkurencją Intela. Także to pewnie o to chodzi.

Apple inwestowało w Thunderbolt za życia Jobsa. W wersję 1 i 2. Ale wersję 3 Intel zrobił sam. A Apple wprowadziło go dopiero 2 lata po wprowadzeniu go przez Intele. Intel po wielu latach psucia standardu przez Apple wrócił do koncepcji umieszczenia do w porcie USB, jak to miało miejsce na początku. Dopiero Jobs zażyczył sobie "włożenie" go do gniazda mini Display Port. I nadał nazwę Thunderbolt. Wcześniej nazywał się Ligh Pick.

 

W dniu 29.06.2019 o 01:34, Estrax napisał:

A przeskoczyć może w przyszłym roku, wraz z USB4.

USB 4 będzie miało w sobie protokoły USB i Thundtboltem 3, ale jeszcze dokładnie nie jest to wszystko ustalone.

https://www.pcworld.pl/news/USB4-Co-nowy-standard-oznacza-dla-zlacza-USB-i-Thunderbolt-3,412879.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.