Skocz do zawartości

Nie działa Sierra i High, a Mojave śmiga elegancko...


sddsfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć...

Powoli dostaje białej gorączki, bo przywróciłem windowsa 10 raz... mam cholerny problem z instalacją od A do Z mac os'a. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Mojave śmiga bezproblemowo, gdyby nie to, że nie ma wsparcia dla kart nvidia, to bym przy nim został. Próbowałem instalować sierrę oraz high sierrę, różne systemy, bootloadery, clovery itp. przez robienie pena na WIN, na normalnym Macu kończąc. Za diabła nic nie chce działać. Objawiają się problemy takie, że system pracuje 100x szybciej niż powinien (sama instalacja) albo wyskakują errory i mimo czekania nic się nie dzieje lub po zainstalowaniu i chęci dokończeniu instalacji (email, hasło, wybór języka), system się restartuje po czym od razu wyskakuje ekran jakby logowania, mimo że nie ustawiałem ani nicku ani hasła i nic się nie da zrobić :(

Mój system: ACER ASPIRE F5-573G-52V5 (laptop)

Karty Graf: Intel(R) HD Graphics 620 / NVIDIA GeForce GTX 950M

Procek: Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU

RAM: 16GB

DYSK: 512GB SSD

(jak czegoś brakuje to dopiszę)

 

Zależy mi, żeby system działał sprawnie. Na co dzień pracuję w lightroomie i photoshopie i bez karty graf na mojave nie da się niestety nic zrobić no i do tego wifi też nie działało.

 

Czy ktoś jest w stanie pomóc?

Edytowane przez sddsfx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielosx86 napisał:

A wiesz, że na innej wersji macOS też nie odpalisz GeForce? Jeśli WiFi jest Intela, to również możesz zapomnieć o uruchomieniu.

To jak to działa, że niektórzy mają w informacjach już na macos np.: NVIDIA 7xx 2048mb / 8xx / 9xx / 1xxxx ? 

 

Co do wifi to załączam ss

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielosx86 napisał:

W ogromnej większości laptopów dedykowane karty graficzne nie działają ze względu na pecetowy system przełączania grafik, tzw. Optimus. Wyjątkiem są laptopy, w których da się w biosie wyłączyć integre (rzadkość).

hmm... dziwne, że mojave działa bez dosłownie żadnych problemów podczas instalacji oraz przy samej konfiguracji, no nic trzeba temat odpuścić widocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.